Timotej
-1°C  Hmla  |  Bratislava
12.10.2018, 22:46 | Šport | Futbal

Reprízu semifinále sledovali prázdne tribúny, Belgičanov spasil Lukaku

Futbalisti Chorvátska a Anglicka remizovali v piatkovom šlágri 4. skupiny A-divízie Ligy národov 0:0.

7

Zápas bol reprízou semifinále futbalových MS 2018 v Rusku. Na štadióne v Rijeke sa hralo bez divákov, Chorváti si totiž odpykávali trest od UEFA ešte z roku 2015 za nepovolené symboly na štadióne.

Lepšie šance na skórovanie v zápase mali hostia, ktorí dvakrát nastrelili konštrukciu bránky. V 44. trafil hlavou Dier ľavú žrď, po zmene strán zasa trafil hlavou brvno Harry Kane. Kapitán Albionu napokon sieť rozvlnil v 76. minúte, ale gól neplatil pre ofsajd. Oba tímy tak stále čakajú na víťazstvo v skupine.

V dueli 2. skupiny Belgičania zdolali Švajčiarsko 2:1, a to najmä zásluhou Romelua Lukakua. Domáci kanonier strelil v 58. minúte prvý gól zápasu a hoci Švajčiari dokázali vyrovnať, Lukaku napokon svojim druhým zásahom rozhodol o výhre svojho mužstva. Belgicko je po tomto víťazstve v priebežnej tabuľke na prvom mieste so 6 bodmi a skóre 5:1.

V B-divízii zvíťazili Rakúšania 1:0 nad Severným Írskom gólom Marka Arnautoviča. Jednogólové víťazstvo zaknihovali aj Gréci v C-divízii po výhre 1:0 nad Maďarskom, duel rozhodol Konstantinos Mitroglu v 65. minúte. Fíni rozhodli duel v Estónsku (1:0) až v nadstavenom čase.

V "déčku" potvrdili úlohu favorita domáce tímy. Bielorusko vyhralo nad Luxemburskom 1:0 a Moldavsko zdolalo 2:0 San Marino.