20.06.2020 21:54 | Šport | Futbal

Krajší návrat si ani nemohol priať: Gólová radosť Kucku v prvom zápase Parmy

Slovenský futbalista Juraj Kucka (33) strelil gól v prvom zápase najvyššej talianskej súťaže po koronavírusovej prestávke.

Jeho Parma v sobotnom stretnutí dohrávky 25. kola remizovala na ihrisku FC Turín 1:1. Kucka vyrovnal v 31. minúte, keď sa dostal k spätnej prihrávke Gervinha a ľavačkou prestrelil brankára Salvatoreho Sirigua. Pre 33-ročného stredopoliara to bol štvrtý zásah v tejto ligovej sezóne.

Jeho gól mohol vyjsť nazmar, keď v 48. minúte mal domáci Andrea Belotti k dispozícii jedenástku, no nepremenil ju. Parma figuruje v tabuľke Serie A na siedmom mieste, Turín je na pätnástej priečke.

Sezónu prerušili v marci pre pandémiu koronavírusu. Ešte pred obnovením ligového ročníka dokončili v stredu Taliansky pohár, ktorý získal Neapol. Zápasy sa hrajú bez divákov, za prísnych hygienických opatrení a s pravidelným testovaním hráčov.