01.01.2020 16:35 | Šport | Futbal

The Blues sa museli uspokojiť s remízou, nováčik ligy prekvapil Burnley

Futbalisti Chelsea remizovali v 21. kole anglickej ligy na ihrisku Brightonu 1: 1. "Blues" nezvíťazili v druhom z posledných troch ligových duelov. Aston Villa si z Burnley odviezol triumf 2: 1.

Chelsea viedla od desiatej minúty, kedy sa trafil kapitán César Azpilicueta, ktorý strelil tretí gól v posledných 11 súťažných zápasoch. Na predchádzajúce tri trefy v drese londýnskeho celku pritom potreboval 118 súťažných stretnutí. Hostia dlho smerovali za treťou vonkajšou ligovou výhrou po sebe, ale v 84. minúte vyrovnal iránsky útočník Alireza Džahánbachš.

Zverenci trénera Franka Lamparda strácajú zo štvrtej pozície päť bodov na tretí Manchester City. Obhajca titulu má navyše k dobru dnešné domáce súboj s Evertonom. Na piaty Manchester United disponuje Chelsea päťbodovým náskokom. "Červených diablov" ale večer čaká súboj na ihrisku Arsenalu. Brighton je trinásty.

Aston Villa položil základ k prvej vonkajšej ligovej výhre od 5. októbra v úvodnom dejstve, v ktorom skórovali Wesley a Jack Grealish. Za domácich v 80. minúte znížil Chris Wood. "Villans" porazili Burnley na jeho štadióne po 14 súťažných dueloch prvýkrát od marca 1959. Nováčik súťaže vďaka trom bodom prenechal zostupovú pozíciu West Hamu United, ktorý ale odohral o dva zápasy menej. Burnley prehralo v lige tretíkrát za sebou a je štrnásty.