Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
streda 18. 9.
Eugénia
11°C  Slnečno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
04.09.2017, 09:47 | Správy | Domáce správy | Západné Slovensko

Diskusia: Záhada tribečského štvoruholníka opäť ožíva: Marek († 25) sa nevrátil domov, niektorí zmizli navždy!

75 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
wardy2212
30.6.2019 21:35 | |
+11 -2
Reagovať
Stratenie ľudí na Tríbeči mohli spôsobiť bludičky, Slovania verili že sa objavovali blizko Dušičiek a Adventu... Vraj mali moc popáliť alebo až roztrhať telo človeka. To by vysvetlovalo Walterove Fischerové popáleniny. Viem že to neni nič k Marekovmu prípadu ale je to tiež zaujímavé...
margaretka1111
14.2.2019 14:57 | |
+13 -5
Reagovať
Bola som na Tribeči aj pri čiernom hrade dokonca aj pri tej studničke a krížoch ale nič zvláštne sa nestalo ani som sa nestratila ani žiadne anomálie som nezažila a prišli sme lesnim chodníkom až do Zlatna
olap47
25.1.2019 02:37 | |
+40 -6
Reagovať
Zažil som na vlastnej koži,keď som ako,,vodca"partie hríbarov(zväčša rodinných príslušníkov) stratil orientáciu na mieste,ktoré som v minulosti pár krát prešiel.Blúdili sme od rána až do tmy,prešli sme možno nejakých 30 km.Vlastne až teraz sa dozvedám o Tribečských záhadách.Našťastie sme došli domov v poriadku a s plnými košmi hríbov.
macko1530
30.1.2019 16:23 | |
+16 -39
Neskutočne hluposti😂
Tribec1994
20.7.2019 00:12 | |
+1 -1
Dobrý deň môžete mi napísať môj email ktejbusova@gmail.com
hush
16.12.2018 21:43 | |
+14 -58
Reagovať
Ziadne zahady. Vacsinou je v hre alkohol, niekedy dedinsky svar, niekedy to, ze ludia o sebe malo vedia. V Tribci je vela lokalit, kde byvaju na samotach, bez kontroly. Opijase na chatach po horach, ako stvorene na "zahady", rovnako ako niektore tragedie a nestastia, zaprete a zamlcane, aby nebolo horsie. Vsetko dokreslia dedinske drbny s nadmernou fantaziou. Ale inak si tam vsetci spolu pekne ziju, v typickej zavistlivej svornosti, pri nizkej hojnosti, ako to na Slovensku byva.
vlciktlcik007
4.9.2017 21:11 | |
+46 -10
Reagovať
smutne...taky normalny chalan vyzera byt...skoda mladeho zivota a ak ho ma niekto na svedomi, dufam,ze mu dobre spi..hm...hrozne
sexuskaPO
4.9.2017 16:31 | |
+65 -9
Reagovať
mne o tom kedysi davno rozpraval otec ktory chodieval do nitry a okolia na montaze...pripadov je ovela viac,len niesu medialne natolko zname...precitajte http://howadoor.wz.cz/tribec.html a este http://howadoor.wz.cz/tribec_expedice.html
Intermediary
4.9.2017 16:49 | |
+46 -20
Skúsení hubári ničomu nadprirodzenému neveria, starší si vedia skrátiť cez lesy cestu na druhú stranu pohoria, no veľmi dobre vedia, o čom sa hovorí a aké osudy postretli niektorých nešťastníkov. Mnohí si však niečo nadprirodzené nepripúšťajú. Ak sa však spájajú tragédie s javmi a predpokladmi, spomínajú sa tajné diery, prepadliská, či dokonca rokliny s úzkym priestorom, ktoré za iných okolností nevidieť. Do nich sa majú prepadávať obete a miznúť tak bez stopy. Veľakrát sa spomínal kameňolom pri Žíranoch, ale legendy spomínali aj oko známe najmä v Radoticiach, v ktorom sa strácali ľudia.
Viladi256
4.9.2017 16:59 | |
+28 -12
Intermediary . Odkial máš tieto historky.Mimochodom to že na Žibrici sú diery nie je žiadna novinka, kto tam bol mohol vidieť ...
sexuskaPO
4.9.2017 17:06 | |
+53 -14
a walter fischer?ako vysvetlis jeho pripad?! a to dievca zatkova? je to mimoriadne desive.
Intermediary
4.9.2017 17:28 | |
+14 -24
Nikde netvrdím, že je niečo novinka. Ak si zaťažený na novinky sleduj len "dievča dňa"
Intermediary
4.9.2017 16:24 | |
+48 -11
Reagovať
Povesti o zmiznutých ľuďoch odštartoval príbeh o pustovníkovi z Moravy, ktorý sa počas 2. svetovej vojny ukrýval pred zákonom v lesnej chate s krížom. "Pil z neďalekej studne, ktorá nevyschla ani v najväčšej horúčave. Vysoko v horách si dopestoval zemiaky i raž. Málokedy schádzal do najbližšej dediny Velčice, iba ak po cukor. Pomáhal v obci aj vysádzať stromy, no po skončení prác sa vytratil.Pustovník bol veľmi obozretný pri kontakte s cudzími. Do jeho chalúpky vpustil len drevorubačov, aby im pomohol ošetriť zranenie alebo im poskytol úkryt pred búrkou. Raz keď mal nachystané na zimu, vykradli ho. Pustovník po tomto incidente bielym vápnom napísal na stenu svojej chalupy: "Keď ste mi všetko zjedli, zjedzte aj mňa!" Od toho momentu ho nikto nikdy viac nevidel živého. Nenašla sa ani jeho kostra.V roku 1934 sa zľahla zem aj po istom Jánovi Murgašovi zo Žirian. Ten pracoval v kameňolome. Podľa jeho priateľa Tita Szorada sa Ján prepadol v čiernej priepasti v Žibrici. Posledný svedok záhadnej udalosti však dnes už nie je medzi živými. O zmiznutí robotníka dokonca existuje záznam na nitrianskej matrike.Zo Skýcova vedie cesta, ktorá spája dedinu s Klátovou Novou Vsou z druhej strany Tribeča. V roku 1995 našli na tejto ceste opustené luxusné BMW. Bolo otvorené, autrádio vyhrávalo a na sedadle ležali doklady na meno Jan Šala a milión korún v rôznej mene. Tento muž je do dnešného dňa na zozname medzinárodne hľadaných osôb. Podobný prípad sa stal aj v roku 1966, kedy sa na ceste pod Tribečom objavilo auto patriace Jánovi a Alene Belanovičovcom, ktorí boli už dlhšiu dobu nezvestní. Ich telá sa však vo vozidle nenachádzali a dodnes sa manželov nepodarilo vypátrať.Podobných prípadov je v knihe spomenutých viac. Zmiznutia sa však nediali len v minulosti. V roku 2011 sa na turistiku na Javorov vrch v pohorí Tríbeč vybrala 20-ročná Lucia, ktorá bola nezvestná takmer tridsať hodín. Po pátraní polície aj tamojších obyvateľov sa Luciu podarilo nájsť. Rovnako ako v predchádzajúcich pr
Intermediary
4.9.2017 16:30 | |
+57 -21
Rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch, mala Lucia dorezané ruky a je stále hospitalizovaná na psychiatrickej klinike.
Pipynka88
5.9.2017 08:28 | |
+142 -18
To dievča, Lucia je moja sestra a nieje hospitalizovaná na žiadnej psychiatrickej klinike,Je doma a je zamestnaná tak už konečne s tím prestante. Ďakujem
Mivc0
6.9.2017 22:18 | |
+21 -8
Prešiel som skoro celý Tribeč či bolo leto alebo zima ale podobne som taketo nezažil a bývam vo Velčiach. su tu všeliake zrúcaniny či z chát alebo z domov a podobne.. je tu aj nahrobný kameň menom Oscar...
aladdin651
4.9.2017 15:45 | |
+47 -9
Reagovať
dejú sa tam podivnosti, hlavne keď sa zima začne blížiť alebo už je zima, jedna pani odtiaľ mi spomínala, že ako dievčaťu sa jej zjavil chodník ktorý tam predtým nikdy nebol
aladdin651
4.9.2017 15:52 | |
+41 -13
alebo mi jeden chalan spomínal ktorý tam bol na túre, že si cigarety položil v jednom pohostinstve na stol pred seba, škatuľka sa zrazu stratila, proste zmizli, ani si to nevšimol ako zmizli, nevedel ju nájsť .... a keď prišiel na vrchol kopca Tribeču, tak ich tam našiel na kameni, neporušené, zabalené, presne ako ich kúpil.
Intermediary
4.9.2017 16:26 | |
+28 -12
Poznám osobne človeka ktorý sa na lyžovačke s deťmi stratil v roku 2008. Asi 36 ročný chlap z Nitrianskej Stredy sa bol so svojimi dvoma deťmi sánkovať pod lesom niekde v okolí ich dediny. Namiesto domov do Nitrianskej Stredy sa s deťmi úplne nepochopiteľne vybral oproti noci opačným smerom do Zlatna. Hľadala ho celá dedina, kedže jeho prestrašená manželka oznámila jeho zmiznutie. Až po polnoci sa telefonicky ozval niekde z horárne zo Zlatna.Tvrdil, že zablúdili.
aladdin651
4.9.2017 17:34 | |
+77 -11
hm, akoby tam nejaká neznáma energia porušila vnímanie človeka, možno sa tam vyskytuje za istých okolností energetická anomália a tá sposobuje straty pamati, dezorientáciu, premiestňovnie vecí atd... proste človek potrebuje konštantu - niečo ako istou proste uchopenie v priestore a čase, a keď túto konštantu stratí tak dejú sa spomínané veci, jednoducho človek sa stane súčasťou premenných, bez konštanty, ... toto može vyvolávať neznáma energia zo zeme, napr. nejakej horniny atd..
aladdin651
4.9.2017 17:35 | |
+26 -4
konštanta- istotu pre uchopenie v čase a priestore, inak sa startí, alebo sa stratí jeho vedomie, pomatie sa atd...
Intermediary
4.9.2017 17:48 | |
+28 -11
Každopádne určité percento ľudí skutočne doslova zmizne z povrchu zemského a racionálne vysvetlenie neexistuje.V Anglicku bol 30. 7. 1889 zverejnený článok o neobvyklom zmiznutí 48-ročného Roberta Maxmillana, majiteľa nakladateľstva Maxmillan. Ten 15. júla vystúpil na horu Olymp v Grécku, z jej vrcholku zamával a potom sa doslova rozplynul vo vzduchu. Pátranie bolo neúspešné, nezostala po ňom jediná stopa.Nemecká bádateľka Sabine Baring-Guld opísala vo svojej knihe "Historické zvláštnosti" prípad z roku 1899, kedy istý pán Bathurst vyšiel z krčmy a mieril k dostavníku. Bol od neho pár krokov, keď znenazdajky zmizol, ako by sa vyparil. Udalosť videlo na vlastné oči niekoľko svedkov: dvaja Bathurstovi priatelia, kočiš a cestujúci v dostavníku. Bathursta už potom nikto nikdy nevidel.Je známy ešte jeden prípad, kedy sa človek akoby rozplynul v priestore. Došlo k nemu vo Francúzsku v roku 1867. Istý Lucien Bousse prišiel na prehliadku k lekárovi, vyzliekol sa a ľahol na lehátko. Doktor sa na malý moment otočil k stolíku s nástrojmi a keď sa obrátil späť, lôžko bolo prázdne. Veci, ktoré si na lehátko pacient odložil, tam ale zostali.
aladdin651
4.9.2017 17:49 | |
+27 -7
možno vyšší princíp fyziky nám neznámej, nejakej "metafyziky", inak niečo podobné sa deje v okolí portorika, kuby, miami, bermúd, tzv. bermudský trojuholník
aladdin651
4.9.2017 17:50 | |
+14 -8
áno, poznám tie prípady, tiež sa o takéto veci zaujímam :)
aladdin651
4.9.2017 17:55 | |
+26 -11
pamatám si v škole na chémii učiteľka nám tvrdila, že hmota je nezničiteľná,ona bola typická materialistka, vychovaná marxistockou nákou a svetonázorom o hmote, .. sme jej oponovali, že hmota može zmiznúť a nikdy sa neobjaviť :)
Intermediary
4.9.2017 17:56 | |
+26 -15
Na predmestí mestečka Bonneville v americkom štáte Connecticut bol v 19. storočí dom, ktorému sa všetci miestni vyhýbali oblúkom. Hovorilo sa, že jeho majiteľ jednej noci zmizol aj s celou svojou rodinou. Všetky ich veci, odevy aj domáce zvieratá pritom zostali na svojich obvyklých miestach.Jedného dňa okolo domu prechádzal plukovník národnej gardy Jack MacCurdle a sudca Myron Bey a znenazdania sa strhla prudká búrka. Obaja muži sa preto rozhodli, že ju prečkajú v dome. Vo vnútri ich zarazilo hlboké ticho a tma. Skrz steny a okná neprenikalo ani svetlo bleskov a nebolo počuť ani burácajúce hromy. Ako potom vypovedal MacCurdle, chytil kľučku a chcel vyjsť na verandu. Ešte držal kľučku a veľmi ho prekvapilo, že sa dvere otvorili smerom do miestnosti, nie von.Izba, v ktorej sa zrazu ocitol, bola ožiarená zelenkastým svetlom, ale jeho zdroj nebolo nikde vidieť. Na podlahe miestnosti ležalo osem alebo deväť tiel, jedna žena sedela pri stene a v náručí držala malé dieťa. Všetky telá boli už v značnom štádiu rozkladu. Plukovník onemel hrôzou a keď chcel do miestnosti vstúpiť aj sudca, pokúsil sa mu v tom zabrániť. Lenže sudca ho ľahko odstrčil a sklonil sa k jednému z tiel, aby si ich prezrel. "Pán Bey, musíme okamžite z tejto miestnosti preč!" Kričal vydesený plukovník, ale sudca ho nepočúval. Zrazu sa MacCurdleovi zatočila hlava a aby nespadol, chytil sa kľučky dverí. Mal pocit, že ho niečo ťahá von a dvere sa zavreli. To bolo to posledné, na čo si plukovník dokázal spomenúť.Plukovníka našli po usilovnom pátraní až šesť týždňov po tejto udalosti v jednom hostinci v Manchestri, sudca sa ale nikdy nenašiel. Predpokladá sa, že miestnosť, v ktorej sa obaja ocitli, patrila do iného sveta. Napokon, bolo v nej úplné ticho a tma a predpokladá sa, že v inom rozmere neexistuje život. Sudca sa zrejme dostal do slučky, ktorá ho v inom časopriestore navždy uväznila spolu s rodinou pôvodného majiteľa.
Mivc0
6.9.2017 22:15 | |
+13 -5
Prešiel som skoro celý Tribeč či bolo leto alebo zima ale podobne som taketo nezažil a bývam vo Velčiach. su tu všeliake zrúcaniny či z chát alebo z domov a podobne.. je tu aj nahrobný kameň menom Oscar...
freedom16-16
4.9.2017 14:23 | |
+72 -14
Reagovať
Ja len dúfam že kôli takým ľuďom ako bol Marek existuje nebo
vydavateLstviAB7
4.9.2017 14:29 | |
+28 -13
Kdyz myslis ze to byla vrazda ...kdo mel duvod ho zabit...vypada jako slusny clovek ....a ostatni lide o nem mluvili hezky ...
freedom16-16
4.9.2017 14:38 | |
+57 -18
Nemám slov na tie mínuska , on bol slušný človek ale narazil na nejakého hajzla ktorý si chcel udrieť a zabil ho
freedom16-16
4.9.2017 11:43 | |
+114 -10
Reagovať
Ja len dúfam že svedomie zožiera jeho "kamarátov" ktorý ho tam nechali a teraz len zbabelo mlčia a možno aj kryjú vraha
freedom16-16
4.9.2017 13:10 | |
+60 -12
prosím ťa nepleť sa do niečoho o čom nič nevieš , nie každý je ako ty a ožerie sa pod obraz boží , neposudzuj každého podľa seba , ja viem kde bol nájdený mobil a kde Marek a viem aký Marek bol a viem že to bola vražda ...
vydavateLstviAB7
4.9.2017 14:02 | |
+7 -25
O tom chlastani to pisu vseobecne, ne konkretne .... Na fotce je jasne videt, ze nevypada jako alkoholik ...ale tim spis kdyz neni alkoholik je opity, protoze telo rychleji reaguje na alkohol ...Pitva zjisti co se stalo ...doufam ..
vydavateLstviAB7
4.9.2017 14:35 | |
+10 -19
Minuskari o tom piti to berte vseobecne ...nic nepisu na neho ... Treba kdyz je nekdo abstinent a napil by se, tak muze zemrit ... Pitva zjisti co se s nim stalo ...a mozna to policie vysetri ..
k.r.o.w.k.y
4.9.2017 15:57 | |
+22 -8
Vies o tom ovela menej ako si myslis ze o tom vies a siris tu absolutne lzi. Kamarati nikoho nekryju a ze ho tam nechali? To vobec nie je pravda, volali ho nech ide domov ale bavil sa tam s inou partiou (nejakymi dievcatami) a domov s partiou odist nechcel. Marek mal 25 rokov, mas pocit ze takeho cloveka nejakym sposobom donutis ist domov? To nie je male decko na ktore sa vyklonis z okna a vyhrozis sa mu zakazom pocitaca na dva tyzdne ak okamzite nepojde domov... Ja osobne ak sa niekde bavim a nechcem ist domov tak ma o tom aby som siel nikto nepresvedci. Bud chcem ist alebo nie, neexistuje tretia moznost. Pevne verim ze ti je luto za marekom a ze si ho pravdepodobne poznal, ale kamaratom ktori tam s nimi boli nesmierne krivdis a nezasluzia si to.
freedom16-16
4.9.2017 16:09 | |
+31 -2
Tak prečo každý mlčí keď tam bolo toľko svedkov ?
Lily0504
4.9.2017 16:58 | |
+9 -8
freedom16-16 kto sú tí svedkovia?kde?daj tip aspoň na jedného a ja osobne ho odveziem na políciu..Všetci čušia! Mareka som poznala od malička-bábätka vyrastal s mojim synom tak neobviňuj jeho priateľov že kryjú vraha.Trpia spolu s rodinou tak voľ trochu iné slová prosím a neubližuj slovami.Možno nechtiac ale slová bolia rovnako ako facka
k.r.o.w.k.y
4.9.2017 17:07 | |
+10 -5
Freedom, vsetko co kamarati ktori tam s nim boli v tu noc vedeli uz davno povedali policii. Bohuzial co sa stalo potom ako odisli uz nemozu vediet. Teda ak sa bavime o partii najblizsich kamaratov. Ja som tam s nimi v tu noc nebol tak neviem poskytnut presne casy kedy kto odisiel. Viem len to ze nasa partia by okamzite na policiu dovliekla za golier cloveka o ktorom by sme vedeli ze ma nieco spolocne s tym co sa Marekovi stalo alebo ze by vedel poskytnut dolezite informacie....
freedom16-16
4.9.2017 17:16 | |
+15 -3
Nebolo to v zlom duchu a verím že to čo viem pomôže polícii pri pátraní po Marekovom vrahovi , ja si myslím že je každému zainteresovanemu v tomto prípade jasné čo sa tam vlastne stalo po odchode Marekovich kamarátov a čo sa stalo Marekovi po odchode zo zábavy , ja teraz pre dobro dúfam že Marekovho vraha skôr vypátra polícia ako ja
freedom16-16
4.9.2017 18:58 | |
+22 -7
Môj názor je ,keďže sa Marek bavil s dievčatami, je celkom možné, že nejaký agresívny žiarlivec pod vplyvom alkoholu ktoremu to vadilo a žiarlil na niektorú s dievčat ho dobil a vzal mu život. Známky poranenia tomu nasvedčujú. Tá dievčina by sa mala sama prihlásiť na polícii, lebo jedného dňa to zo žiarlivosti môže urobiť jej. "
pesamacka7
4.9.2017 19:16 | |
+11 -4
freedom16-16. Keď som čítala riadky k.r.o.a.k.y-ho, tiež mi to napadlo. Ľutujem aj tú dievčinu. To sú chorí ľudia. Chorobná žiarlivosť je hrozná. Nech ho zavrú, tam sa nemusí dať ani liečiť. Mareka mi je ľúto. To, že sa s nejakými dievčatami bavil, nič zlé neurobil. S ktorou sa fotil???? Dievčatá ruku na srdce a rozmýšľajte nad tým. Treba ísť na políciu.
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Kočnerova Threema Správy Prémiové čítanie Podcasty Šport TV program Počasie Horoskopy
Bödörovci majú väzby aj na ľudí blízkych Mostu–Híd Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Pod hradným
Pod Bratislavským hradom rastie novostavba, no ceny bytov sú šialené: Z tej sumy sa vám zatočí hlava!
Americký
Irán aj USA vylučujú spoločné rokovania: Vyhlásenie, aké by ste od Trumpa nečakali
Miroslav (41) si
V dedinke pri Senici spustili novinku, aká u nás nemá obdoby: Autobus si privoláte mobilom!
Tomáš Jurčo
Jurčov vydarený debut v drese Edmontonu: Prvý zápas a hneď hviezdou
Na instagrame má
Herbee je zvieracím hitom instagramu: Ježko úsmevom prilákal už 1,5 milióna fanúšikov
Izraelský premiér
Parlamentné voľby v Izraeli: Premiér Netanjahu má jasnú predstavu o budúcej vláde
Hurikán Humberto
Strach na Bermudách: Hurikán Humberto zosilnel a približuje sa k ostrovu
Snímka z dohrávky
Slovan má najdrahších fanúšikov: Futbaloví chuligáni stáli zatiaľ klub vyše milióna eur, ďalšie pokuty sa už valia
Spevák na boj
Stav Karla Gotta sa zhoršil, neprijíma návštevy: Pomôže mu nádej z Ameriky?!
Kočnerov dom
Zlé správy pre Kočnera do basy: Toto obvineného podnikateľa vôbec nepoteší
Policajt Peter
Sučka Gwen patrí v polícii medzi najväčšie hviezdy: Nezvestných hľadá už aj bez povelu
Fico bol
Slovensko má menšinovú vládu: Na koho hlasoch visí koalícia?!