04.10.2016 20:00 | Šport | Hokej

Semifinále hokejovej Ligy majstrov dopadlo blamážou: Nitra vyfasovala krutý debakel!

Hokejisti HK Nitra nezvládli úvodné šestnásťfinále Ligy majstrov a vo Vítkoviciach prehrali vysoko 0:7.

Na ľade českého extraligistu predviedli katastrofálny výkon, ktorý podčiarkli štyrmi inkasovanými gólmi v tretej tretine. Domácim pomohli k získaniu pohodlnej východiskovej pozície pred budúcotýždňovou odvetou najmä slovenskí hokejisti. Michael Vandas a Karol Sloboda pridali k presnému zásahu dve asistencie, Ivan Baranka si pripísal jednu.

Odveta je na programe v utorok 11. októbra o 18.00 h na ľade slovenského šampióna.

Vítkovice Ridera - HK Nitra 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

Góly: 6. Tomi (SLOBODA), 32. VANDAS (BARANKA, Kolouch), 38. Hudeček (Tomi, Kovář), 41. Roman (Olesz, VANDAS), 48. SLOBODA (Roman), 50. Roman (VANDAS, SLOBODA), 55. Olesz. Rozhodovali: Šír (ČR), Smetana (Rak.) – Gebauer, Lederer (obaja ČR), vylúčení: 4:4, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 4215 divákov

Zostavy:

Vítkovice Ridera: Dolejš - Klok, Sloboda, Baranka, Sedlák, Urbanec, Výtisk, Kovář, Krenželok - Szturc, Olesz, Roman - Balán, Illéš, Kafka - Vandas, Kolouch, Němec - Hudeček, Tomi

HK NITRA: Valent (50. Foltán) - Ordzovenský, Versteeg, Mezei, Rais, Pupák, P. König, Kuzma - Slovák, Laliberté, Blackwater - Ručkay, Krištof, Bajtek - Paukovček, Štefanka, Macík - Chalupa, Piačka, Ondrušek - D. König

Priebeh zápasu:

Bez zranenej dvojice Milam, Kutálek vstúpila Nitra do stretnutia aktívne, no v tempe dlho nevydržala. Postupom časom sa prispôsobila premyslenej hre domácich, ktorí ovládli stredné pásmo a pred bránkou súpera boli nebezpeční. Po piatich minútach dostal slovenský šampión výhodu presilovky, ale vôbec ju nezvládol a po prepadnutí inkasoval. Sloboda priviezol puk do útočného pásma, v brejku ho posunul na Tomiho a ten strelou ponad padajúceho Valenta otvoril skóre. Nitru gól ešte viac utlmil - hrala s príliš veľkým rešpektom a nízkou streleckou produkciou.

Začiatok druhej tretiny priniesol niekoľko pozitívnych zábleskov, Vítkovice však dobre vykrývali priestor pred Dolejšom a nepustili súpera do vyloženej šance. Na druhej strane využili voľný prechod stredným pásmom do toho útočného a do polovice stretnutia pohrozili dvomi veľkými príležitostiam. Pasívne bránenie tipsportligistu napokon potrestal Vandas, keď sa v 32. minúte z vlastného pásma predral až do zakončenia a krátkym blafákom do forhendu "vymiešal" Valenta - 2:0. Až v tretej presilovke Nitrania zovreli súpera pred bránkou a vyskúšali šťastie z niekoľkých pozícií, slabú koncovku však neprelomili. Na začiatku 38. minúty inkasovali už tretíkrát, keď dostal priestor na strelu Hudečka a pomedzi betóny prestrelil Valenta.

V tretej tretine sa nitriansky výkon premenil na blamáž. Vítkovice naštartoval šťastný presilovkový gól Romana zo 41. minúty a v nasledujúcom priebehu uštedrili zdecimovanému súperovi poriadnu facku. Sloboda využil ďalšiu početnú prevahu presnou bombou od modrej, Roman o dve minúty neskôr po elegantnej kombinácii vyhnal Valenta z bránky. Do nej sa postavil Foltán, no čisté konto si udržal len necelých päť minút. Siedmy gól pridal strelou švihom Olesz. Nitre nefungovalo v záverečnom dejstve absolútne nič a na ostravskom ľade utŕžila debakel.