15.05.2018 18:30 | Šport | Hokej

Poriadne divoká labutia pieseň: Slovenskí hokejisti na záver prestrieľali Bielorusov!

Slovenskí hokejisti sa rozlúčili so svetovým šampionátom v Dánsku víťazne.

V záverečnom skupinovom zápase zdolali v prestrelke Bielorusko 7:4, no už pred ním nemali šancu postúpiť do štvrťfinále. Rozhodol o tom triumf Švajčiarska nad Francúzskom 5:1 v poludňajšom stretnutí. Slováci sa predstavili medzi najlepšou osmičkou naposledy v Helsinkách 2013.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho vstúpili do zápasu výborne a už po 18 sekundách viedli zásluhou Martina Bakoša, o desať minút neskôr pridal druhý gól Tomáš Jurčo, no Bielorusi v druhej tretine vyrovnali. V treťom dejstve sa roztrhlo vrece s gólmi. Na presné zásahy Bakoša a Jurča odpovedali Kovyršin a Vorobej, no o výhre Slovákov rozhodli v závere Marek Hovorka, Marek Ďaloga z trestného strieľania a Michal Krištof v presilovke.

Bielorusko - Slovensko 4:7 (0:2, 2:0, 2:5)

Góly: 33. Kitarov (Drozd, Falkovskij), 35. Linglet (Levša, Platt), 49. Kovyršin (Suško, Pavlovič), 51. Vorobej (Šarangovič, Platt) - 1. Bakoš (Nagy, Sekera), 11. Jurčo (Bakoš, Nagy), 48. Bakoš (Nagy), 52. Jurčo (Bakoš, Nagy), 55. Hovorka (Krištof), 56. Ďaloga (tr. strieľanie), 60. Krištof (Jurčo, Nagy). Rozhodcovia: Hribik (ČR), Lemelin (Rak.) - Kilian (Nór.), Oliver (USA), vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, 4857 divákov.

Bielorusko: Trus - Falkovskij, Vorobej, Chenkel, Lisovec, Korobov, Ustinenko - Linglet, Šarangovič, Platt - Pavlovič, Kovyršin, Suško - Levša, Razvadovskij, Kislij - Drozd, Kitarov, Gavrus - Materuchin

Slovensko: Rybár (od 21. minúty Čiliak) – Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík – Jurčo, Nagy, Bakoš – Hovorka, Krištof, Haščák – Svitana, Buc, Bondra – Kudrna, Marcinko, Cingel