Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
nedeľa 19. 5.
Gertrúda
20°C  Oblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
25.03.2019, 16:15 | Správy | Servis

Diskusia: Veľké porovnanie platov rôznych profesií: Ako dlho robí na 100-eurový nákup robotník, poslanec či učiteľ?

67 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
enniio
6.4.2019 09:31 | |
+1 -0
Reagovať
autor zije niekde v rakusku alebo kde? to sa jedna o slovenske platy???? lebo to je ako sci-fi toto
golem012
26.3.2019 17:23 | |
+4 -0
Reagovať
Lutujem ludi ktory musia robit cele 3 dni na 100€ nakup ,nežijem na Slovensku dlhe roky no neľutujem pri predstave keby som mal robiť robotnika za minimalnu mzdu .Pracujem v krajine kde si važia že robite a slušne zaplatia aj robotnikovi s porovnanim doma bi som musel biť s funkciou riaditel zamestnani aby mi tolko zaplatili za mäsačnu mzdu.
Lignum
11.4.2019 16:12 | |
+0 -0
SBS zarobí 100 e za 43 hodín......
Lignum
11.4.2019 16:14 | |
+0 -0
....golem - podľa pravopisu by som hádal , že sa najviac namakáš na odpratávaní odpadkov na Luníku 9....
zaneta.knizna
26.3.2019 12:26 | |
+4 -1
Reagovať
Všetci vidíme, že keď ideme do potravín napr. Kaufland, Lidl a v košíku máme pár drobnosti a nákup minimálne 10 e či 20 eur. Potraviny sú drahé a ich cene stúpa, nech nás nemýlia akcie.
bardothy
29.3.2019 15:15 | |
+4 -0
... a mnohé aj nekvalitné, viď pracie prášky, ktoré sa predávajú na Slovensku!
kayakaya
26.3.2019 01:11 | |
+10 -0
Reagovať
Poslanci si predsa odhlasovali o 1500 zvyseny plat, tu to uvadzaju este po starom. Asi aby nedrazdili ludi?? Skoda ze len oni mozu rozhodovat o svojich platoch a druhe profesie nie. Je to nefer.
mirka86s
25.3.2019 21:47 | |
+24 -1
Reagovať
To odkial zobrali tie cisla?? Na Slovensku sa zaraba 400 eur v cistom na ucet a 300 na ruku . A nik neda viac , vsetci zamestnavatelia radsej zamestnaju na cierno cloveka ako keby mali dat na pasku. Na Slovensku nevedia ocenit sikovneho cloveka ktory hovory plynule cudzim jazykom . Z coho ty slovaci maju zit ? Kazdy si hrabe do vrecka a ked niekoho treba nieco pretlacit tak len cez uplatky. Taka je na slovensku situacia kazdy o tom vie a kazdy len mlci . Kedy sa nase Slovensko zobudi a bude napredovat???
Lignum
11.4.2019 16:20 | |
+0 -0
....vtedy keď skutočne začnú pracovať odbory !!! a keď si zamestnanci konečne uvedomia kto ich vypláca....
Josh.Rippenbruch27
25.3.2019 19:32 | |
+18 -4
Reagovať
Tá pipinka sa kde naučila počítať? A ktorý poslanec pracuje aspoň jednu hodinu v roku?
007iwb
25.3.2019 19:25 | |
+1 -11
Reagovať
trajske186 treba si stale hladat lepsiu pracu a lepsie platenu
trajske186
25.3.2019 19:19 | |
+7 -9
Reagovať
Kazdy ma moznost sa vzdelavat pracovat inde nik nikomu nekaze robit za 500euro je pravda ze dakto to ma tazke nemoze ist kvoli niecomu do zahranicia a podobne ale su moznosti len vela ludi je proste spokojnych neotovri su usta a kto si ich otvori je hned totalny asocial chuligan...staci nazor rodicov nas mladsich rocnikov ze si musis nechat aj kakat na hlavu ..ano ked ta praca za nieco stoji daco je natom pravdy ze vas sef moze vsetko;d ale nie v praci kde ma sef reci typu za branou cakaju dalsi ;d to zvacsa je tak ze nik necaka a ked aj nik lepsi od vas
vecnepero
25.3.2019 23:03 | |
+7 -4
paci sa mi tvoj prispevok a hlavne cast o vzdelavani ... vysokoskolsky vzdelany ucitel je pod platovou urovnou skladbnika, predavaca ... :)))
Lignum
11.4.2019 16:22 | |
+0 -0
vecnepero - čo ty vieš o príjme skladníka ???
trajske186
25.3.2019 19:14 | |
+5 -14
Reagovať
Zas je tu zraz deti Jana Keľnu;d kedy uz pochopia ze treba aj ludi za pasom aj robosov aj vzdelanych ludi ze nie kazdy je stavany na fyzicku pracu a zase naopak a jednu vec zabudaju vidliaci ze ten vzdelany s lopatou robit vie alebo sa to nauci do minuty ale ten robos asi tazko daco naprojektuje;d
koitopaalu
25.3.2019 19:30 | |
+14 -4
jednu vec zabudaju vidliaci ze ten vzdelany s lopatou robit vie alebo sa to nauci do minuty ale ten robos asi tazko daco naprojektuje..............a ty si urcite ten VZDELANY, co si vsetko sam naprojektuje aj postavi... Vies, co je to POKORA a UCTA k praci ineho cloveka?
XPXRX
25.3.2019 21:29 | |
+19 -1
Zazil som jedneho vysokoskolsky vzdelaneho blbecka co vysiel zo skoly, dostal funkciu a isiel vysvetlovat zvaracovi s 30 rocnou praxou ako ma zvarat, ina komedia :D Nakoniec ho veduci slusne poslal do p..., do kancelarie... :D Dalsi priklad, musel som sa rehotat aj ked som nechcel verejne... Baba, cerstvo dokoncena socialna praca zadre kamaratke na pol vlaku "Ja si pracu hladam ale nikde ma nevedia adekvatne ohodnotit, ved predsa mam vysoku a nebudem niekde robit za 1500€" (doslovne) este ten ton a ako sa tvarila dolezito :D :D
Lignum
11.4.2019 16:32 | |
+0 -0
XPXRX - či my veríš , alebo nie, kvôli tomuto som štrngal za socíku pred 30 rokmi na námestiach pod tribúnami - v strojníckych a hutníckych fabrikách sme mali majstrov - gymnazistov.A z tribún sa ozývalo - " ... všade budú pracovať a viesť kolektívy odborníci!!! zmätkovitosť sa zníži na minimum !!!! kvalitní robotníci budú mať zárobky ako na západe !!!!!!....no vidíš.... v treťom diele je to už troško inak....nedosahujeme reálnu mzdu z roka 1989 máme rozbité rodiny a kŕmia nás odpadom.
Kritik
25.3.2019 19:11 | |
+17 -10
Reagovať
Učiteľ a poslanec sú zbytočné profesie! Tie decká s tých škol chodia úplne osprostené!
trajske186
25.3.2019 19:15 | |
+10 -2
A ako by ste riesili teda situaciu keby sa zrusilo povolanie ucitel?;d
fencyn
25.3.2019 22:29 | |
+8 -1
Že si osprostený, to nemusí byt chyba učiteľa .... neverím, že ti nikdy nepovedal, kedy sa píše z (z koho, z čoho) a kedy s (s kým, s čím) .....ale komu niet rady , tomu niet pomoci ... ci tak nejak :D
colibri
1.4.2019 00:17 | |
+0 -0
ak rodičia nastavia deti tak, ako si nastavený ty, ani sa nečudujem. rodič má deti vo vzdelávaní podporovať, potom ich aj učiteľ dokáže niečo naučiť
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Eurovoľby 2019 Šport TV program Počasie Horoskopy
Ilustračné foto
Výstraha: V noci zasiahnu Slovensko silné búrky Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Jody svoju dcérku
Foto
Mamička dala zaočkovať svoje dieťa, na druhý deň ju premkla hrôza: Uvidíte farbu jej mlieka, pochopíte
Sophie Tanner si
Foto
Zistila, že frajer ju podvádza, nadobro vyškrtla chlapov zo svojho života: Neuveríte, za koho sa táto žena vydala
Matúš Súkeľ.
Zo Sukeľa je najlepší strelec Slovenska: Pred MS by som tomu neveril
(ilustračné foto).
Tragédia vo Vlkanovej: V bazéne sa utopilo iba dvojročné dieťa
Patrik Bartošák
Foto
Úžasný príbeh českého gólmana: Na tento šampionát nikdy nezabudne
Keď to motorkár
Keď to motorkár uvidel, skoro z nej spadol: Šokujúci moment v západnom Londýne
Ľubomír Galko
Galko si podal premiéra Pellegriniho: Je to len marketing, politika ho zničí
Historik: Peter
Historik prezradil pravdu o smrti Štefánika: Dal ho zostreliť Beneš?
Craig Ramsay,
Ramsay pomenoval nedostatky našej hry: Toto nemôžeme robiť
Hráči Nórska
Taliani vyzvú v boji o záchranu Rakúsko: Vedeli sme to od začiatku
Vojvodkyňa Kate
Foto
Takto ste ju ešte nevideli: Vojvodkyňa Kate žiari šťastím a vystrája ako dieťa
Autobus vybuchol
Foto
Nešťastie pri pyramídach v Egypte: Autobus plný turistov vybuchol