26.03.2018 07:19 | Šport | Hokej

Sekera po návrate opäť bodoval, Daňov Winnipeg s miestenkou pre play off

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera zaznamenal v nočnom zápase zámorskej NHL jednu asistenciu, no jeho Edmonton prehral na domácom ľade s Anaheimom 4:5 po predĺžení.

Pre tridsaťjedenročného beka to bol druhý bod v druhom stretnutí po návrate na ľad po zranení. Dokopy ich v 32 dueloch prebiehajúcej sezóny nazbieral šesť.

Hokejisti Winnipegu zdolali doma Nashville 5:4 po predĺžení a nájazdoch a zaistili si miestenku v play off. Víťazný nájazd premenil Mark Scheifele.
Hráči Pittsburghu Penguins triumfovali v domácom zápase nad Philadelphiou Flyers 5:4 po predĺžení. Bryan Rust strelil víťazný gól v 63. minúte.

Výsledok:

Pittsburgh - Philadelphia 5:4 pp (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 10. Brassard (Sheary, P. Kessel), 21. Hörnqvist (P. Kessel, Schultz), 23. Malkin (Schultz, Dumoulin), 41. Crosby (Schultz, Guentzel), 63. Rust (Crosby, Letang) - 6. Sanheim (Weal, Simmonds), 12. Manning (Weal, Filppula), 38. Weal (Gostisbehere, Lindblom), 60. Couturier (Gostisbehere, C. Giroux).

Dallas - Vancouver 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 17. Janmark - 18. Boucher (Jokinen, Pouliot), 35. Dowd (Stecher, Jokinen), 51. Virtanen (Del Zotto, Jokinen), 60. Motte.

Winnipeg - Nashville 5:4 pp a sn (0:2, 3:2, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 24. Connor (Perreault, Little), 32. Byfuglien (Wheeler, Armia), 34. Little (Connor, Chiarot), 41. Wheeler (Connor, Morrow), rozhod. nájazd Scheifele - 11. Josi (Ellis, Arvidsson), 20. Turris (Ekholm, P.K. Subban), 27. Ellis (Fiala, Turris), 36. Arvidsson (Johansen, F. Forsberg).

Minnesota - Boston 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 50. Koivu (Dumba, Parise) - 24. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 61. Marchand (Krug, Bergeron).

Edmonton - Anaheim 4:5 pp (0:0, 3:1, 1:3 - 0:1)

Góly: 22. McDavid (Nugent-Hopkins), 28. Rattie (Benning, McDavid), 39. Draisaitl (Bear, Khaira) - 23. Manson (Cogliano, Kesler), 42. Henrique (Pettersson, Perry), 46. Perry (Fowler, Rakell), 53. Bear (McDavid, Sekera), 59. Henrique (Montour, Fowler), 62. H. Lindholm (Rakell, Getzlaf).