Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
streda 16. 10.
Vladimíra
11°C  Jasno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
21.09.2018, 19:30 | TOP Čas

Diskusia: Dávali ste v škole pozor? Vyskúšajte sa z matematiky pre deviatakov

26 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Gringo
22.9.2018 11:49 | |
+8 -0
Reagovať
LOL Tento test by nedal na 100% ani Stephen Hawking. Keďže autor má guláš v tom čo je Priemer "D" - Diameter a Polomer "R" - Radius. Otázka s Dunajom nie je z matematiky ale so všeobecných vedomostí. Matematické úlohy sa musia dať vypočítať zo zadania.
peter-tn
22.9.2018 11:33 | |
+1 -2
Reagovať
Skreti toto je akoze test z matematiky na vedomosti ktore sa treba od niekoho naucit? Hentaku skolu by som mal chut podpalit a poslat ten sbor na urad prace, a oni este kvicia o vyssie platy.
Venetius
22.9.2018 08:11 | |
+2 -3
Reagovať
Ešte je možnosť, že sa pomýlil redaktor,keď prepisoval test. To je dosť možné
moonday36
22.9.2018 05:56 | |
+7 -0
Reagovať
Tie priklady su v rovnakom duchu, ako ked moja dcera dostala prvu patku v zivote za domacu ulohu 😂mali tam praktikantov, buducich matematikarov, ktori im dali domacu ulohu v tomto zneni: Janko sa hral s legom a mal 35 koliesok. Kolko auticok poskladal, ked na kazde pouzil 6,3 a 2 kolieska? Spravna odpoved bola 5 sestkolesovych, jedno troj a jedno dvojkolesove...dcera kombinovala hodinu, napisala asi 10 odpovedi,ale podla ucitelskej logiky sa mali v prvom rade zamerat na tie sestkolesove ☺
Venetius
22.9.2018 08:07 | |
+3 -1
U dcéry Máte pravdu, pretože spravna odpoveď je aj 3x6 + 5x3 + 1×2 = 35. Ale teto priklady, také nie sú. Tieto sú jednoznačné. Dokonca aj ten Dunaj, tam je neurčitosť v zadaní ( žiada sa aby žiak vedel dĺžku na SLovensku), avšak aj tam je odpoveď správna iba jediná.
Gringo
22.9.2018 11:27 | |
+1 -4
Pokiaľ človek nemá IQ prázdnej kotrby, tak ten Dunaj dá, ale nie je to čisto matematická úloha. Čisto matematicky tá úloha nemá riešenie.
peter-tn
22.9.2018 11:46 | |
+0 -4
Ak sa niekto povazuje za europana, nase uzemie = europa a spravna odpoved ziadna resp (3500-670)/3500
Venetius
22.9.2018 05:53 | |
+7 -0
Reagovať
Čo hodnotím kladne je, že som sa poučil ,že Dunaj je na SVK v dľžke 172 km. To som odhadol na 110 km. Nejak som neuvažoval, že rieka sa kľukatí. Moja chyba. Mohol som síce použit googel ale to by nebolo ono. Naviac som to ratal z hlavy, čo by malo byť povinné.takže fajn.
Venetius
22.9.2018 05:42 | |
+16 -0
Reagovať
Cha cha cha. Majú tam jednu hlúposť a vylozene chybu. Ako tu už uviedol ks.cekop , otázka pre priemer kruznic je spravna odpoved ziadna !!! 1 bod plati pre POLOMER kružníc. A posledná otázka je otázka je neurčitá, pretože ziak musí vediet dlzku Dunaja na SVK. Inak to je len odhad, veĺmi hrubý.
kogerr
21.9.2018 23:43 | |
+5 -7
Reagovať
Jedna napolitánka stojí v obchode 52 centov. Pri kúpe výhodného rodinného balenia je v obchode akcia: 4 napolitánky za 1,80 €. Koľko ušetríme, ak pri kúpe 22 napolitánok využijeme akciu? Normálne ma ide roztrhnúť . Už by mal niekto kompetentný a vzdelaný odsúhlasovať takéto otázky. Odkiaľ máme vedieť , ako to dotyčný myslí ? Koľko tých rodinných balení po štyri napolitánky kupuje ? Alebo má žiak vypočítať všetky možnosti a sa zariadiť podľa výsledkov ktoré sú ponúknuté ? A aj ten chodník okolo bazéna ...v akej vzdialenosti je od bazéna . A približná, čo znamená približná výmera ? Keď sa na to pozriem a odhadnem , že tam bude 17,5 m² ?
Venetius
22.9.2018 05:44 | |
+7 -3
Myslím, že sa TENTORAZ mýlite Vy. Vami uvádzané priklady sú uplne správné.
Gringo
22.9.2018 11:39 | |
+5 -1
Ámen tma. Pri akcii v obchode každý rozumný človek kúpi maximum štvorbalení. 5 zvyšok dva. Čo je na tom nepochopiteľné. Približná výmera znamená, že sa počíta so strednou dĺžkou chodníka. To je 15.7 m2. Približne 16m2.
ks.cekop
21.9.2018 22:34 | |
+23 -1
Reagovať
...tá posledná otázka je zlá - nevieme totiž aký dlhý je úsek Dunaja na území SR, ale tento údaj nám treba na výpočet - mám si výsledok tipnúť ako keď sociálni demokrati robia zákony?!
ks.cekop
21.9.2018 22:45 | |
+18 -3
...a tá otázka s kružnicami - tak ako je položená je správna odpoveď: 0. Keby išlo o polomery, tak by bola správna odpoveď: 1.
rozenkranc
21.9.2018 20:54 | |
+35 -1
Reagovať
Ako doriti môžu hodnotiť vedomosti deciek, keď nie sú schopní ani len bez chyby položiť otázky. Úplne si viem predstaviť ten zmätok, čo majú žiaci v hlavách z takto položených otázok. Mám na mysli samozrejme kružnice a Dunaj.
S3ko1
21.9.2018 20:25 | |
+64 -2
Reagovať
tie kruznice nie je spravna odpoved... nemaju spolocny bod... ale to sa nedivim... nase skolstvo je chore pocnuc ministerstvom. Posledna otazka sa mi tiez nepaci. Nakolko vedomosti o dlzke Dunaja na uzemi nasej republiky nie su ucivom matematiky, ani zakladnym udajom matematiky, nie je spravne hodnotit to na matematike. Ked moje dieta bude chodit do skoly, na monitor bude mat zaracha. Tam su este trafenejsie otazky.
123agent
21.9.2018 20:31 | |
+26 -1
esteze tak...som si myslel ze som blby pri tom dunaji
branislavschon
21.9.2018 20:35 | |
+31 -2
Presne, ako tvrdis, ani mne to nevyslo. Autor si pomýlil priemer s polomerom a pri tom Dunaji chýba dĺžka Dunaja na našom území, to by bolo spojenie geografie (u tých starších zemepisu) s matematikou.
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň s J. Gorduličom Podcasty Prémiové čítanie Šport TV program Počasie Horoskopy
Dobroslav Trnka
Komentár Ľubomíra Jaška: Dobroslav dobro neslávi, strápňuje sa Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Princ Harry sa
Foto
Slzy a bezmocnosť priamo na pódiu! Princ Harry sa pri slovách o manželke Meghan zrútil
Bol to gól alebo
Priaznivci futbalu po celom svete sa hádajú: Je toto gól alebo nie?
Tento výrobok
Foto
Známy slovenský reťazec sťahuje z pultov obľúbené čipsy: Závažné odhalenie! Máte ich doma?
Speváckych
Michal David prehovoril s hrčou v krku o stretnutiach s Gottom († 80): Slová plné bolesti
Ľubomír Galko
Aktualizované
Ľubomír Galko vytiahol závažné informácie o Monike Jankovskej: Je to megaškandál
O Anthonyho sa
Foto
Sexi mužovi prišla po schudnutí pozvánka na rande: Zistil, o koho ide, okamžite odmietol
(ilustračné foto).
Aktualizované
Južné Filipíny zasiahlo silné zemetrasenie: O život prišlo dievča, desiatky ľudí sú zranené
Neymar.
Paríž miluje Neymara: Udrží hviezdu v metropole nápaditý darček?
Český prezident
Čo sa s ním deje?! Prezidenta Zemana hospitalizujú v pražskej vojenskej nemocnici
Foto
Najkrajšie dievčatko na svete našli v Rusku: Nadpozemská krása Aliny vyráža dych
Kováčikovi sa
Špeciálny prokurátor Kováčik o zverejnenej nahrávke: Či je pravá, môže potvrdiť iba SIS
Cooking man
Foto Kvíz
Tento kvíz by mal zvládnuť každý, kto sa vie obracať v kuchyni: Dáte 10 z 10?