29.02.2020 18:40 | Šport | Futbal

Kanonádu Bayernu pokazili vlastní fanúšikovia: Hanbím sa, odkázal prezident klubu

Futbalisti Bayernu Mníchov si na ihrisku Hoffenheimu pripísali najvyššiu výhru v tomto ročníku bundesligy.

Domácim nastrieľali šesť gólov, ale kvôli ich fanúšikom bol zápas na 20 minút prerušený. Darilo sa aj ďalším favoritom. Tretí Dortmund si gólom svojho najlepšieho strelca Jadena Sancha zaistil výhru 1: 0 nad Freiburgom a štvrtý Mönchengladbach vyhral v Augsburgu 3: 2.

4

Fanúšikovia Bayernu za stavu 6: 0 pre ich tím vytiahli na tribúne urážlivý transparent namierený proti majiteľovi Hoffenheimu a miliardárovi Dietmarovi Hoppovi. Hráči i funkcionári Bayernu sa im to márne snažili odhovoriť. Rozhodca stretnutie v 77. minúte na dvadsať minút prerušil.

Po návrate hráčov na trávnik sledovali diváci nevšedné divadlo, aktéri oboch tímov si v stredovom kruhu prihrávali loptu až pokiaľ arbiter neodpískal koniec zápasu. "Hanbím sa. Ospravedlnil som sa Dietmarovi Hoppovi," citovala agentúra DPA prezidenta Bavorov Karla-Heinza Rummeniggeho a dodal: "Musíme sa spojiť, zatvárali sme oči príliš dlho."

Posledné minúty zápasu diváci hráčom tlieskali, majiteľ Hoffenheimu Hopp mal v očiach slzy. "Verím, že to bolo správne. Bol to nápad hráčov," poznamenal Rummenigge. Šéf Bayernu sľúbil, že klub využije všetky možné prostriedky na potrestanie tých, ktorí sú za hanlivý transparent zodpovední. Generálny riaditeľ Hoffenheim Peter Goerlich pochválil hráčov za prejav solidarity.

Šéf nemeckej bundesligy Christian Seifert naznačil, že hráčov za záver zápasu nepotrestá. "Všetci zúčastnení - teda hráči, funkcionári a vedúci pracovníci Bayernu a Hoffenheimu, rovnako ako veľmi veľa divákov na štadióne, konali v tomto prípade veľmi vhodne vzhľadom k situácii. Vyslali tak jasný signál niektorým samostatne menovaným vládcom futbalovej kultúry, že takéto provokácie nebudú tolerovať dlhšie," uviedol vo vyhlásení.

Samotný priebeh zápasu bol menej dramatický. Domáca obrana nestíhala, Bayern viedol už po 15 minútach 3: 0. Medzi strelca sa zapísal tiež ešte len osemnásťročný Holanďan Joshua Zirkzee. Svojim tretím gólom vo štvrtom ligovom zápase nahradil najlepšieho strelca bundesligy Poliaka Lewandowského, ktorý si zo zápasu s Chelsea priviezol zranenia holennej kosti. Ďalšie dva góly víťazov strelil Brazílčan Coutinho.

Futbalisti Dortmundu vyhrali už štvrtýkrát za sebou. Tentoraz si poradili s Freiburgom 1: 0. Jediný gól zápasu dal ich najlepší strelec Angličan Jaden Sancho. O predĺženie gólovej série prišiel nórsky strelec Erling Haaland, ktorý nastúpil na ihrisko až v 63. minúte.

Bundesliga - 24. kolo:
Borussia Dortmund - SC Freiburg 1:0 (1:0)
Gól: 15. Sancho

FC Augsburg - Borussia Mönchengladbach 2:3 (0:0)
Góly: 57. Lowen, 83. Finnbogason - 49. Bensebaini, 53. Stindl, 79. Stindl
 /L. Bénes (Mönchengladbach) na lavičke náhradníkov/

1. FSV Mainz - SC Paderborn 2:0 (2:0)
Góly: 29. Quaison, 37. Onisiwo

TSG 1899 Hoffenheim - Bayern Mníchov 0:6 (0:4)
Góly: 2. Gnabry, 7. Kimmich, 15. Zirkzee, 33. Coutinho, 47. Coutinho, 62. Goretzka