Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
štvrtok 17. 10.
Hedviga
7°C  Hmla  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
06.02.2019, 19:30 | TOP Čas

Diskusia: Slováci, ukážte sa: Zvládnete preložiť týchto 10 českých slov?

75 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
20pito12
7.2.2019 10:07 | |
+10 -16
Reagovať
Nie sme všetci tak blbý ako slniečkari a modráci.Aj tento kvíz mohol vymyslieť iba nejaký rýchlokvasený prestitút.
Intermediary
7.2.2019 15:21 | |
+1 -3
Ahá?!...A kto vymyslel "Česi - do Prahy peši?!"
moderato
7.2.2019 08:55 | |
+23 -2
Reagovať
To je teda výber.
Sonnyliston
7.2.2019 00:02 | |
+25 -22
Reagovať
A ako by ste prelozili ty vole.Keby iný narod za kazdym druhym slovom pouzival tento vyraz,tak by sa stal terčom českého posmechu.To je neskutočné ako su tito Česi je....tí.Ti nepovedia jednu suvislu vetu bez toho ich vole.V minulosti to človek u Moravakov vôbec nepocul,dnes uz aj oni voluju ostošesť.V takom Brne,Olomouci nemohli Cechov ani cítiť.Nazyvali ich Číškove.
milan5321
6.2.2019 23:19 | |
+87 -4
Reagovať
Ocakaval som skor ceske slova ako nap.sudy,lichy,kapusta,kedlubna a nie prebrane mantl,portmonka,proba,eskapada...dve posledne sa pouzivaju aj v slovencine a maju identicky vyznam,ako v cestine.ale taka kapusta,to je ina kava :-)
Sonnyliston
7.2.2019 00:29 | |
+15 -26
Pozostali po ceskych cetnikov,vyslanych za trest na Slovensko ma uz ominuskovali.Cechomili vsetkych krajin polibte mi p....l.
dorkabellka
7.2.2019 15:42 | |
+4 -2
veď to, tam dokopy nič nie je české, trapošina poriadna
foot12
6.2.2019 23:07 | |
+37 -3
Reagovať
Nasi susedia pouzivaju niektore vyrazy prebrane z nemciny a to uz roky rokuce.skor mali byt staroceske vyrazy.mozno ani mlady cesi ich nepoznaju.
Sonnyliston
7.2.2019 00:10 | |
+23 -25
Naši susedia neprebrali len vyrazy z nemciny ale žiaľ aj nemecku mentalitu.Nepoznam iny narod,ktory by sa tak povysenecky choval k svojim susedom na vychod od toho ich domovu,ktory stale hľadajú.Mňa osobne uraza,ked nejaký cesky psozrut nazve Slovaka cobolom.To maju odvtedy ked uvideli film od tej vypasenej českej,sovinistickej svini Svanderlika Cerni baroni.Zo Slovaka urobili totalneho ***a a na posmech mu dal Svanderlik aj meno major Haluska.Ko.....t,nech zhnije v tom hrobe
verholka
7.2.2019 00:23 | |
+23 -7
Čo bolo, to bolo! Terazky som majorom! :-D
Intermediary
7.2.2019 15:24 | |
+1 -3
No ved práve Historicky to nemá žiadne opodstatnenie. Len jeden bývalý nacista sa stal horlivým komunistom ktorý prišiel vtedy nie z východu ale z Čiech zo západu!
all_just_fake
6.2.2019 21:48 | |
+100 -5
Reagovať
Tak toto sú podla vás ceské slová, hej, gasparkovia?
samneill
6.2.2019 21:46 | |
+7 -18
Reagovať
Cechofili do pozoru !
MihaiL
6.2.2019 21:37 | |
+49 -2
Reagovať
takže akosi som zabudol na starý známý seriál hriešni ľudia mesta pražského a portmonka bola zle..., ale inak tých českých slov tam bolo veľmi málo...,
MihaiL
6.2.2019 21:43 | |
+38 -5
možno ešte jeden zážitok z nedávnej minulosti...., rodičia s asi 10-ročnou dcérkou hovoriaci po český sa ma opýtali na smer cestý..., ja som im odpovedal kam majú ísť a ich dcerka medzi tým potichu povedala táto vždýť von nám rozumí......,
kec.veteran
6.2.2019 21:47 | |
+28 -3
Ako to vidím, za chvíľu si nebudeme rozumieť nič, čo je škoda... ale aspoň konečne budem vedieť aspoň jeden cudzí jazyk :)
kec.veteran
6.2.2019 21:20 | |
+65 -2
Reagovať
Tak čakal som slová, ako velbloud, krocan, žebro, řídlo, a take podobné... a jediné čisto české slovo řebřiňák. A inak, to nie je preklad slóv, ale skôr význam slóv
kec.veteran
6.2.2019 21:33 | |
+16 -3
kľudne aj knedlo, vepřo, zelo :) a sorráč za řebřiňák, samozrejme to je žebřiňák :(
babickaNemcovych
6.2.2019 21:34 | |
+23 -6
Súhlas, nehovoriac o tom, že kde tam vidíš "řebřinák"? Však oni tam dali Žebřinák, žebráci!
kec.veteran
6.2.2019 21:36 | |
+14 -2
to som sa ospravedlňoval za seba, ze som sa ja pomýlil vo svojom príspevku
janulka403
6.2.2019 21:10 | |
+45 -1
Reagovať
.. tak próba je tiež riadne české slovo, fakt...
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň s J. Gorduličom Podcasty Prémiové čítanie Šport TV program Počasie Horoskopy
Monika Jankovská
Jankovská býva v polmiliónovom byte napísanom na synov Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Kapitán Modrič
Foto
Nervózni Chorváti skončili špekulácie: Slovákov chceli hodiť do tohto pekla!
Lesniak je vnuk
Znalec hádže vinu na vnuka Kozáka: Odhalil hlavnú príčinu nehody, pri ktorej sa zranila Mária
Historické kúpele
Historický klenot Bratislavy čaká rekonštrukcia: Kúpele Grössling sa inšpirujú Budapešťou
Dielo
Mieri do Louvru: Súd odobril zapožičanie da Vinciho diela na výstavu do Francúzska
Richard Pánik
Pánik nedohral zápas s Torontom, Crosby prekonal ďalšiu hranicu
Turecký prezident
Snemovňa schválila rezolúciu proti stiahnutiu síl USA zo severu Sýrie: Odkaz pre Erdogana
Zničená Lukášova
Vojna neurochirurgov pokračuje: Zúfalá mama sa pre operáciu Lukáša obrátila aj na súd
Dobré fondy EÚ - malokarpatské múzeum v Pezinku
Americký
USA sú pripravené uvaliť na Turecko ďalšie sankcie: Ultimátum
Karel Gott († 80)
Začal    boj o   miliardové dedičstvo: Dva týždne po smrti Gotta († 80) sa prejavila pravá povaha zaťa
Domča odohrala
Foto
Cibulkovej návrat na scénu: Tenistka sa predsa len ešte tento rok objaví na kurte
K strašnej
Dom hrôzy v Považskej Teplej! Syn našiel obeseného Petra († 57) a dobodanú Ľubicu († 54): Brutálna poprava pre sex?