Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
streda 21. 8.
Jana
19°C  Oblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
11.02.2019, 14:00 | Tip od Vás | Slovensko

Diskusia: Kríza v automobilovom priemysle naberá reálne kontúry: Príde vo Volkswagene o robotu 3 000 ľudí?!

181 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
brit30
11.2.2019 15:24 | |
+17 -3
Reagovať
Volswagen golf 3 rady sa vyrábal v Belgicku,v roku 1991 prišiel VW do Československa a a aj do Bratislavy Martina a tu rozbehli golf 4 rady,v Belgicku už štvorkovú radu nevyrábali a fabriky zavreli,,ani veľké protesty aj na úrovni vlády nepomohli,,a tak to s tým kolotočom chodí
PeterVlado
11.2.2019 15:28 | |
+4 -2
Hmm zaujimave, nieco na tom bude, uvidime ci sa kolotoc pootoci zas dalej...
Feroo338-1
11.2.2019 15:40 | |
+4 -2
Ale neskor sa z BA do Belgicka presunula cela vyroba modelu Polo. Takze nieco im zobrali, nieco pridali...
ofucana_drza_opicka
11.2.2019 15:21 | |
+7 -28
Reagovať
idem si pre veľa mínusiek!!! nevadí, že sa bude prepúšťať (vw, kia) a pod. lebo tí ľudia brutálne hulákali, vždy chceli vyšší plat (napr. som to vysvetľoval u kia, že či je niekde v okolí firma, kde lepšie platia a jasné, že nie ale chlapci chceli viac, lebo v zahraničí platia viac. tam sú aj trochu iné životné náklady, že?)a teda na trhu práce bude o prepustených brutálny záujem, teda si nájdu kvalitnejšiu prácu a lepšie platenú, či?! ďalšia vec, keď niekto nadáva na zamestnávateľov, tak kašli na to!!! práve si našiel dieru na trhu, začni podnikať, rob to ináč ako tí zamestnávatelia, plať ľuďom super zahraničné platy a uvidíš ako sa ti bude dariť :) veď nikto ťa nenúti byť zamestnanec. podnikaj! :)
bene80
11.2.2019 15:24 | |
+2 -9
USAfilcki zamestná prvých 3000.
Feroo338-1
11.2.2019 15:26 | |
+20 -6
Nie ty si nezasluzis len minusky, ty si rovno zasluzis vyprask s bicom po chrbte!!! Pretoze ty ako otrok este nabadas ludi viac ohybat chrbaty a pokorne otrocit! Ved aj sam Jezis Kristus kedysi vyhlasil: "Pytajte si a dostanete!".
Ruskyvojak
11.2.2019 15:27 | |
+21 -7
Prečo by si Slovák nemohol pýtať rovnako ako má Nemec.. Ja tým ľuďom fandím.. A nedajte sa odbiť, že ste drahá pracovná sila. Národ si má svoje vydupať a neskloniť hlavu ako tuto drzí opičák 😂😂😂😂
bene80
11.2.2019 15:31 | |
+3 -10
Nevšímaj si ich. Ich jediný sen je rozbiť EU a nahlodať ľudí proti západu. Škoda že nemajú za nič zodpovednosť. Takto iba robia svoju robotu.
MarkRenton
+14 -4
zabúda sa na jednu vec a to na finančné stimuly od štátu pre týchto otrokárov, ktorí brali v niektorých prípadoch aj 16.000€ za človeka, ktorému dali prácu, 10 a viac rokov boli oslobodení od daní a zo svojho zisku dávali na platy okolo 40% kým inde dávali 56%.. tak tu nerozprávaj pi**čoviny na Slovákov akí sú neschopní keď v podpore bol a je dvojaký meter!
Jozo1989xyaz
11.2.2019 15:46 | |
+9 -2
Ofucana v tom stave v akom je vych EU dnes je tazko nieco robit zap konkurencia ta "zozerie" ako to bolo napr s malymi obchodikmy retazce ich vytlacili a zlikvydovali preto bud sme rovnocenny partneri alebo nie a ak mame dodrziavat urcene pravidla kolko mozme vyrobiz a co ak mame urcene ceny energii a tovarov +- ked platime rovnake ceny ako na zapade preco by sme nemali mat rovnake alebo aspon trojstvrtinove mzdy ako maju oni dnes 30 rokov po ked je vsetko rozpredane konkurencie schopnost ziadna strategicke podniky zarabaju do inych vrecak tak je tazke nieco zlepsit ked na nic niesu financie a dokonca su aj normy co mozme a kolko vyrobit s kym obchodovat atd takze o tom podnikani opatrne ked uz su davno karty rozdane nap hra monopoli ked skupis vsetky lukrativne pozemky a nechas len "plevy" tak asi tazko moze konkurent vyhrat len sa snazi preist kolo aby ti nestupil alebo niekomu na lukrativne pole a nezbankrotoval asi tak je to s podnikanim vo vych EU pre domacich✌✌✌✌✌
35_muz
11.2.2019 15:20 | |
+8 -0
Reagovať
Veď písali že pošlú domov akurát Rumunov a Srbov, čiže žiadna veľká strata pre našu ekonomiku. Tí aj tak plat posielali domov ...
elpresidente
11.2.2019 15:15 | |
+19 -0
Reagovať
Kedy už politici pochopia že skoro celá ekonomika nemôže stáť na pár automobilkách, to jednoducho nejde.
Feroo338-1
11.2.2019 15:23 | |
+17 -3
Tu nejde len o auta, ale aj cele Slovensko je zavisle na odbyte zo zapadu, lebo sme tu vlastne len jedna velka montovna. Az zapad prestane odoberat, tak Ficove "istoty" razom skoncia na ulici.
matrix201
11.2.2019 15:14 | |
+16 -1
Reagovať
Tá nezamestnanosť nám začne pomaly rásť keď sa naši "Slováci" vrátia z Anglicka, kde si išli zarobiť. No a to že tu zamestnávame Rumunov a Srbov je smutné.
USAfilcki
11.2.2019 15:20 | |
+11 -3
matrix201 ty si ďalší ako ten trúd80(bene80) čo si myslí že Nemci dobráčiskovia tu prišli aby dali Slovákom prácu a nie kvôli lacnej pracovnej sile, to isté s tým Brexitom, toľko sa okolo toho huláka a všetci si myslia že všetky národnosti z EÚ sa teraz budú musieť vrátiť domov, len nikto ešte nepovedal kto bude v Anglicku robiť tie podradné roboty čo tam robí 99% našich ľudí z postkomunistických krajín, takže realita bude taká že sa nikto nikde vracať nebude musieť. Ľudia v Anglicku robili keď sme neboli ani v EÚ.
Feroo338-1
11.2.2019 15:12 | |
+11 -2
Reagovať
V Bratislave sa vyraba vela aut pre USSA a pocitalo sa este aj s rozsirenim vyroby. Lenze Trumpove vysoke cla na dovoz aut zamiesal karty v planovani vyroby a vedenie VW opatovne zacalo uvazovat o dlho odkladananom postaveni noveho zavodu priamo v USSA pretoze americky trh povazuju za klucovy. Zatial sa VW dohodlo s americkym Fordom, ze coskoro budu montovat auta znacky VW aj vo Fordovych nevyuzivanych linkach, len aby boli vyrobene v USSA a neplatili clo. Je mozne, ze casom vsety velke SUV sa casom presunu do USSA.
Vasniia
11.2.2019 15:21 | |
+6 -5
Jasne,v Amerike sa ludia nevedia dockat prace za pasom v automobilke
PeterVlado
11.2.2019 15:25 | |
+5 -2
Uvidime, ani trump tam asi nebude vecne...
Feroo338-1
11.2.2019 15:30 | |
+2 -1
V USSA je podpora v nezamestnanosti len pol roka a potom uz len nezaujem. A prave podpora nezamestnanych Trumpovi pomohla vyhrat volby ked im slubil robotu.
Pax12
11.2.2019 15:06 | |
+9 -5
Reagovať
Všetko je v pohode , toto je len asi. A v druhom článku sa dočítate , že o pár rokov nám bude chýbať 500 tisíc pracovníkov. Takže nebojte sa ! Vždy bude dosť kapitalistov na ktorých budete makať! 🤩🤩🤩
Terradyn
11.2.2019 15:03 | |
+18 -4
Reagovať
Nemci, to je zamestnavatel a nie ako tie nase slovenske firmy... Vahostav ludom nic nepovedal ani nevyplatil a mali na salame. Nikto sa im neospravedlnil ani nepomohol. Ostatny to iste. Ako casto si tu citam, ze do uzavierky nedostali odpoved alebo "odmietli sa vyjadrit ci odpovedat na otazku"... slovensky podnikatelia hanbite sa! Nie len, ze kazdemu by ste najradsej dali na papieri minimalku, ale ked potrebujete prepustit, tak cloveka vyhodite a je vam jedno... za spicku svojho nosa si nevidite a aj to je dovod, preco pre slovaka nikdy, NIKDY uz robit nebudem... benefity ubohe, plat podpriemerny a zodrat z cloveka kozu a potom este ten arogantny pristup a jednanie, ked odmietnete pristupit na jeho podmienky... ako male rozmaznane dieta... a tych urazok ake som ho.v.no a ze on mi dal sancu a takto sa odmenujem a podobne dristy... ten posledny ma skoro napadol, ked som mu povedal v skusobnej dobe, ze odchadzam potom co som mesiac makal 10 az 12 hodin denne a odmietal vyplatit a zrazu nemal nikoho kto by mu to robil... a ked mi zacal nadavat, tak som mu povedal, ze toto ja pocuvat nemusim... Tak sa mi zacal za zatvorenymi dverami vyhrazat, ze mi vrazi a policii povie, ze ja som napadol jeho a moja ex sefka mu len pritakavala... tak som si musel vypocut 20minutovy vylev citov... skoda, ze v roku 2008 neboli take telefony ako dnes. By som si ho nahral a siel by do ... pre slovaka uz NIKDY! Aj vtedy som chapal o com vravel otec, ktory ma rovnaku politiku...
Terradyn
11.2.2019 15:05 | |
+7 -0
a k tej minimalke. Ak si chcete zobrat hypoteku, uver ci lizing. Tak si tie zvysene naklady do socialky mate zaplatit samy. Toto ked som pocul hlavne od casnikov, kucharov ci stavbarov. Tak som len hlavou krutil...
Feroo338-1
11.2.2019 15:19 | |
+4 -2
Nemecky VW je sice velmi narocny, ale je zaroven aj velmi solidny zamestnavatel ktory vzdy ludom zaplatil vcas a dava im aj vyssie mzdy ako konkurencia. Preto pracovat priamo pre VW je aj istou vysadou.
miniiibox
11.2.2019 14:57 | |
+21 -19
Reagovať
ficové istoty sa rúcajú
Pax12
11.2.2019 15:02 | |
+13 -13
Fico sa už sám zrútil.
brit30
11.2.2019 15:07 | |
+12 -4
Na svete sa ročne vyrobí 60 milionov aut,na slovensku zmontujú 1 milion,,čiže inde vo svete majú tiež kopec ficov,,ak majú automobilky istoty,či čo takí nemci keď vyrobia 8 milionov aut a tak podobne
bene80
11.2.2019 14:55 | |
+12 -31
Reagovať
Teraz čo neštrajkujete za vyššie mzdy? Nemec sa zbalí a raz dva opustí haly. Si myslíte že budete načele s Dankom a Kotlebom tliapať ódy na Rusko? Naša ekonomika je bytostne závyslá od odbytu. Včera znovu niečo trepal Uhrík že rovnocenný partner. Však vy neviete kde je sever aj na čele s Harabínom. Len pokúšajte nemca. VW vám nedá auto a ste nahraní. Potom môžete štrajkovať koľko chcete. A bliakať somariny že zlý západ a dobré rusko. Nech vám dá prácu SNS ajeho balíčky, 13 a 14 plat, smer a ich víkendové a nočné smeny! Kríza sa blíži, je lepšie spomalovať takto ako naraz zatiahnuť ručnú ako pred x rokmi.
bene80
11.2.2019 14:58 | |
+8 -16
Ten kto dal mínus asi nevie, koľko ľudí zamestnávajú firmy zo západu a koľko z Ruska. Neviem načo sa hráte....
Pax12
11.2.2019 14:59 | |
+6 -10
Bez nemca ani balíčky nebudú. Ale pokoj , to proruské trepanie je len tak na oko. Všetci vedia kde je naše miesto a kde chudoba.
bene80
11.2.2019 15:00 | |
+8 -11
.. si myslíte že budete vyrábať Lady? Alebo čo chcete vyrábať a komu predávať v Rusku? Rusko sa na Vás vykašle. Tí sú sebestační. A je tam riadna chudoba. Kto tam bol, a tým nemyslím mestá vie o čom hovorím....
brit30
11.2.2019 15:01 | |
+16 -3
Veď ani v tej nemeckej automobilke nič nevyrobíš,keď nedovezieš z ruska ,rudu,ropu,plyn,,veď auto je vyrobené z rudy ropy,hliníka,,z elektrikou plynom,,
USAfilcki
11.2.2019 15:01 | |
+22 -7
Hlupák Nemec a zbalí a kam že to pôjde, na Severný pól a tučniaky mu budú robiť za misku burizónov ty trolovací, salniečkársky ch**j si len na smiech, ešte ch**j ako ty chce nahovoriť ľuďom že keď budú tliapať ódy na úžerníka a bláznov z pozície že tu Nemec ostane ak sa bude chcieť zbaliť a odísť, bóže toľká to naivita slniečkára, ešte aj tu nejakého Danka spomenie. Rusi sú nie že rovnocenný partner, Rusí nás už dávno predbehli, takže jediný si tu ty a tebe podobní čo nevedia kde je sever. Nemec je bez lacnej ale za to kvalitnej pracovnej sily zo Slovenska stratený tak tu netrep, kto by na ich ekonomiku robil ak nie bývalé postkomunistické národy. Podľa trupety slniečkárskej máme liezť západu do ri+++ti, len si nejak zabudol že západ potrebuje viac nás ako my západ, kto na nich bude robiť ak nie otroci z východu. To j fajn že sa umelo vytvorená kríza západným pakšvilom blíži, ľudia sa ešte skôr preorientujú´na východ a aby som nezabudol volím Kotlebu a ĽSNS v parlamentných a Harabina v prezidentských aby si mal radosť, tak tu nerob Bu Bu Bu, lebo bude nás viac a viac.
Feroo338-1
+18 -1
Samozrejme, ze Nemcom takato neistota len vyhovuje, lebo to znizi tlaky rast platov. No bolo by velmi naivne mysliet si, ze VW odide z Bratislavy. I ked pocty vyrobenych aut uz asi budu podstatne nizsie.
MarkRenton
+18 -5
Ty blb a kto ich sem tých vykoristovatelov dovliekol, dal im daňové prázdniny a vyplácal im obrovské peniaze za každého zamestnanca ktorého prijali? Pamätám si ako dnes keď Slota na to pred 20 rokmi upozorňoval že treba primárne podporovať slovenských podnikateľov a kupovať ich produkty aby silnela ekonomika začo ho vyje**banci ako bol Mikloš či Dzurinda vysmiali a že výrobky sa dovezú... naozaj super.. teraz je to už naozaj v pi**či lebo sa zoberú a pome smer Rumunsko
USAfilcki
11.2.2019 15:03 | |
+20 -2
bene80 len ty nejak zabúdaš na to, že to Nemec potrebuje lacnú pracovnú silu, preto tu aj prišiel, nie preto aby Slováci mali robotu ty tupec, každá palica má dva konce, ty tu trepeš iba o jednom, ale po hlave by si mal dostať oboma aby si pochopil, načo tu došli tie západné otrokárske firmy, nie pre tvoje tupé reči.
Jozo1989xyaz
11.2.2019 15:04 | |
+15 -2
Bene take lahke to zase nieje "nemec" zapad ma vo vych EU zlateho somara odber ich produktov lacna pracovna sila cize nizke vyrobne naklady odber aj toho co na zapade nepredaju a to najdolezitejsie geograficky vpliv neradi by to pustili opat niekomu inemu a na zaver pozri si cisla po 89 tom kolko zarobil zapad na vychode aky odber ich produktov od zeleniny po strojarstvo kolko kvalifikovanych ludi ziskali doktorov remeselnikov atd takze nemaj strach zlate pras@ sa len tak lahko nepusta k vode ✌✌✌✌✌
bene80
11.2.2019 15:08 | |
+2 -15
Otrokárske západné firmy? Ok, vy im dáte robotu chlapi. Zaplatíte rodinám účty? Nie, iba tliachate. Rusi nás predbehli? Keby nemali tú posratú ropu a plyn tak nemajú čo do huby. Súčasná vláda zaviedla, zvýšené peniaze cez nočné a víkendy, povinné 13 a 14 platy, dovolenkové preukazy. Zvyšuje neustále minimálku ale vy ste frajeri. Tak prosím. Uvidíme kto si nakoniec naserie do huby...
USAfilcki
11.2.2019 15:09 | |
+16 -5
Jozo Trúd80 to tu píše schválne lebo si myslí že teraz Slováci začnú liezž chu**om zo západu do análu, aby neodišli, akurát jemu somárovi - voličovi SaS a OĽaNO nedošlo že kapitalizmus kľakne a nemá to nič spoločné s tým kto tu vládne a či Slovák bude pľuť na Nemca, alebo ho volať Herr German. Trúd890 tu prišiel trolovať a strašiť, lebo si myslí že normálni ľudia zmenia názor na tú západnú zdegenerovanú bagáž čo si napúšťala odpad do krajiny a teraz nevie čo s ním.
USAfilcki
11.2.2019 15:14 | |
+16 -4
trúd80 tupče a čo si ty okrem toho že si lsniečkársky potkan a protištátny živel, čo sú to podľa teba za firmy čo tu platia 700€ v čistom a o 777 km u seba doma 4x toľko, myslíš že načo sem prišli ak nie zotročovať. Nikto nikomu žiadnu robotu dávať nemusí, len ten otrokársky odpad zo západu robí len BU BU BU, ale nemajú kam odísť, kam odídu??? Z Rusov máš očividne komplexy ako Magorič z Fica. CHA CHA CHA a závidíš im ropu a plyn, taký západ keby nemal de++ilov ako ty čo im tak zaryto veria, tak nemajú čo do huby a skrachovali by už dávno aj ten ich degenerovaný kapitalizmus. Čiže jediný kto tu tliacha si ty sám. Inak pdoľa tvojej tupej hlavy ľudia majú robiť zadarmo, vidno že si volič tých de++ilov z SaS a OĽaNO, ktorí každý rok len strašia že zvýšenie MM, prinesie vyššiu nezamestnanosť, zrejme by chceli aby ľudia robili zadarmo. Ty si si tu nas++al do huby už teraz, vidno že ničomu nechápeš len trepeš a hulákaš.
bene80
11.2.2019 15:29 | |
+3 -6
Veď si vykrikuj hej slovák. Pôjdeš po žobrote do USA ako voľakedy Slováci :-) Prečo nešli do Ruska nerozumiem. Tvoje trapné reči o slniečkároch ani nekomentujem lebo by som ti dal skrz papule ty zasran. Nebudem sa tu pretláčať s ruským trolom. Nemám čas. Nie som platený prispievateľ ako ty aby som vymetal mozgy ohlúpenej mládeži v bomberkách.
brit30
+5 -3
Aj do Ruska išli,pod rakusko uhorskou zástavou bojovať,a aj.pod nemeckou,,to nevieš??
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Kočnerova Threema Správy Prémiové čítanie Podcasty Šport TV program Počasie Horoskopy
Robert Fico
Fico reaguje na informácie o Pellegriniho odchode zo Smeru Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Do chaty advokáta
Vlámačka v chate miliónového advokáta Bžána: Toto nik nečakal! Odpadnete, čo odtiaľ zmizlo
Alarmujúce zábery
Foto
Amazonský prales ničia mohutné požiare: Z týchto záberov vám bude do plaču
Na snímke
Čepelová blízko postupu do hlavnej súťaže US Open, 2. kolo zvládol aj Lacko
Listeria Medical
Dovolenkári, pozor! Španielsko vydalo medzinárodné varovanie pred epidémiou
Francúzsky
Muž († 25) podľahol rakovine: Čo sa o 15 minút neskôr stalo s jeho psíkom, dojíma k slzám
Líder britskej
Veľká mobilizácia v Británii: Corbyn zvoláva mimoriadne stretnutie, chce zabrániť brexitu bez dohody
Vlastný gól si
Kuriózny moment: Radovali sa z gólu bez toho, aby sa dotkli lopty
Gesto pápeža
Foto
Dievčatko v ružovom si pred pápežom dovolilo, čo málokto: Nevídaná reakcia Františka
Spomínate si
Foto Kvíz
Ktoré dieťa by ich nemilovalo! Otestujte sa, ako dobre poznáte legendárne disneyovky
Prezidentka
Šokujúce slová poradcu slovenskej prezidentky: Čaputovej sa vyhrážali!
Peter sa pousmial
Foto
Na kúpalisku v Prešove majú problém s močiacimi vandalmi: To, čo si na nich prichystali, vás rozosmeje!
Robert Fico sa
Fico sa prihovoril fanúšikom: Socializmus s ľudskou tvárou mohol priniesť fantastické výsledky