Sobota 2. 12.
Bibiana
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
18.02.2018 15:00 | Tip od Vás | Zahraničie
Foto

Slovensko na Olympijských hrách nereprezentujú iba športovci: Keď toto zbadajú Kórejčania, nevedia odtrhnúť zrak!

Úspešný projekt Slovákov sa dostal na druhý kontinent! Slovenské tradície už poznajú aj v Južnej Kórey.

Party v 21. storočí je projektom mladých nadšencov zo Slovenska, ktorý už obletel takmer celý svet. Etnologička Katarína Chabrečeková s umelkyňou Sarah I. Avni a dvojicou fotografov Zuzanou Senášiovou a Ľubomírom Sabom vytvorili originálne diela, v ktorých spojili slovenskú tradíciu s moderným umením.

Fotogaléria
14
fotiek v galérii

Z rôznych kútov Slovenska zozbierali party (ozdoby na hlavu, ktoré nosili slobodné dievčatá) a tie nafotili na úspešných slovenských ženách. Modelky, herečky, manažérky či speváčky, ktoré s partami pózovali, mali okrem toho tvár zdobenú ornamentmi a celkové umelecké dielo ešte dotvorila maliarka Sarah, ktorá namaľovala ornamenty na obraz.

"Až keď sme začali robiť tento projekt pochopili sme, že ak nestihneme zachytiť to čo máme teraz, možno to proste zanikne. Vďaka týmto obrazom ostanú party navždy živé," povedala fotografka Zuzana Senášiová. Obrazy už mali možnosť vidieť návštevníci výstav v Bratislave, vo Viedni ale aj v New Yorku či v Ottawe. No Slovensko takto zviditeľnilo svoju krásnu históriu aj na Olympijských hrách v Južnej Kórei.

 

"Veríme, súdiac podľa reakcií, že Slovensko môže byť na svoju prezentáciu v Kórejskej republike hrdé," zhodnotil tím okolo projektu Party v 21. storočí.

{{ question.text }} *
  • {{ displayedQuestions > 1 ? 'Stránka' : 'Otázka' }} {{ currentPage }}/{{ totalPages }}
{{ question.text }}
{{ answer.text }}
{{ displayPercent ? Number(answer.percent).toFixed(2) + '%' : answer.votes }}
Hlasovalo: {{ poll.votes }}
Vyhodnotenie
Úspešnosť
{{ succeeded.percent }}%
Počet správnych odpovedí
{{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}
Ďakujeme za vyplnenie dotazníka.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: dus

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk

(ilustračná foto)
Viac ako 20 krajín vyslovilo svoje požiadavky ohľadom jadrovej energie: Je medzi nimi aj Slovensko!
Prekvapivé rozhodnutie bezpečnostnej rady OSN: Pre toto nebude pomáhať Sudánu
Ako upiecť tie najlepšie medovníky?
Foto
Ako upiecť tie najlepšie medovníky? Vychýrená medovnikárka Alžbeta prezradila recept! To musíte vyskúšať
Lujza Garajová Schrameková (40)
Foto
Trpké priznanie herečky Schramekovej: Oslávila 40-tku, no namiesto radosti prišla ľútosť
Ako prví na Slovensku otvorili sezónu v lyžiarskom stredisku Strednica
FotoVáš Tip
Lyžiarska sezóna na Slovensku je oficiálne otvorená: Aha, ako vyzerala prvá lyžovačka pod Tatrami!
The flag of Slovakia pinned on the map. Horizontal orientation. Macro photography.
Poznáte Slovensko naozaj dobre? Tento kvíz vás poriadne preverí
Obnovenie bojov si vyžiadalo svoju daň: Hamas hlási prvé obete
Talentovaný Šimon Nemec má za sebou úspešnú premiéru v najlepšej hokejovej lige sveta.
Foto
Debut ako z ríše snov! Šimon Nemec zahviezdil pri premiére v NHL
Donald Trump.
Súd vyslovil prekvapivý verdikt: Podporil Trumpovu snahu získať imunitu?
Mladík skočil zo strechy školy.
Foto
Tragická smrť šikanovaného Romana († 15) v ZŠ Parchovany: Vzdal sa riaditeľ školy funkcie?!
Anna Šišková v relácii Záhady tela
Šišková o hrozivom incidente: Let do vesmíru by nezvládla, no prežila zrážku s loďou!
Robert Fico (Smer-SD), Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Kaliňák (Smer-SD).
Prvý prieskum obľúbenosti politikov: Kto je na čele a kto na chvoste? Niektorí prekvapia