Zdržujúci prejav Danka
Predseda parlamentu bol dôležitou osobou, ktorá otvárala slávnostnú schôdzu. Nikto však nečakal, že si na niekoľko minút zoberie slovo a prednesie vlastnú reč. „Prejav vôbec nebol na mieste. Časový poriadok sa musí dodržať presne na minútu. Mohol tú schôdzu zvolať o 20 minút skôr, ak chcel mať prejav. Keď je viazaný poriadkom, tak ukázal väčšiu moc ako je vôľa slovenského parlamentu,“ skritizoval Danka protokolista Ladislav Špaček.
Podľa neho totiž Zuzana Čaputová mala zložiť sľub presne o dvanástej hodine. „Vďaka“ Dankovi ho mala o sedem minút neskôr, čo podľa uznávaného odborníka znamenalo, že Slovensko niekoľko minút nemalo hlavu štátu. O tom, že bude mať Danko prejav, nevedela ani Čaputovej poradkyňa Katarína Diková Strýčková. „Ja som nečakala, že tam bude takýto prejav,“ skonštatovala v Markíze.Protestujúci pred Redutou
Na novú prezidentku čakala aj malá skupinka nespokojencov, ktorí na ňu pokrikovali „hanba“. Aktivisti sa už vyznamenali pred pár týždňami aj svojou prítomnosťou v Pezinku, keď zablokovali ulicu, na ktorej prezidentka býva. „Je to veľká výzva, ako osloviť ľudí, ktorí majú iný názor. Jediné, čo môžem urobiť, že som tu pre nich,“ zareagovala na ich prítomnosť Čaputová.