Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
streda 13. 11.
Stanislav
4°C  Dážď  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
12.01.2016, 07:23 | Správy | Peniaze

Diskusia: České firmy nemajú dosť kvalifikovaných zamestnancov: Prijali by aj riešenie, ktoré sa mnohým nebude páčiť

19 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
earthmcquake
13.1.2016 18:14 | |
+0 -0
Reagovať
Dajme im nasich ciganov - vyskolenie zdarma
rv135
12.1.2016 08:59 | |
+23 -1
Reagovať
Darmo co bolo technicky zdatne, sikovne a vyspele islo pracovat do zahranicia za ine peniaze ale uz aj Ceska republika je natom co sa tyka ohodnotenia lepsia ako Slovensko, dnes technicke fachy prosto hybu svetom lenze ked kazdy studuje... socialnu pracu, humanitne vedy, ekonomiu, advokata a politologa, je to najjednoduchsie, kazdy by rad sedel v teplom kancli a bral od nastupu 1000€ cisteho. U nas aj LandRover bude mat sakra problem najst pracovnu silu, dnes si uz ludia dost vyberaju kde a za kolko budu pracovat, uz maju konecne tu moc a zamestnavatelia si uz nemozu dovolovat a hovorit: "za branou stoji dalsich 100 sikovnych a ochotnych pracovat".
Viladi256
12.1.2016 09:14 | |
+8 -2
možno by si si mal updejtovať informačné zdroje ked tvrdíš že Land rover bude mať problém s pracovnou silou.Ved len do dnešného dňa sa prihlásilo 20 000 ludí pričom zamestnajú 3000 . Kopa ludí čo aktuálne teraz má prácu chcú prejsť do Land roveru. Vačsina pracovných pozícii nie je kvalifikovaná,na zaťahovanie skrutiek a spájanie káblikov nepotrebuješ ani strednú školu...
Turbo100
12.1.2016 09:24 | |
+6 -1
Viladi256 : len este nepredbiehaj. Len aby tam nebola fluktuacia kvoli podmienkam.
choakin
12.1.2016 08:58 | |
+22 -0
Reagovať
"kvalifikovaný pracovník" je v preklade pre nich niekto kto bude robiť ako mukel za čo najnižšiu mzdu. Ako tu písal Viladi256: nalejme si čistého vína ... Nech tieto firmy zverejnia aké platy ponúkajú... Potom sa čudujú šikovný a rozumný ľudia im tam pracovať nebudú a utekajú napríklad do zahraničia... Ale zase umelo vytvorený článok žiaka strednej školy čo napíše hlúposť a nezaujíma ho príčina. Tak vlastne sa nie je čo čudovať, aj tu pracujú "kvalifikovaný pracovníci"... Pekný deň :-)
rv135
12.1.2016 09:01 | |
+8 -1
Tie profesie ktore zhanaju su naopak dobre zaplatene az nadpriemer, lenze vela ludi odislo do Nemecka a dalej na zapad ako pises kde za vykon svojej prace dostanu 2-3x viac, v Cesku je situacia taka ze firmy maju problem najst dalsich zamestnancov, na uradoch prace tam niet ludi zatial co u nas urady prace ludi radsej vyhadzuju z evidencie, na zapade ciech prosto nerobi len ten kto nechce.
Turbo100
12.1.2016 08:49 | |
+18 -1
Reagovať
Milujem tie nazvy "kvalifikovany pracovnik" ved zmontovat par duciastok dokaze kazdy... Oni potrebuju robotnikov z VS vzdelanim na pracu za pasom a VS vzdelane upratovacky. Dnes uz aj hajzelbaba musi mat VS.
mikky9654
12.1.2016 08:46 | |
+13 -0
Reagovať
toto tu už raz bolo ..naťali si pracovníkov až z mongolska a ked prišla kríza tak ich prvých vyhodili a vôbec ich nezaujímalo čo s nimi bude a teraz znova to chcú vyskúšať ale tentoraz s arabmi
Viladi256
12.1.2016 08:24 | |
+27 -0
Reagovať
potrebujú kvalifikovaných zamestnancov na pozície operátorov... *08* Takže nalejme si čistého vína, oni potrebujú lacnú pracovnú silu...
Viladi256
12.1.2016 08:16 | |
+14 -2
Reagovať
tak nech presunú výrobu do Rumunska.....
Viladi256
12.1.2016 09:35 | |
+7 -0
alebo do Nemecka....
mizu666
12.1.2016 08:16 | |
+18 -1
Reagovať
Tých čo sa vyučili a niečo naučili "demokrati" nenahradili novými vyučencami !! A veľa ich odišlo na západ... A my sami cigáni to neutiahneme... *04* *04*
Viladi256
12.1.2016 08:25 | |
+14 -1
ja pracujem v Čechách,bol som prekvapený kolko slovenských cigáňov je tu vo firmách
Viladi256
12.1.2016 09:06 | |
+6 -2
s čoho vyplýva že slovenskí zamestnávatelia sú xenofóbni rasisti....
Turbo100
12.1.2016 09:18 | |
+9 -1
Viladi256 : ja by som skor povedal ze cigani maju viac rozumu ako biely. Ved len h,.l,.u,.p,.a,.k dnes pracuje za 400 - 500 €.
inmarket
12.1.2016 08:11 | |
+11 -3
Reagovať
To som zvedavy,kolko zamestnavatelov v Cesku ma odmietne.Mam tym skusenosti.Som vyuceny sustruznik,mam strojnicku priemyslovku a 36 rokov odbornej praxe,z toho 12 rokov na CNC-obrabacich strojoch.
rv135
12.1.2016 09:04 | |
+7 -1
Ja mam znameho co ma podobne skusenosti a nemal problem sa v Ceskej republike zamestnat, vypis firiem tu v clanku mate, napiste si profesny zivotopis v odbornej stranke, vsetko do detailu uvedte i tu najmensiu vec a verim ze nebudete mat nudzu o jedineho zamestnavatela, radsej pracovat a citit sa potrebny ako sediet doma nepotrebny pri sprostom televizore, taky rocnik ako ste vy na zapade Europy bezne pracuje, ludia si ho tam za jeho skusenosti vazia.
Karcsil
12.1.2016 07:54 | |
+11 -4
Reagovať
Bohužial na Slovensku my tento problém nemáme.
rv135
12.1.2016 09:05 | |
+10 -1
Ale mame, technicky ludi je akutny nedostatok, lenze ked je kazdy Ing. ekonom ako *** *03*
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Prémiové čítanie Šport Obchod TV Počasie Horoskopy
Následky
ONLINE: Po tragickej nehode pri Nitre hlásia viac ako 10 mŕtvych Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Albert Rusnák
Foto
Rusnák s Berom vedia, že jeden bod v Rijeke veľa nerieši: Pokúsia sa o veľké prekvapenie
Premiér Peter
Nehoda s najmenej 12 obeťami pri Nitre otriasla aj premiérom: Pellegrini sa predčasne vracia z Cypru
Benátky zasiahli
Foto
Benátky ochromili rozsiahle záplavy: Vyhlásili núdzový stav
Novú knižku
Foto
Dusno na krste Lehotského knihy: Slávni súrodenci sú stále na nože, ich správanie hovorí za všetko
Brankár Patrik Le
Prehre nezabránil, ale po hlavičke súpera predviedol nádherný zákrok
ZUŠ Miloša Ruppeldta Bratislava vs. ZUŠ Zvolen: 100-ročné jubilantky sa hádajú, ktorá je staršia
Foto
TOP 10 záberov, na ktoré sa budete musieť pozrieť dvakrát: Z fotky č. 6 behá mráz po chrbte
Zrážka autobusu
Aktualizované Foto
Tragická zrážka autobusu plného školákov s kamiónom pri Nitre: Zomrelo najmenej 12 ľudí
Slovenský
Zomrel bývalý cyklista Raymond Poulidor († 83): Za večne druhým smúti aj Peter Sagan
Karmen Pál-Baláž
Foto
Vianočný večierok plný slovenských celebrít: Čerstvo ženatý spevák vyvetral prvýkrát manželku
Alena Zsuzsová
Alena Zsuzsová sa postavila pred sudcu: Tvár si zakrývala papiermi
Jakub
Foto
Slovák Jakub spôsobil ošiaľ v kuchárskej šou na druhom konci sveta: Teraz celá Argentína varí halušky!