Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
piatok 15. 11.
Leopold
8°C  Hmla  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
23.11.2018, 03:00 | Správy | Zahraničné správy

Diskusia: Misionára († 26) brutálne zabili domorodci: Chcel šíriť kresťanstvo, dostrieľali ho šípmi

71 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
1ananda
29.11.2018 10:15 | |
+0 -2
Reagovať
sentilencania su vraj podla autora clanku ,,nebezpecny a nepriatelsky kmen,,...akoze pre koho a koli comu su nebezpecnymi? pre tych azda ktori k nim prichadzaju a beru im uzemia,pravo na ich vlastny vyvoj,su nebezpecnymi lebo si chrania svoje teritorim a svoje vlastne sposoby a zvyklosti ktoremu vo vseobecnosti vravime folklor?ze si brania svoje proste zivoty a vsetko s tym spojene?su nebezpecnymi pre koho?pre svet?nebezpecnymi pre krestanov azda?clovek ma azda az dojem ze to sentilencania uz 2000 rokov kamkolvek ich noha vkroci,vrazdia a zbijaju tak ine narody ako samy medzi sebou,ze to sentilencania spachali genocidu na obyvateloch a amerike,afrike,skotsku,irsku,aj po europe medzi sebou navzajom,ze to nie krestania su to vrazdiace monstrum s dvoma rukami vzajomne sa podporujucimi kde jedna ruka sa vola politika a druha nabozenstvo.To sentilencania vyrobili atomovu bombu a zhodili ju na nagasaki a hirosimu,to oni viedli / nielen / obidve svetove vojny,sentilencan proti sentilencanovi.No esteze tak..esteze tak,lebo som si uz myslel ze azda by mohla padnut nejaka skvrna na krestanov.Esteze tak - a az mi odhlahlo - esteze my krestania sme jedine tymi ktori su bezposkrvny,statocnymi,spravne veriacimi a nie nebezpecnymi pre ostatnych .Vsak historia nam dokazatelne drzi nasu bezhriesnu stranu . Uz uz by som mohol mat pomyleny pohlad na nas ,nastastie ma vsak autor clanku uviedol do spravneho pohladu ze to vlastne sentilencania su tymi ktori su nepriatelskymi a nebezpecnymi ...snad aj pre cely zvysok sveta. fuufff
1ananda
29.11.2018 09:07 | |
+0 -0
Reagovať
samozrejme ze je skoda mladeho chlapa,mozno so super dobrym charakterom,jeho vsak nezabila viera,nezomrel pre vieru,zabila ho jeho vlastna hlupost,ak stat nieco zakonne zakazuje a nedodrzim dany zakon v krajine,tak ponesiem nasledky,odsudia ma ,dostanem pokutu alebo vezenie.Chlap totalne ignoroval dany zakon dla ktoreho nemal co kontaktovat domorodcov,on ich chcel obratit na pravu vieru,co keby tak tito domorodci chceli obratit na svoju pravu vieru nas ostatnych?pacilo by sa nam to?Ktosi tu spomenul ze boh mu dal vystrahu prvu den,10r dieta na neho vystrelilo sipom,trafilo bibliu,tomalo byt dostatocne jasnym upozornenim,predsa v ponimani biblie je 10r dieta nevinnym-cosi ako anjel/osobne s tym teda absolutne nesuhlasim/,teda misionar mohol vnimat ako maly anjelik vystrelenym sipom trafenym priamo bibliu-mu chcel ukazat-chod odtialto prec,tuto a teraz nie je vhodnym prist s tym s cim prichadzas.Netolerantny ignorat-lebo ako inak nazvat misionara-na tento ,,odkaz zhora,, totalne kaslal...je mi ho fakt luto,posobi kulturne,milo,uprimne tento clovek,kde vsak nechal zdravy rozum,kde opatrnost ,kde to vnimanie a natlacanie sa,za nejaky cas ho cirkev vyhlasi sa blahoslaveneho a ked sa najde dokaz ze kohosi na zemi z neba uzdravil/co sa samozrejme ako vieme casom najde/ tak ho vyhlasia za sveteho.Osobne si myslim ze po takychto vyhlaseniach by nebolo od veci vyhlasit za svetych vsetkych obdobnych domorodcoch ktori v historii ked odmietli prijat nezname krestanstvo-bola im stata hlava alebo boli inak umuceni a zneseni z tohoto sveta. Paradoxne je vsak relativna moznost,ze misionar si len dosiel pre svoju vlastnu karmu,kedy v niektorom svojom minulom zivote sam bol jednym z tych ktori nasilim vnucovali krestanstvo ,,pohanom,, a zabijali pritom tych co ho prijat odmietli , a tak teda ho dostihla len jeho vlastna karma. No co uz ,nabuduce bude mat uz viac skusenosti a rozumu.
RayTango
27.11.2018 01:01 | |
+0 -4
Reagovať
Smutne ze ho nechali len tak lezat na brehu. Mali ho aspon zjest.
eduard_gemza
25.11.2018 21:41 | |
+12 -1
Reagovať
Zdá sa mi, že nanucovať niekomu svoj spôsob života, myslenia, filozofiu, náboženstvo, nie je práve najhodnejší spôsob. Zaujímalo by ma, čo si o tom myslí USA. Však má množstvo skúseností.
sinistro
23.11.2018 15:22 | |
+5 -7
Reagovať
xenofobni parchanti!
Marcelqqq
23.11.2018 09:31 | |
+29 -2
Reagovať
Misionári sú zabíjaní po stáročia ,ale tento sa len jednoducho dal zabiť. Toto nemalo s kresťanskou misiou nič spoločné.
Domingez83
23.11.2018 09:21 | |
+12 -8
Reagovať
kresťanstvo tak ti treba
havana584
23.11.2018 09:19 | |
+16 -5
Reagovať
Naivní chudák . A teraz sa za neho máme modliť ?
canaky
23.11.2018 09:17 | |
+21 -3
Reagovať
a teraz za jeho hlúposť bude dieťa vyrastať bez otca.
prasiak58
23.11.2018 08:49 | |
+36 -2
Reagovať
este ze sa ubranili!
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Prémiové čítanie Šport Obchod TV Počasie Horoskopy
Polícia pri zásahu v Mochovciach
V Mochovciach šafárili so splaškami. Za desaťtisícové podvody padli obvinenia Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Na snímke slovenská futbalová reprezentácia na tréningu.
Foto
Netradičný kvíz slovenských futbalistov: Ako sú pripravení na Chorvátsko?
Sad depressed woman at home sitting on the couch, looking down and touching her forehead, loneliness and pain concept
Humenčanka sa nechalo škaredo oklamať: Uverila starej finte, prišla o 11-tisíc eur
Matin Bakoš.
Martin Bakoš hviezdou zápasu: Dal dva góly a ešte aj nájazdy rozhodol!
Bratislavskí hasiči zasahujú pri požiari v budove Starej tržnice na Námestí SNP v Bratislave.
Aktualizované
Poplach v Bratislave: Hasiči zasahujú pri požiari v Starej tržnici, evakuovali ľudí
Scenárista si s priateľkou Jankou a dcérkou užili posledné dni babieho leta.
Foto
Čerstvý trojnásobný tatko Andy Kraus na prechádzke: Kočíku šéfujem ja!
Martin († 17) prišiel o život, keď sa vracal zo strednej školy, ktorú študoval.
Martin († 17), talent z klubu KBU Taekwon-Do Dan.Gun: Bojovník svoj posledný zápas prehral
Brazílsky futbalista Neymar.
Foto
Neymarov najnovší objav pravidelne na zápasoch Paríž SG: Zbalil sexi modelku
Dominik: Pred troma rokmi si založil na sociálnej sieti profil ako Abdul Rahman.
Slovák Dominik dostal v Česku 6 rokov basy za všeobecné ohrozenie: Chcem byť mierumilovný moslim
Nákladiak bol preťažený kamením, ktoré sa vysypalo na cestu.
Slováci ukázali veľké srdce: Pre pozostalých po stredajších tragédiách sa vyzbieralo viac než 38-tisíc eur
Zľava minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák, minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján
Podľa odborníkov je rozpočet schválený vládou pre Slovensko rizikový: Deficit môže dosiahnuť až 1,8 % HDP
Cibulkova
Foto
Cibulková otvorene o mesiaci na jachte v Grécku: Prekvapivé priznanie o tajnom milencovi!
Policajti po nehode označovali brzdné dráhy.
Stav tínedžera z autobusu smrti je kritický, ostáva v umelom spánku: Ako sú na tom ostatní?