26.05.2018 19:40 | Šport | Futbal

Fortuna liga: V Senici majú dôvod na oslavy!

Futbalisti FK Senica sa udržali vo Fortuna lige.

Rozhodlo o tom ich sobotňajšie domáce víťazstvo v odvete baráže o najvyššiu súťaž nad MFK Skalica 1:0. Prvý zápas vyhrali Skaličania 2:1, no o postupe súpera rozhodol gól strelený na súperovom ihrisku.

FK Senica - MFK Skalica 1:0 (0:0)

Gól: 69. Kitambala.
Rozhodovali: Ziemba - Kováč, Chládek, ŽK: Villarraga, Herrera - Lipták, Szöcs, Jakubek, 1752 divákov
Senica: Holec – Podhorin, Práznovský, Villarraga (55. Ďungel) – Ranko, Zezinho, Herrera, Suchan (79. Krč), Lupták – Castaňeda, Celis (55. Kitambala)
Skalica: Fišan – Švrček, Majerník, Szöcs, Hlavatovič - Lipták, Opiela – Sombat (87. Tomovič), Haša (81. Majtán), Šebesta - Dolný (80. Jakubek)

/prvý zápas 1:2, Senica sa udržala/

Záhorácké mužstvá sa v novodobej Fortuna lige zišli premiérovo v baráži. V prvom stretnutí sa z víťazstva radovali Skaličania a tak do Senice prišli s väčším sebavedomím. Tak vyznel aj úvod stretnutia, ktorý patril hosťom, keď boli kompaktnejší. Hneď v 1. minúte vyskúšal pozornosť brankára Holeca Haša, senický gólman loptu vyrazil. Na druhej strane sa v zakončení z rohového kopu ocitol Villarraga, našiel však len pripraveného Fišana. Hra sa postupne vyrovnala, ale vyložené gólové šance v prvom polčase vidieť nebolo. Takmer do zakončenia sa dostal v 27. minúte domáci Celis, v rozohrávke sa však pošmykol. V 30. minúte skúšal strelecké šťastie Skaličan Dolný, našiel len pripraveného Holeca. Seničania sa ešte dostali do zakončenia v 35. minúte, keď po rohu Herreru hlavičkoval stopér Práznovský, no brankár Fišan loptu vyškriabal na roh.

V druhom polčase sa hral síce futbal s nasadením, ktorý diváci ocenili potleskom, ale na obidvoch stranách chýbali lepšie strelecké pozície. Seničania sa v útočnej fáze trápili, dlho sa nevedeli dostať do gólovej pozície. V 58. minúte strieľal Dolný z priameho kopu z 23 metrov, nepríjemný pokus Holec vyrazil na roh. O minútu mal sľubnú možnosť Haša, ale prestrelil. Eufóriu radosti v Senici priniesla 69. minúta. Po Herrerovom centri sa hlavou presadil striedajúci Kitambala, ktorý strelil jediný gól zápasu. Ten pre Seničanov znamenal nielen víťazstvo, ale hlavne udržanie sa vo Fortuna lige. V záverečných minútach si už ani jeden celok nedokázal vypracovať gólovú šancu.