07.02.2020 07:55 | Šport | Futbal

Obrovské prekvapenia v španielskom pohári: Real aj Barcelona končia!

Šok v španielskom pohári! Barcelona aj Real Madrid končia už vo štvrťfinále!

Futbalisti FC Barcelona končia potom, ako na trávniku Athletica Bilbao prehrali 0:1. Jediný gól duelu strelil v tretej minúte nadstaveného času Inaki Williams.

Barcelona mala počas celého zápas viac z hry, ale na bránku súpera vyslala len štyri strely. Bilbao dostalo loptu do siete už v 10. minúte, no gól neplatil pre ofsajd. Barcelona mohla ísť do vedenia v 70. minúte, keď mal po rýchlom brejku veľkú šancu Antoine Griezmann, ale namieril len do brankára. V 88. minúte nepochodil ani Lionel Messi, keď jeho strelu zastavil brankár. V tretej minúte nadstaveného času poslal center do šestnástky Ibai a Inaki Williams ho hlavou poslal do siete.

Nepochodili ani futbalisti Realu Madrid, keď na domácom trávniku prehrali so San Sebastianom 3:4. V zápase prehrávali už 0:3, no v závere ho ešte poriadne zdramatizovali.

"Biely balet" nedokázal v súťaži triumfovať od roku 2014, v uplynulom ročníku nestačil v semifinále na FC Barcelona. Baskický klub potiahli škandinávski legionári. Do vedenia ich na Santiago Bernabeu poslal v 21. min Nór Martin Ödegaard, ktorý je v San Sebastiane na hosťovaní práve z Realu Madrid. Po zmene strán pridal v krátkom čase dva góly Švéd Alexander Isak. Na 1:3 znížil v 59. Marcelo, ale o desať neskôr pridal Mikel Merino štvrtý gól hostí.

Real v závere mohutne doťahoval, v 81. minúte skóroval Rodrygo a Nacho dokázal v tretej minúte nadstaveného času už iba znížiť na rozdiel jediného gólu. V zápase sa dostal niekoľkokrát do pozornosti systém VAR, ktorý obom tímom neuznal po jednom góle.

"Biely balet" tak prišiel o osemzápasovú víťaznú šnúru a 21 zápasov dlhú sériu bez prehry. Naposledy podľahol v októbri v lige Mallorce 0:1.
Vo štvrťfinále Kráľovského pohára sa favoritom vôbec nedarilo, pred Realom a Barcelonou vypadli aj obhajca trofeje FC Valencia po prehre s Granadou a Villarreal, ktorého vyradil druholigista CD Mirandes.

Španielsky pohár - štvrťfinále:
Real Madrid - Real Sociedad San Sebastian 3:4 (0:1)
Góly: 59. Marcelo, 81. Rodrygo, 90.+3 Nacho - 22. Ödegaard, 54. a 56. Isak, 69. Merino, ČK: 90.+6 Gorosabel (San Sebastián)

Athletic Bilbao - FC Barcelona 1:0 (0:0)
Gól: 90.+3 Williams