11.03.2020 07:27 | Šport | Hokej

Černák rozdal najviac hitov, jeho Tampa ale v Toronte neuspela

Tampa Bay prehrala v nočnom zápase zámorskej NHL v Toronte 1:2 a zo slovenských obrancov v oboch tímoch sa predstavil iba hosťujúci Erik Černák.

Po boku Ryana McDonagha v prvej obrannej dvojici Lightning fyzicky hrajúci slovenský bek absolvoval na ľade 19:17 min s dvoma strelami na bránku, dvoma zablokovanými strelami a až šiestimi bodyčekmi. Černák predviedol najviac "hitov" spomedzi všetkých hráčov na ľade. V tretej tretine pridal aj dve trestné minúty za faul na Zacha Hymana. Víťazný gól Toronta strelil v 44. min v presilovke Auston Matthews, bol už jeho 47. v sezóne. Na jeden gól sa priblížil dvojici lídrov Davidovi Pastrňákovi a Alexandrovi Ovečkinovi.

"Vedeli sme, že proti nám stojí kvalitný divízny súper a tento druh zápasov si vyžaduje ešte viac úsilia ako zvyčajne. Kľúčom k nášmu víťazstvu bola skvelá prvá tretina, keď sme kontrolovali hru. Chcelo to premeniť viac šancí, ale mali sme naozaj proti sebe silný tím," skonštatoval Auston Matthews. "Naše presilovky rozhodli tento zápas a v druhej tretine nám výrazne pomohol aj brankár Freddie Andersen. Bol úžasný," pochválil svoj tím tréner Toronta Sheldon Keefe.

Zo slovenských hokejistov sa v utorok v NHL predstavil aj Andrej Sekera. Obranca Dallasu odohral vyše 15 minút v domácom súboji proti New Yorku Rangers s jednou strelou na bránku a jednou zablokovanou strelou. Jeho tím prehral 2:4 a pripísal si šiestu prehru v sérii. Vo víťaznom tíme dosiahol švédsky útočník Mika Zibanejad 40. gól v sezóne a fínsky talent Kaapo Kakko si pripísal druhý dvojgólový zápas v NHL.

Montreal bez zraneného Tomáša Tatara doma nestačil na Nashville (2:4). Zatiaľ čo hostia sa na Západe dostali na pozíciu s voľnou kartou do play-off, Montreal vo Východnej konferencii pomaly prichádza aj o zvyšky nádeje na postup do vyraďovacej časti. O tretie víťazstvo Predators v sérii sa výrazne zaslúžil najmä švédsky útočník Filip Forsberg, autor dvoch gólov a asistencie. "Momentálne je pre náš každý bod dobrý. Mali sme výbornú druhú tretinu. V tej prvej sme ešte neboli odmenení, prišlo to až neskôr," zhodnotil Filip Forsberg aj pre oficiálny portál NHL.

Výsledky:

Toronto - Tampa Bay 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 13. W. Nylander, 44. Matthews - 36. Palát.
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19:17 min, 2 strely na bránku, 6 "hitov", 2 zablokované strely, 2 trestné minúty.

Dallas - New York Rangers 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)

Góly: 42. Hintz, 52. Cogliano - 28. a 38. Kakko, 1. Fox, 11. Zibanejad.
Andrej Sekera (Dallas) odohral 15:07 min, 1 strela na bránku, 1 zablokovaná strela.

New Jersey - Pittsburgh 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Góly: 13. N. Gusev (Zacha), 51. Wood - 48. a 54. Malkin, 9. Rodrigues, 25. J. Schultz, 59. Letang.

Montreal - Nashville 2:4 (0:0, 0:4, 2:0)

Góly: 43. Lehkonen, 49. Vejdemo - 29. a 36. F. Forsberg, 21. Johansen, 23. Järnkrok.

Detroit - Carolina 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Góly: 14. Bertuzzi (Hronek), 36. Ehn - 45. a 58. Aho, 9. Geekie, 30. Niederreiter, 42. Williams.

Anaheim - Ottawa 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)

Góly: 3., 12. a 12. Deslauriers, 3. Silfverberg, 30. Rakell - 27. B. Tkachuk, 54. White.

Vancouver - New York Islanders 5:4 po sn (2:2, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly:  2. Gaudette, 3. Toffoli, 23. MacEwen, 38. Horvat, rozhodující sam. nájezd J.T. Miller - 37. a 45. B. Nelson, 2. Ladd, 20. Eberle.