Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
streda 16. 10.
Vladimíra
16°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
21.03.2019, 16:00 | Správy | Zahraničné správy

Diskusia: Yulia († 14) zomrela vo vani krutou smrťou: Osudová chyba!

88 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
ZlySen
22.3.2019 14:07 | |
+0 -0
Reagovať
Ked sa kupete a chcete nabijat mobil nabijajte ho powerbankom a nemusi sa vam toto stat
123Belzezub
21.3.2019 22:37 | |
+11 -3
Reagovať
Dobre, dzeci moje osprostené... elektrikárov tu je plno, ale vedomosti a skúsenosti na nule. Tak ako ju to mohlo zabiť? No schválne skúste niekedy napustiť si vaňu horúcou vodou a sledujte, ako sa nabíjačka aj kábel pokryjú vrstvou skondenzovanej vody. Ak máte taký ten pogumovaný kábel, ktorý tú vodu aj pekne drží na sebe, tak vznikne hotový vodič. Potom už stačí len správne spojenie na kostru, čo vo vani nebýva problém, a ľahko vás nejaká nabíjačka zabije. Ani oddeľovacie trafko vám nepomôže. Zažil som, ako taká nabíjačka začala "kopať", konzenzát je ***. Bez prúdového chrániča do kúpeľky ani krok. Alebo aspoň sa s elektrickým zariadením nesáčkovať do vane. No a druhý spôsob, ako vás môže nabíjačka zabiť sú niektoré tie kšunťácke náhradné nabíjačky, stačí skrat, prepáli to izoláciu na trafku a bye bye. Čínske křapy. Pozdravujte svojich učiteľov elektrotechniky ;)
sinistro
21.3.2019 22:55 | |
+9 -8
schválne, kedy si naposledy držal v ruke nabíjačku na telefón s trafkom?
123Belzezub
21.3.2019 23:26 | |
+13 -2
Sinistro schválne... spínaný zdroj podľa teba nemá trafko? Či Ty poznáš len jeden typ trafka? Pozdrav učiteľa elektrotechniky.
123Belzezub
21.3.2019 23:31 | |
+9 -1
Sinistro, tu si pozri napr. Samsung charger, aby si bol v obraze: https://www.youtube.com/watch?v=9xpHsnY8oc0 A ak neovládať Google it, tak tu ďalšie: https://www.google.com/search?client=opera&hs=3D9&biw=1616&bih=932&tbm=isc­h&sa=1&ei=8g-UXLnmIPSf1fAP-9qtqA0&q=usb+charger+inside&oq=usb+­charger+inside&gs_l=img.3..0i8i30l3.85919.90264..90422...0.0..0.91.998.14......1..­..1..gws-wiz-img.......0i19j0i8i30i19j0i8i10i30i19j0i30i19.eZtxvQ8Xk5Q
krilo1
22.3.2019 08:12 | |
+3 -6
Dobre , dieťa moje osprostené ... A teraz si požičaj z knižnice základy elektrotechniky a nauč sa základné poučky ! Tabuľka 1: Účinky elektrického prúdu na človeka prúd v mA -účinky 0,3-hranice vnímania prúdu 1- nepríjemný pocit 10- svalové kŕče 30- omráčenie 50-komorová fibrilácia, smrť Dobre by bolo , keby si si pozrel na googli napríklad Ohmov zákon , prvý Kirhoffov zákon a niečo aj o tom , že prúd tečie cestou najmenšieho odporu , čo v praxi znamená , že ak odpor tela je cca 100 kiloohmov a vody vo vani 1 ohm prúd nepretečie , resp. pretečie len v bezvýznamnej hodnote telom človeka a v podstate celý vodou !!! Bludy o vhodených fénoch do vane , ktoré zabili človeka v nej sú dobré jedine tak pre scénare fimov . Jediné čo vás môže zabiť vo vani je to ak sa v nej postavíte, ak je vaňa uzemnená a rukou sa dotknete nejakého elektrického zariadenia , ktoré je poškodené a má nefunkčný zemniaci vodič ! Takže, dieťa "moje" osprostené , netátaj čosi o bulinkách na vodiči k telefónu ...
tak.tik
22.3.2019 08:28 | |
+7 -3
krilo 1 má asi pravdu...stalo sa to takto aj jednému môjmu známemu-ako chlapec si fénoval vlasy vo vani-zrejme stál vo vani,fén v ruke a čumel do zrkadla..ktovie ako sa to odohralo...v článku sme sa nedozvedeli ako to bolo-možno tak ,že stála vo vani,v miestnosti plnej pary a zasúvala zdroj nabíjačku do zásuvky lebo inak si to ťažko vysvetliť-spadnutý káblik do vane aby zabíjal to znie neuveritelne-aj ke´d poznám trochu elektriku a veru niekedy dokáže narobiť prečudesné veci v súvislosti s rôznymi zhodami okolností...
Bilirubin
22.3.2019 10:22 | |
+2 -4
Biely zub, trepeš co cotiny. Tebe by som to musel veľmi dlho vysvetlovať.
ZlySen
22.3.2019 14:08 | |
+4 -0
Podla mna v kupelni by vobec nemalo byt nikde 220voltov tam by som ja osobne dal vsade len 12voltov maximalne
tak.tik
22.3.2019 17:08 | |
+6 -0
no u nás kedysi za komunistov bola takzvaná nulová zóna v kúpelni kde sa nesmeli montovať žiadne zásuvky-teraz ako to je neviem ale bol som v šoku v nemecku a taliansku som videl bežne zásuvky pri umývadle a sprche-či to mali mimo predpisov to som sa nedozvedel-bol som rád ,že to ubytko mám-tak som nevyzvedal
tak.tik
22.3.2019 17:10 | |
+7 -0
nulová zóna-nie že montovať ale ani naprojektovať tam zásuvky si nikto nedovolil
123Belzezub
22.3.2019 17:24 | |
+4 -0
Krilo krilo. Vráť maturitu - ale nie za elektrotechniku, ale za problém s čítaním s porozumením. Odpovedať Ti stačí stručne - stačilo jej držať telefón pri sedení vo vani, vrchná časť tela nie je ponorená a teda potečie prúd práve cez tie najcitlivejšie časti tela. Je predsa zjavne, že sa to nemohlo stať tak, ako konštruuješ Ty, nejakým spadnutím niečoho do vane bez toho, aby to nešlo cez nejakú časť tela. Ty síce píšeš správne, že len takým halabala spadnutím do vane sa to stať nemohlo, ale opisuješ situáciu, ktorá sa zjavne v danom prípade nestala, keďže slečna je mŕtva. A my tu hľadáme, ako sa ta situácia mohla stať. Pozdravujem Ťa dieťa moje nepochopené ;)
Fletch
21.3.2019 20:55 | |
+2 -7
Reagovať
ruska pixa
fazulinka
21.3.2019 19:33 | |
+6 -13
Reagovať
14 je ešte decko... takže matka foter ko kot pi ča
Yebemboha
21.3.2019 19:32 | |
+3 -2
Reagovať
na navlhnutom plošnom spoji sa môže spraviť vypálená uhlíková cestička od primárnej strany na sekundárnu a na výstupe je vstup. Doslova lichtenbergove obrazce na plosaku. Tomu zabráni jedine vzduchová medzera alebo plast.
sinistro
21.3.2019 22:01 | |
+3 -1
ty kokos ty už nefetuj...
martn33
21.3.2019 18:49 | |
+4 -6
Reagovať
staci ked cievky nie su oddelene, akoze realne nie su. este aj na znackovyom boli od seba len trochu viac izolovane. a na plosaku to maju 5 od 220 cca 1mm. vaecsia zataz, prepali sa to, skrat a na usb je na chvilu 220.
martn33
21.3.2019 18:50 | |
+6 -2
cievky na mini trafku v nabijacke...
spravodlivost99
21.3.2019 18:36 | |
+5 -6
Reagovať
ako niekoho moze zabit nabijacka na telefon,))))))))
SVKmike
21.3.2019 18:40 | |
+2 -9
Jaj... Chyť prvú nabíjačku co nájdeš a pozri na koľko amperov reguluje prúd... Pokiaľ to není nabíjačka z roku pána tak bude mať na 100% +-2A na výstupe... Človeka dokáže celkom v pohode zabit už 0.5 A bol odber (telefón) a pridal sa ďalší (voda vo vani) ps slaná voda (od šampónu a sprchaca je voda slaná) lepšie vedie prúd...
Yebemboha
21.3.2019 19:36 | |
+0 -3
Človeka dokáže zabiť už 10mA (0.01A) ak prejde cez životné dôležité orgány. Ak nie tak len páli tkanivo. A nabíjačka reguluje napätie a nie prúd.
Appac
21.3.2019 19:45 | |
+5 -0
cloveka moze zabit 10ma ...sa tu pise ,, :) ...ale ten prud vznika pri urcitom napati a urcitom odpore tela ...samozrejme odpor tela je vo vode minimalny .....ale cloveku v suchom prostredi neublizi ani 50volt ...nabijacka moze mat tak 6volt.......dokaze sposobit nebezpecny prud pre cloveka ? ...skor si myslim ze dotycna slecna manipulovala so zasuvkou na 220v
ZlySen
22.3.2019 14:10 | |
+1 -0
vlhko voda je vodiva a ked navlhne cela nabijacka od zasuvku az do vane krasne moze tiect prud lepo prud netecie vnutry v medi ale po povrchu medzi a tak isto tecie aj po povrchu kabla aj je zaroseny od vody pouzivaj powerbank v kupelni nie zasuvku
Feroo338-1
21.3.2019 18:22 | |
+10 -0
Reagovať
Nie som az taky odbornik, ale v mobile ci nabijacke je len niekolko malo voltov jednosmerneho prudu ktory neni velmi nebezpecny. Myslim, ze take nizke napatie by ju ani nemalo zabit. Skusat to sice nebudem, ale na na holiacom strojku mam maly bezpecnostny trafacik, keby mi nahodou holiaci strojcek spadol do vody. Zrejme vyrobca vedel preco to tam za priplatok montuje.
Pokino7
21.3.2019 18:21 | |
+17 -4
Reagovať
vacsu kktinu som este necital. co mala 240V na koncovke? :D
SVKmike
21.3.2019 18:36 | |
+4 -9
Jaj... Mam pocit ze elektrikár asi nebudeš... Lebo väčšiu kktinu ohľadom elektriky som nečítal zas ja :)
Pokino7
21.3.2019 20:12 | |
+9 -0
no pouc ma teda ale popritom davaj papiere do obalky a vzdaj sa ich ak si nebodaj TY elektrikar :D teba tusim zabije aj 12V pri 1A :D vo vani. :D
Feroo338-1
21.3.2019 18:17 | |
+7 -1
Reagovať
Toto sa tu pisalo uz vlani aj predvlani a mozno sa to nakoniec stalo uz niekedy pred VOSR. :) Navyse pisalek je az tak hlupy, ze nevie ako sa ruske mena spravne pisu a vyslovuju. Nestaci len spustit anglicko-slovensky translator, ale mal by poznat aj spravne pisanie ruskych mien.
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň s J. Gorduličom Podcasty Prémiové čítanie Šport TV program Počasie Horoskopy
Dobroslav Trnka
Komentár Ľubomíra Jaška: Dobroslav dobro neslávi, strápňuje sa Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Chára musel
Chára sa s nimi nemaznal: Odpálil hokejku protihráčovi a nasrdil Getzlafa
Spevák Dalibor
Dalibor Janda sa preriekol: Pri odkaze do neba pre Karla Gotta prezradil čosi, o čom mnohí netušili!
Džihádisti
Znepokojujúce správy zo Sýrie: Z väzenia utiekli dvaja belgickí džihádisti
Zľava Simona
Foto
V Prievidzi bili do očí nadrozmerné portréty primátorky, občanom kypí žlč: Buduje sa tu kult osobnosti?!
Neurochirurg
Neurochirurgovia Šteňovci odmietajú, že by v prípade chlapca pochybili: Drsná kritika Kalavskej
FC Barcelona.
Fanúšikovia Barcelony sa búria: Vedenie ligy im chce vziať slávne El Clásico
Hasič Eric sa oženil so svojou láskou a tešil sa na spoločnú budúcnosť: Krutý verdikt mesiac po svadbe
Pred Bertramkou
Foto
Ivana dala odpratať sviečky pred Bertramkou: Čo sa tam po pár hodinách udialo, jej zlomí srdce
Čo hovorí jeho
Reč tela odhalila prokurátora: Odborníčka Trnku prekukla, toto pred ňou nedokázal zakryť
Petra Vlhová
Foto
Vlhová má o motiváciu viac: Ak v Kitzbüheli zvíťazí, dostane rozprávkové peniaze!
Zobral svoju frajerku na futbal, rýchlo to oľutoval: Z pohľadu na zúfalého muža pôjdete do kolien
Jágr má telo boha
Foto
Jágr si počas prestávky užíva Vegas: Ukázal sexi telo, fanúšičky budú šalieť!