16.09.2016 20:18 | Šport | Šport mix

Volejbalisti vstúpili do kvalifikácie tou správnou nohou: Slováci nedali Izraelu najmenšiu šancu!

Slovenskí volejbaloví reprezentanti vstúpili úspešne do bojov o majstrovstvá Európy.

V úvodnom kvalifikačnom zápase 2. kola vyhrali v Poprade nad Izraelom 3:0, keď po vyrovnanom prvom sete nedali v ďalšom priebehu súperom šancu. V sobotu sa zverenci trénera Miroslava Palguta stretnú od 18.00 h s Lotyšskom, ktoré prekvapujúco zdolalo Chorvátsko 3:0.

Slovensko - Izrael 3:0 (24, 18, 13)

Zápas trval: 75 minút. Rozhodovali: Gril (Slovin.) a Krtička (ČR), 560 divákov.

Slovensko: Bencz, Kohút, Skladaný, Paták, Mikula, Prešinský, libero Kubš (Končal, Mlynarčík, Ondrovič, Ludha). Tréner: M. Palgut.

Izrael: Katzenelson, Herschko, Batchkala, Goldrin, Šafranovič, Sokolov, libero Shwartz-Shmoel (Milstein, Boulkin, Vinarsky). Tréner: G. Rys.

Slováci začali dobre a po ese Patáka viedli 4:1. Hostia však zlepšili servis a blok a otočili priebeh na 11:8 vo svoj prospech. Slováci sa snažili zmazať náskok súpera, ale dlho sa im to nedarilo. Izrael nepripúšťal domáci tím k brejku a pred koncovkou setu viedol 17:14. Paták blokom znížil na 16:17 a vlial nádej na zvrat, ale po chybe na príjme prišiel ďalší izraelský bod a hostia vyhrávali 19:16. Slováci napokon súpera zlomili, keď pri Benczovom servise vyrovnali a po Mikulovom bloku viedli 22:21. V dramatickej koncovke odvrátili Slováci za stavu 23:24 setbal, ale napokon vďaka výbornému servisu kapitána Kohúta vydreli víťazstvo v prvom dejstve 26:24.

Slováci mali dobrý vstup do druhého setu a po útoku dobre hrajúceho Bencza viedli 7:5. Domáci volejbalisti potom síce o náskok prišli a Izrael vyrovnal na 13:13, ale po bloku Prešinského sa pohoda vrátila späť na ruky Slovákov a bolo 16:14. Slováci súpera valcovali, po ďalšom výbornom útoku Bencza a ese Patáka svietilo na tabuli už skóre 21:15. Záver setu mali domáci hráči pod kontrolou a vyhrali ho 25:18.

Do tretieho dejstva Slováci doslova vleteli a pri podaní Branislava Skladaného vyhrávali 8:0. Celý set mali pod kontrolou a divákov bavili peknými kúskami. Ten najkrajší predviedol v poli Skladaný. Slováci vyhrali set 25:13 a zaznamenali úspešný vstup do kvalifikácie.