19.11.2017 08:05 | Šport | Hokej

Parádna správa zo zámoria: Cehlárik strelil svoj premiérový gól v NHL!

Slovenský hokejista Peter Cehlárik (22) strelil v nočnom zápase svoj premiérový gól v zámorskej NHL. Krídelník Bostonu Bruins sa presadil v 7. minúte víťazného stretnutia na ľade San Jose Sharks 3:1.

Cehlárik využil peknú akciu spoluhráča Jakea Debruska, ktorý sa preštrikoval až pred brankára, a dorazil jeho neúspešnú strelu. Zakončil tak rýchly brejk "medveďov" a vyrovnal na 1:1. V zápase odohral dokopy 13:49 minút, pripísal si aj jednu "plusku", strelu na bránku a jeden hit. V profiligovej kariére má na konte v 14 dueloch gól a dve asistencie. Jeho krajan a spoluhráč Zdeno Chára strávil na ľade takmer 27 minút a zaznamenal tri strely, dve trestné minúty a jednu "plusku".

Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili na ľade Pittsburghu Penguins tesne 2:1. V drese "jastrabov" odohral takmer 17 minút slovenský útočník Richard Pánik, ktorý si do štatistík pripísal dve strely na bránku, dve trestné minúty a dva hity.

Vo vzájomnom súboji domácej Tampy Bay Lightning a New Yorku Islanders 3:5 nezasiahol do hry ani jeden z dvojice slovenských brankárov Peter Budaj - Jaroslav Halák.