Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
piatok 22. 11.
Cecília
9°C  Oblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
13.06.2019, 12:30 | Správy | Domáce správy

Diskusia: Skráti sa deťom školský rok pre vysoké teploty? Ministerka Lubyová prehovorila

91 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
xkubko
16.6.2019 21:25 | |
+1 -0
Reagovať
Tu sa nejedná o deti,tie to vydržia,ale ide o nenažratých učiteľov,chceli by mať viac voľna za h...o vykonanú prácu!!!! Nech idú pracovať pod holé nebo pri slnku a mrazoch,potom si budú vážiť prácu,ktorú by si museli odvádzať poctivejšie,ako do teraz,ale to asi ťažko pochopia vysoko študovaní.............
Hjurem
14.6.2019 13:17 | |
+20 -2
Reagovať
A co my sme nechodili cez horucavy do skoly?? A nemali sme na oknach ani zaluzie ako ich maju dnes. Uz prestanme tolko lutovat tieto dnesne zlenivete, rozkysnute a rozmaznane deti. Ziadne kratenie, suhlasim.
singapore_sling730
14.6.2019 11:26 | |
+11 -1
Reagovať
jasne skratit aby sa mohli ozierat a steklit nozikom vid.Zilinsky priklad. kkt sa ucia tak nech tam aspon sedia a ucitelia ti to maju podobne,skoro som zabudol na nas uzasny poslanecky spolok co bude mat tiez 2 mes.prazdnin:) smiesne az je to smutne
bupi7866
14.6.2019 09:42 | |
+6 -19
Reagovať
ja som za skratene..ved od 19 juna sa neucia tak naco tam budu trcat...a co ze pani ministerka place ze deti maju vela volna..stihaju osnovy stihaju tak co....ne to radsej skratia vyucovanie co je podla mna nezmyselne aby sli tam na 3 hodiny ....ale to je len moj nazor pekny den
Hjurem
14.6.2019 13:21 | |
+13 -0
A co maju s tymi detmi urobit pracujuci rodicia ak im skratia vyucovanie uz v juni. Nie kazdy ma po ruke babku ci nadbytok dovolenky. Inak aj tebe pekny den :)
gigi5
14.6.2019 06:07 | |
+38 -4
Reagovať
Ohladne tejto otazky ktosi v TV hovoril, ze deti su pretazene, ze netreba skratit skolsky rok, ale ubrat z uciva. Vsak uz teraz su deti sproste, ved su viac doma, ako v skole. A ak im este uberu z uciva, tak budu total blbe. To uz potom fakt mozu skoly pozatvarat.
Jerdna
14.6.2019 07:09 | |
+6 -10
Sprosté sú paradoxne z prebytku učiva.
Anonymný nick
14.6.2019 02:37 | |
+42 -3
Reagovať
V parlamente vypnut klimatizaciu a zrusit posrancom prazdniny uplne!!! Aspon by sa nenatahovali o kokociny
luca11
14.6.2019 00:30 | |
+8 -15
Reagovať
Tu v Alto Adige sa zajtra závieraju školy.....Ináč treba to riešiť tak ako v Taliansku 3 mesiace letné prázdniny a počas roka od pondelka do soboty do škôly v sobotu sa končí o 12 až 13 hodiny vyučovanie takto to tu funguje.Skolsky rok začína okolo 11 13 septembra a všetky školy začínajú svätou omšou.
Anonymný nick
14.6.2019 02:35 | |
+9 -3
Aj miništrantov treba riešiť ako v taliansku? 😁😂😂🤣🤣😂😂
kolibaba
13.6.2019 21:22 | |
+16 -10
Reagovať
Percenta Smerákom treba zachráňovať aj cez takéto populistické kraviny, súdružka Lubyová a skrátite učiteľom aj výplaty? Myslela som si, že ste niečo lepšie ako tie odpady čo tam smradili, ale vy ste najhoršia!
Anonymný nick
14.6.2019 02:36 | |
+5 -5
Richterovi bolo smutno ze je v uliciach malo malych deti. Teploty su len zamienka. Zavreli mu cisty den tak prislo toto
marcela242
13.6.2019 19:06 | |
+49 -7
Reagovať
Som zásadne proti!!!Majú dosť voľna.Ľuďom čo musia drieť v horúčavách,kto dá voľno navyše?
Marfia
13.6.2019 20:59 | |
+39 -13
Akurat ze tie decka uz posledne 2 tyzdne nic v skole nerobia. Uz je po klasifikacii, takze prvy z tych tyzdnov su skolske vylety a druhy sa len flakaju, lebo ucitelia vypisuju vysvedcenia.
Marfia
13.6.2019 21:00 | |
+28 -24
Nic by sa nestalo ak by decka mali volno a urcitelia robili a deti si potom prisli uz iba pre vysvedcenie. Ale mali by v takom pripade zacas skolsky rok skor. Ucitelia zas maju zbytocne viac volna ako ostatni pracujuci, sice sa vyhovaraju ze oni si nemozu brat volno pocas skolskeho roka, ale vsetci vieme ze aj tak si beru a v skole ich supluju ini ucitelia.
kolibaba
13.6.2019 21:24 | |
+45 -20
Sesternica je učiteľka, plače ako to majú ťažké a ako málo zarobia, ráno o poldesiatej sadá do pežotika a 400 m sa potrebuje vyviezť do školy, o poldruhej poobede pozerám, už je zo školy doma... Nehorázne svinstvo!
lenka1476
13.6.2019 21:52 | |
+32 -16
Nestačím sa diviť, čo dokážete napísať bez toho, aby ste mali čo i len poňatia ako veci fungujú.Predovsetkym vám chcem ozrejmiť veci, že práve rodičia sú tí, ktorí sa sťažujú v akých podmienkach ( ktoré nevieme ovplyvniť) musia pracovať ich ratolesti...a vyberajú svoje deti už posledné 2 týždne pred koncom roka...veď aj tak sa už nič nerobí, to sú ich argumenty.stale nepochopili, že školský rok sa končí 30.6. + -... rodičia vybavia papier u psychológa, lebo sa im nechce, alebo nemajú čas venovať sa deťom ( a to majú 2 Max 3). rodičia vybavia oslobodenia od tsv u lekára, lebo ich ratolestiam sa nechce cvičiť...nezhadzujte všetko na učiteľov.ja svoju prácu milujem a nevymenila by som ju za nič na svete...no neznášam keď zrazu kazdy rodič je pedagóg...a samozrejme ten najlepší.chvalabohu mám stastie na rodičov ( neviete si predstaviť aká je to vyhra)a všetci ťaháme za jeden koniec.prinasa to ovocie.a btw, veľa dovolenky povinnej má obťažuje...vyratajte si počet prázdnin v kalendárnom roku a my máme nárok na 45 dní...kde nahrabať zbytok?! Prestaňte na nás vkuse nadávať...nezaslúžime si to.prajem pekný večer
lenka1476
13.6.2019 22:39 | |
+17 -6
Marfia, klasifikacna je najskôr až okolo 21.6.vypisat vysvedčenia je otázkou pol hodiny, keďže sa tlačia.vylety, vďaka ktorým sú deti konečne mimo mesta sa konajú posledný týždeň a to nehovorím o zodpovednosti učiteľa za všetky deti...
marcela242
14.6.2019 18:35 | |
+4 -2
Chcela by som tiež mať 45 dní dovolenky a ešte sa sťažovať kde mám zobrať zvyšok.
Hotentot289
14.6.2019 19:12 | |
+9 -2
V8žené dámy, nemali ste sa voziť na šlabikároch, ale poriadne sa učiť. Tiež by z Vás boli učiteľky a nemuseli ste teraz závidieť. Nemyslite si , žiadna z Vás by v dnešnej škole nevydržala ani hodinu, nakoľko si zabúdate vychovávať svoje deti, ktoré by pri nástupe do školy mali poznať základné pravidlá slušnodti a vedieť čo znamenajú slová "prosím, ďakujem a hlavne pozdraviť ľudí a v autobuse uvoliť miesto starším. Až toto dokážete, tak potom kritizujte prácu dnešných učiteľov.
cooltype
13.6.2019 17:55 | |
+23 -21
Reagovať
Učitelia by tiež nemuseli mať toľko dovolenky mesiac a pol a potom človek nemá kde dať deti
Marfia
13.6.2019 21:04 | |
+30 -14
Suhlasim. Nemam pocit, ze si viac dovolenky zasluzia. Ale mozno to niekto v diskusii odovodni. Nikto neriesi, co maju robit rodicia s detmi 2 mesiace, ked maju casto celozavodnu dovolenku 2 tyzdne, potom musia do prace. Ucitelia by mohli pocas prazdnin viest trebars letne skoly, kde by deti travili prazdniny roznymi aktivitami.
lenka1476
13.6.2019 22:04 | |
+25 -4
Odjakživa trvajú letné prázdniny 2 mesiace...
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Prémiové čítanie Šport Obchod TV Počasie Horoskopy
Miguel Mendéz
Nikaragujčan na Slovensku zakladal tanečné školy, dvakrát ho zbili. Odísť však neplánuje Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Postoj ľudí ho dojal.
Dojemný odkaz invalidného veterána v holičstve spôsobil ošiaľ: Čo nasledovalo, vás zahreje pri srdci
Mauricio Pochettino.
Foto
Odkaz Pochettina dojíma k slzám: Takto odchádza tréner Tottenhamu
(ilustračné foto)
To myslia vážne? Nevidiacu dôchodkyňu zrazilo na priechode v Trenčíne auto, konanie polície nebudete chápať
Americký prezident Donald Trump
Trump nenechal svojej povesti nič dlžný: Nebyť mňa, Hongkong by bol do 14 minút zrovnaný so zemou
V Levi si Peťa trúfa  na parádny výsledok. Tradične.
Vlhová má v Levi o motiváciu postarané: Teta Peťa chce soba pre malú Lujzu
Pedro Cuccovillo Vitola a jeho Patty s netradičným darčekom.
Foto
Chalan daroval svojej snúbenici jedinečné plavky: Uvidela sa v zrkadle, skoro zinfarktovala
Minister dopravy Árpád Érsek chce diaľnicu D1 do Košíc dokončiť v roku 2026.
Mýtny systém je tŕňom v oku, OĽaNO sa preň pustilo do Érseka: Odpoveď ministerstva zdvíha tlak
Márii prichystali najbližší krásnu oslavu.
Foto
Speváčka Mária Čírová oslávila narodeniny: Krásne vyznanie plné lásky
Na snímke Diego Maradona.
Maradona si odchod rozmyslel: Dva dni po rezignácii oznámil návrat na lavičku argentínskeho klubu
Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská
Miliónová injekcia pre ziskové nemocnice vyvoláva otázniky: SaS žiada od Kalavskej vysvetlenie
Údaje na obale s obsahom nesedeli.
Trúfalosť českého výrobcu prípravku na schudnutie: Po analýze ho okamžite stiahli z trhu
V kamióne našli 39 mŕtvych tiel.
Kamión plný mŕtvych tiel: Polícia zatkla ďalšieho podozrivého