02.08.2019 20:18 | Šport | Hokej

Bola to dráma až do konca: Mladíci porazili aj Čechov, rozhodcovia rozdelili obrovské množstvo minút

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov zvládla aj druhý zápas na medzinárodnom hokejovom turnaji v Poprade.

Zverenci trénera Róberta Petrovického sa postavili proti o rok mladším hokejistom z Česka. Slovenskí mladíci dokázali poraziť silného súpera v pomere 3:2. Vedenia sa ujali v prvej tretine, keď sa presadil Nespala.

Ďalšiu zmenu skóre priniesla až tretia tretina. Najprv náskok Slovenska zvýšil Okuliar, potom však za Čechov znížil Beránek. Už o pár sekúnd sa presadil opäť Okulair a poslal Slovensko do dvojgólového vedenia. Česi dokázali stav už len korigovať.

Dôležitým článkom tímu bol brankár Samuel Vyletelka, ktorý dokázal chytiť až 36 striel súpera.

V zápase rozhodocovia rozdeľovali desiatky trestných minút na oboch stranách. Slovenská reprezentácia si zahrala osem presilových hier, českí hokejisti mali dokonca až trinásť presilovkových príležitostí. Dohromady muži v pruhovanom udelili až sedemdesiat trestných minút.

Slovenská reprezentácia tak po výhre nad Nemeckom (3:0)  zdolala aj Čechov. V sobotu Slovákov čaká posledné vystúpenie na domácom turnaji, postavia sa proti Dánom.

Turnaj U20 Summer Hockey Challenger - piatok- výsledky:

Slovensko "20" - Česko "20" 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Góly: 6. Nespala, 44. Okuliar (Vitaloš), 53. Okuliar (Vitaloš, Čajkovič) - 52. Beránek (Rutar, Jelínek), 55. Rychlovský (Grim, Suhrada)

Vylúčení: 13:12 na 2 min, navyše Džugan 10 min za nešportové správanie - Rutar 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Štefik - Šoltés, Stanzel, 295 divákov

Nemecko "20" - Dánsko "20" 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)