03.01.2020 21:43 | Šport | Hokej

Vydarený zápas slovenského brankára: Godla vychytal Kladnu senzačné víťazstvo

Druhý tím českej hokejovej extraligy Liberec v dueli 33. kola prekvapujúco prehral 0:2 na ľade Kladna.

Výraznou mierou k tomu pomohol slovenský brankár Denis Godla, ktorý si udržal čisté konto a zneškodnil 42 pokusov súpera. Druhý gól stredočechov strelil Marek Hovorka.

Strojcom úspechu Hradca Králové doma proti Komete Brno bol útočník Lukáš Cingel, ten pri víťazstve 2:1 po predĺžení prvý gól dal a na rozhodujúci v 61. minúte prihral. Hosťom nepomohol ani dobrý výkon brankára Mareka Čiliaka, ktorý zaznamenal 39 zákrokov.

extraliga - 33. kolo:
Berani Zlín – Dynamo Pardubice 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 13. Köhler, 15. Honejsek, 40. Köhler, 59. Fryšara – 27. J. Kolář

Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly: 18. Vampola, 18. HOVORKA
/D. Godla (Kladno) 42 zákrokov/
HC Olomouc – Škoda Plzeň 2:3 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)
Góly: 16. Nahodil, 39. Káňa (SKLADANÝ) – 9. Mertl, 23. Jank, rozhodujúci sam. nájazd Němec