Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
štvrtok 18. 7.
Kamila
19°C  Slnečno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
21.05.2019, 07:10 | Šport | Motorizmus

Diskusia: Svet formule 1 zasiahla smutná správa: Zomrel šampión a legendárny jazdec Niki Lauda († 70)

44 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Creizi
21.5.2019 19:28 | |
+7 -0
Reagovať
Niki Lauda trpel na následky vážneho úrazu ako pilot F1, musel v minulosti podstúpiť dve operacie transplantácie obličiek. Prvú mu daroval brat Florian, 2005 následne jeho vtedajšia priateľka a družka Birgit. Niki vtedy prehlásil: " Najemocionálnejší okamih pre mňa bol ten, ked moju Birgit viezli z izby do operačnej sály, kde jej mali odnať obličku. Hľadel som jej hlboko do očí a v tú chvíľu som vedel, že si ju zoberiem za manželku.
tarotaro
21.5.2019 15:06 | |
+7 -1
Reagovať
inak Lauda zmenil formulu na bezpečnejšiu
tarotaro
21.5.2019 15:04 | |
+6 -1
Reagovať
mal som 5 rokov ked sa ta nehoda stala, ale mam to furt pred očami dalsi donho vpalil a jeden co riskoval aj svoj zivot sa ho snaži vytiahnut z toho horiaceho vraku nexce sa mi to vyhladavat ako sa volal ale to bol frajer
Mam.IQ.155
21.5.2019 15:02 | |
+5 -4
Reagovať
Rodine prajem úprimnú sústrasť. Odpočívaj v RIP.
bundaszosalasa1
22.5.2019 06:27 | |
+3 -0
Ten kto ti povedal ze mas IQ 155 ti klamal. Skor 55. RIP je skratka "Rest In Peace". Po slovensky "Odpocivaj v pokoji. P.S. Uprimna sustrast as nepraje ani nezela. Ak sa nemylim, tak sa vyslovuje....
yellow_robot
21.5.2019 14:26 | |
+6 -6
Reagovať
Niki svojimi zrucnostami za volantom prinasal vzrusenie a zabavu tomuto svetu a jeho smrt sa da vnimat iba ako strata, odpocivaj v pokoji...
bronco664
21.5.2019 14:10 | |
+10 -12
Reagovať
Niki bojoval celý život...zubatá mala s ním hodne práce..na šťasie...odpočívaj v pokoji Niki a ďakujem že si bol.
Metastazy.89-teho
21.5.2019 14:10 | |
+14 -1
Reagovať
Requiescet in pace = latinsky vyraz, ci slovne spojenie pre vyjadrenie kondolencie.
Metastazy.89-teho
21.5.2019 14:08 | |
+19 -4
Reagovať
Pre vsetkych nevzdelancov : R.I.P nie je z anglictiny, ale Z LATINCINY! Je len zhoda nahod, ze i po anglicky sa to povie tak, ze zaciatocne pismena tych slov sa zhoduju s tymi v anglictine. Netreba byt vsak uplne servilny, sme Slovaci a treba kondolovat po slovensky.
hadway
21.5.2019 11:38 | |
+9 -22
Reagovať
...R.I.P....
camilxxx
21.5.2019 10:57 | |
+31 -18
Reagovať
mať tak vaše starosti s tým RIP.....zomrel skutočný šampión, pretakársky idol v časoch, ked som ako chlapec sledoval F1 s fanatickým očarením. V tom čase bol Niki tvárou F1. Mal som aj iných obľúbených jazdcov, ale za Nikim bol veľmi silný, skoro až neuveriteľný príbeh. Jeho návrat v 1976 po strašnej havárii bol fascinujúci. Ešte si pamätám na jeho come back z 1982, boli okolo toho pochybnosti, ale Niki všetkým vytrel zrak, ked vyhral už tretie podujatie v sezone a hned sa zaradil medzi špičku...potom jeho veľkolepý súboj v 1984 s Prostom, to bol súboj titanov...Jeho boj za bezpečnosť pretekov atd...len málo jazdcov zanechalo v F1 takú stopu ako on.
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Podcasty na Aktuality.sk Šport TV program Počasie Horoskopy
Ilustračné foto
Daň za vysoké ceny? Do chorvátskych miest prišlo menej dovolenkárov Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Čataj
Slováci pobláznení zatmením Mesiaca, tie fotky treba vidieť: Na podobný jav si počkáme roky!
Firma verí,
Je to stopercentne isté: Protimonopolný úrad odobril zmenu vlastníckej štruktúry Falck-u
Polícia vzdáva
Náhla smrť hrdinského policajného psa: Gumička bol nasadzovaný na najnáročnejšie zásahy
Mladík to prehnal
Mladík to prehnal s alkoholom, susedky ho ráno museli vyslobodzovať: Puknete od smiechu, kde ho našli spať
Trojposchodovú
Aktualizované
Podpaľačský útok na úspešné filmové štúdio: Zomrelo 12 ľudí, medzi zranenými je aj podozrivý
Umelec sa teší
Herec Ivan Tuli Vojtek vydával mladšiu dcéru: Keď povedali áno, tak som si vydýchol
Ukrajinskí vojaci
Konflikt na Ukrajine zažehnaný? V Donbase sa dohodli na neobmedzenom prímerí
Mladík bojuje
Janko s mozgovou obrnou žiadal o invalidnú penziu: Šokujúca odpoveď zo Sociálnej poisťovne!
Polícia našla
Veľká razia v Nemecku: Prehľadávali byty islamistov! Plánovali ďalší útok?
Greg Johnson.
Vyšetrovanie sa skončilo: Bývalý kapitán Nashvillu Greg Johnson († 48) spáchal samovraždu
Dubrovník:
Najčastejšie problémy slovenských dovolenkárov v Chorvátsku: Konzulka vyzýva k väčšej obozretnosti
Sklamaný tréner
Foto
Ohlasy z kabíny Slovana: Hanba, sklamanie, opäť sme všetkým na smiech!