01.07.2020 21:28 | Šport | Futbal

Dúbravka prispel k hladkej výhre Newcastlu, Arsenal sfúkol Norwich

Slovenský brankár Martin Dúbravka prispel k hladkému triumfu Newcastlu United v stredajšom dueli 32. kola anglickej futbalovej Premier League na ihrisku Bournemouthu 4:1.

O 11. čisté konto v prebiehajúcej ligovej sezóne prišiel až v nadstavenom čase, keď inkasoval v 93. minúte za rozhodnutého stavu.

Newcastle už v prvom polčase získal dvojgólový náskok, keď sa v 5. minúte presadil strelou k žrdi Dwight Gayle a po polhodine hry sa pridal aj Sean Longstaff. Po zmene strán podčiarkli jasný triumf Miguel Almiron a Valentino Lazaro. Tromi asistenciami sa prezentoval Allan Saint-Maximin. Dúbravka veľa práce nemal, na začiatku druhého polčase mu po strele Dominica Solankeho pomohla žrď a napokon ho až v tretej minúte nadstavenia prekonal z prvej priamej strely na bránku zblízka Dan Gosling. Newcastle neprehral piatykrát za sebou a v tabuľke poskočil na 12. miesto, Bournemouth je na predposlednej 19. priečke.

Arsenal potvrdil úlohu favorita v súboji s posledným Norwichom a súpera doma zdolal jednoznačne 4:0. Dvoma gólmi sa pod to podpísal Pierre-Emerick Aubameyang. Slovenský stredopoliar Ondrej Duda sedel celý zápas iba na lavičke. Arsenal je po druhej výhre za sebou priebežne siedmy.

Tretíkrát za sebou nebodoval v lige naplno Leicester, ktorý prehral na ihrisku Evertonu 1:2. Chelsea tak dostala šancu vystriedať ho na tretej priečke tabuľky, vo večernom dueli (21:15 SELČ) nastúpila na pôde West Hamu.