12.08.2020 07:07 | Šport | Hokej

Dráma v Toronte: Tampa s Černákom vyhrala až po dvojnásobnom predĺžení

Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili vo svojom úvodnom zápase 1. kola play off Východnej konferencie.

V utorkovom stretnutí v Toronte zdolali Columbus 3:2 po dvojnásobnom predĺžení. Slovenský obranca Erik Černák odohral v drese "bleskov" takmer 49 minút a pripísal si šesť striel na bránku a päť hitov.
Hrdinom Tampy Bay bol útočník Brayden Point, ktorý v prvej tretine vyrovnal na 1:1 a v 151. minúte rozhodol svojím druhým zásahom o triumfe vo štvrtom najdlhšom zápase v histórii profiligy.

Calgary Flames v úvodnom zápase 1. kola v Edmontone zdolali Dallas Stars 3:2 a ujali sa vedenia vo štvrťfinálovej sérii Západnej konferencie. Slovenský obranca Andrej Sekera z Dallasu odohral 15:50 minúty s dvoma mínusovými bodmi.

Calgary si v prvej tretine vypracovalo dvojgólový náskok, o ktorý prišlo dvoma "zlepenými" inkasovanými zásahmi v polovici zápasu. Ešte v druhom dejstve však aj dokázalo streliť rozhodujúci gól, o ktorý sa v 37. minúte postaral Rasmus Andersson.

Hráči Vegas zdolali Chicago 4:1 a ujali sa vedenia v sérii 1:0. Dvoma gólmi sa blysol Reilly Smith.