Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
pondelok 21. 10.
Uršuľa
15°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
06.07.2018, 11:00 | Tip od Vás | Kuriozity

Diskusia: Slovenský génius! Dvojročný Jakubko ovláda učivo ôsmakov: Uvidíte, čo recituje, odpadnete!

182 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Lepidus
6.7.2018 14:57 | |
+41 -12
Reagovať
To je normálne u rodičov, ktorí sa s deckom zaoberajú. Recitovať ale nie je žiaden prejav génia, sám som v jeho veku vedel Smrť Jánošíkovu a bavil som tým ako cvičená opička obecenstvo v holičstve, kam chodil tatko. Našťastie mu mama vynadala, on dostal rozum a už ma nepredvádzal...
Knihypredeti
6.7.2018 14:44 | |
+14 -10
Reagovať
Prectete si ten zaver clanku ....JAK VYCHOVAT Z DITETE GENIA ...a vemte si to k srdci ...
krasavec4400
6.7.2018 14:38 | |
+2 -30
Reagovať
hh gáágaga chválenkári & chytrolíni papa turbo ZDEROVÉ detstvo už má malá OVEČKA beeeee za sebou ala rýchlokvasný proces, ako sa vyrába už aj pivo -_- a už ju len čaká či sa nájde v tomto systéme a postavení, aké tu bežne má prežívajúca majoritná OVCA beeeee v HÚŠTINE SR s. r. o. ... tak buď je rovno popravená, keď hneď a automaticky nespolupracuje ! hh ... alebo je tak isto hneď zdegradovaná na mieste momentového modulového umelého procesu a časom je už len perzekuovaná ... až kým nezačne spolupracovať s uniformovanými prost!tútkami -_- na ich hre ako by to malo byť podľa ich predstavy ... hh alebo ostáva mimo systém a prežíva bez guľky a umelých stupňujúcich sa problémov -_- krása jen tak ďalej hh beeeee
Lepidus
6.7.2018 14:52 | |
+7 -11
Zbytočne veľa rečí...
Cer123
6.7.2018 14:36 | |
+35 -15
Reagovať
No nechcem sa chváliť, ale presne to isté vie aj môj dvojročný syn.Vieme rátať niekedy aj do 100, plus abecedu po anglicky aj po slovensky. Vie prečítať slová, čítame spolu rozprávky obojjazyčne a pekne vie prerozprávať príbehy, zapamätá si dokonca detaily. Rozprávať začal veľmi skoro, už po roku tvoril jednoduché vety.Dnes sa už bavíme o zemepise, mestách, krajinách, pamiatkach.Okolie sa niekedy nestačí čudovať čo všetko už pozná. Samozrejme keď je šikovné dieťa a rodičia sa mu venujú, niet väčšej radosti sledovať jeho napredovanie. Želám všetko dobré a čo najviac šikovných detičiek
mariposka
6.7.2018 15:14 | |
+24 -15
Aj môj syn číta a píše od troch rokov a pritom som ho to neučila, susedina dcéra v piatich lúšti krížovky. Dnes sa rodí pomerne veľa detí s nadpriemerným iq, otázka je, či je na ne pripravené naše školstvo. Hovoriť však o géniovi, je trochu prehnané.
petinkaSK
6.7.2018 14:28 | |
+43 -19
Reagovať
Malý je zlatý, to je jasné. Ale tu nám pani vysokoškolsky vyštudovaná pedagogička ako funguje celé školstvo. Memorovať, memorovať a nechápať čo vlastne sa učím. Radšej ho mohla naučiť 10 riekaniek, ktorým by aj rozumel a znazorňoval čo vlastne hovorí. Pochybujem, že chlapec dokáže pomenovať všetky veci v domácnosti, čo by mu bolo viac na osoh ako zarecitovať mor ho, keď ani nevie, čo vlastne hovorí. PS: Malý je fakt zlatý, ale tak sa v tej stoličke "ošíva", že pochybujem, že keby v nej nie je tak by recitoval. Skorej mi to príde, že "Tak ja to odrecitujem, len nech ma už mama z tej stoličky pustí."
starryeyed
6.7.2018 15:10 | |
+23 -10
On SA hra so slovkami a pocuva ich melodiu, iste Mu maminka vysvetlila aj ich zmysel a osivaju SA vsetky deti, ukaz jedno, ktore v Tom veku stoji rovno a recituje alebo spieva, Ty psychologicka...
090911
6.7.2018 15:34 | |
+12 -11
No náhodou vie pomenovať aj veci v domácnosti jeho hračky veci na ihrisku vie pomenovať všetky jeho anglicaky čiže auta ako značky A recituje aj pred spaním na posteli aj hocikedy mimo stoličky.....
usmevliecii
6.7.2018 14:25 | |
+44 -17
Reagovať
áno, pre niekoho fascinujúce, pre mňa je to signál, že mu matka, v dobrej viere, zobrala určitým spôsobom detstvo a medzi rovesníkmi nebude vedieť nájsť priateľov. Nebude im rozumieť. A som zvedavá, čo bude robiť v prvých ročníkoch na základnej škole. Keď pôjde takýmto tempom, asi predbehne minimálne prvý stupeň. Vôbec sa mi to nezdá normálne. Na druhej strane - evidentne ho baví učiť sa. Hm........jedno viem, nebude to mať ľahké v živote.
starryeyed
6.7.2018 15:00 | |
+12 -7
Tak toto je uplna facina. Co SA tebe zda alebo nezda normalne je nastastie ludstvu jedno. Ludia Su rozni a ked pre teba to talentovanejsi a zvedavi su nenormalni, tak si TRC vo svojej norme. Keby ho to nebavilo, nerobil by to. Neucil by SA. Jedno z mojich deti v zivote nechcelo citat beletriu a basne,ani pre deti. Dodnes bohuzial ani nic take neorecital. Zato som mu musela citat encyklopedie, vo veku 5 rokov my uz tie detske boli Malo, pocuval encyklopedie pre dospelych a v anglictine. Ako tretiak opravoval ucitelku a bol saso triedy. Ano, inak si nemal s detmi vela co povedat. Ale to by nemal aj tak. Aj keby som mu nasilu citala o 7 kozliatkach....jeho svet je inde.
Lepidus
6.7.2018 15:22 | |
+10 -9
O tom, či mu mater nejako vzala detstvo, to sa ukáže, až keď nastúpi do školy. Priateľov si nájde, s tým problém až taký nebude. V prvom až piatom ročníku, pokiaľ pôjde ako každé iné dieťa, sa bude dosť nudiť a trocha sa bude predvádzať. Od šiestej to spravidla ide normálnou cestou.A správny postreh - v živote to ľahké mať nebude. Píšem z vlastnej skúsenosti...
usmevliecii
6.7.2018 15:23 | |
+3 -12
starryeyed - môžem mať svoj názor? či?
starryeyed
6.7.2018 15:37 | |
+16 -8
Mozes. Pokial neutocis na inu matku, ze vzala dietatu detstvo. AK nie Si odbornik, tak Si svoje laicke grcy nechaj pre seba. Ta maminka je velmi sympaticky tvor a mam pocit, ze SA jej chcem zastat. Ty chces mat svoj nazor a ja nesmiem? Pre mna he to signal, ze v tvojom svete tiez nie je vsetko normalne....
Version1.0
6.7.2018 14:08 | |
+30 -11
Reagovať
Vedieť nie je to isté ako rozumieť. keby chalan vedel čo robí tak by bol génius ale on to určite nevie. Poznal som jedného (takých pozná každý) čo rozprával v 3 rokoch tromi jazykmi(Na úrovni trojročného). Doma ho k tomu nútili. Jeho mama s ním chodila von aj keď mal už 12 rokov. Neskôr chodil na gymnázium. Bol oficiálne zaostalý. (F70 údajne, čo znamená ľahká mentálna retardácia) IQ nemá toho veľa spoločného so školou či úspechmi v nej. Naopak, jeden bývalý spolužiak čo sa choval ako ako sa choval, sotva do tej školy chodil, pol divný, neučil sa lebo ho to nebavilo, bol poslaný k psychológom. Svete div se, jeho IQ bolo skoro 160. To je vrodené, nedá sa to vycvičiť alebo vychovať. Mnoho študovaných nezvláda jednoduché a logický riešiteľné problémy, mnoho tzv. "b1bých" ich zvláda s nadhľadom.
medulienka156
6.7.2018 14:26 | |
+12 -12
Versi, úplne s Tebou súhlasím, okrem toho, báseň Mor ho! je úplne ľahká a jednoduchá, len obsahom už nepríťažlivá.
Knihypredeti
6.7.2018 13:55 | |
+19 -23
Reagovať
Takove nabiflovane deti, se potom ve skole nudi ...
starryeyed
6.7.2018 15:47 | |
+15 -4
Jo. Nejlepsi jsou lenive klebetnice typu ja jsem vsudy byla a vsechno videla. S takovymi nuda nehrozi
SkenderJana
6.7.2018 13:51 | |
+22 -15
Reagovať
zlaticko krasne.nadherni a mudri chlapec.vela zdravia
inte1
6.7.2018 14:18 | |
+19 -13
Zato ty si sp.rosta, nauc sa pravopis a az potom piš !
bancia
6.7.2018 13:28 | |
+23 -18
Reagovať
haloooo ľudia všetky deti sú geniálne a aj tie od suseda, ktoré nemajú možnosť sa prejaviť
madonna166
6.7.2018 13:35 | |
+43 -23
ano len ze vsetky mamicky niesu rovnake niektore maju falosne iluzie o svojich detoch napr. ako tato namiesto toho aby ho ucila pekne detske basnicky a pesnicky tak mu tlaci bludy do hlavy kt ani nerozumie o com su.
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň s J. Gorduličom Podcasty Prémiové čítanie Šport TV program Počasie Horoskopy
Prokurátor podal obžalobu na Kočnera a spol. v prípade vraždy Kuciaka Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Cyber Attack
Krádež tajných informácií: Ruskí hackeri napadli iránsku skupinu, cez ktorú špehovali iné štáty
Peter Sagan.
Foto
Taliansky portál prišiel so šokujúcou správou: Saganov koniec v Bore?
Muslim rebel
V Sýrii ostali tábory a väznice pre džihádistov bez dohľadu: Ruský minister obrany varuje pred veľkou hrozbou
Foto
Babička sa dostala do formy až po sedemdesiatke: Uvidíte jej fotky pred premenou, nebudete veriť vlastným očiam
Z odstaveného
Opacha z Poľska hyzdí parkovisko: Kedy odstránia vrak spod Tatier?
Peter Altmaier
Kedy sa dozvieme verdikt o odklade brexitu? Nemecký minister Altmaier ponúkol odpoveď
Princovia William
Princ Harry prehovoril o problémoch vo vzťahu s bratom: Čo sa deje medzi mnou a Williamom
Marián Kočner
Aktualizované
Posun vo vyšetrovaní vraždy Kuciaka a Kušnírovej: Prokurátor podal obžalobu na Mariana Kočnera
Do ulíc metropoly
Tlak na vládu v Libanone sa stupňuje: K protestom sa pridal generálny štrajk
Radja Nainggolan
Ukážkový gól v talianskej Serii A: Belgičan Nainggolan to trafil excelentne
Tínedžer Martin
Martin (17) jazdil bez vodičského preukazu, zrazil 3 deti: Prosba o odpustenie
Meghan a Harry sú
Smutná Meghan si pred kamerou vyliala srdce: Na toto nebola v manželstve s Harrym vôbec pripravená