Boris
15°C  Oblačno  |  Bratislava
12.03.2019, 10:36 | Šport | Hokej

Nahnevaný tréner Košíc: Laco Nagy je náš kapitán, aj keby som vedel, že dostanem, pomstím ho!

Ostro sledované východniarske štvrťfinálové derby medzi hokejistami Košíc a Popradu má za sebou úvodný diel s víťaznou pointou pred Podtatrancov.

V Steel aréne v pondelok Popradčania zvíťazili 3:2 a jeden z ich gólov strelil aj útočník Samuel Mlynarovič. Bývalý hráč Košíc v 24. min poslal hostí do vedenia 2:1, ale už o 9 minút neskôr v zápase predčasne skončil. Po tom, ako nedovolene vrazil na mantinel domáceho kapitána Ladislava Nagya, dostal trest 5 minút plus do konca zápasu, ale domáci 5-minútovú presilovku nevyužili a napokon prehrali aj celé stretnutie. Trénerovi Košíc Romanovi Šímíčkovi sa nepáčil nielen konečný výsledok, ale aj fakt, že napadnutého Nagya sa nezastal žiadny zo spoluhráčov.

"Malo to byť vyriešené okamžite a nemalo sa čakať na pokyn. Laco je náš kapitán a najlepší hráč základnej časti, ktorého si musíme chrániť. Keď to mám povedať na rovinu, aj keby som vedel, že dostanem do ´držky´, tak tam naskočím a pokúsim sa ho pomstiť. Súper musí vedieť, že niečo také si nemôže dovoliť. Je to ťažké, ja sa tam pobiť nepôjdem," skonštatoval Šimíček aj pre denník Korzár.

Český kormidelník kritizoval svojich hráčov za príliš mäkkú hru, ktorú predvádzali. To bola aj jedna z príčin neúspechu v prvom súboji štvrťfinále play-off Tipsport ligy. "Počas šesťdesiatich minút nepredviedli všetci hráči, čo sme od nich očakávali. Nasadenie musí byť v play-off omnoho vyššie, rovnako aj bojovnosť. Na môj vkus bol zápas dosť mäkký z našej strany. Séria bude ešte dlhá, ale my musíme jednoznačne viac hrýzť," povedal Roman Šimíček.

Popradský tím sa dočkal prvého víťazstva v sérii vďaka gólu obrancu Marcela Petrana z 53. min. Ten prepálil od modrej čiary všetko, čo mu stálo v ceste. "S Fínom Karalahtim sme sa pred gólom dohodli, že po víťaznom buly mi to posunie a ja som už len vypálil, ani som nepremýšľal. Samozrejme ma teší, že mi to tam padlo," uviedol Petran pre Korzár. Pred utorkovým pokračovaním série v Košiciach srší sebavedomím. "Čo by sme to boli za tím, keby sme prišli len po jedno víťazstvo a na druhý deň by sme to už len tak odfrkli. Dáme do toho všetko a séria sa potom presťahuje k nám domov," dodal Petran.