10.06.2016 19:52 | Šport | Futbal

Prešov postúpil do Fortuna ligy: Svojej šance sa chytil už od prvých minút!

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov budú novým účastníkom slovenskej najvyššej súťaže.

V piatok vyhrali v 12. kole Doxxbet II. ligy v skupine o postup nad ŠKF Sereď 3:0 a postúpili do Fortuna ligy.

Prešovčania víťazstvom nad Sereďou predbehli v tabuľke VSS Košice aj MFK Tatran Liptovský Mikuláš. V najvyššej slovenskej súťaži nahradia futbalistov Skalice, ktorí si v pozícii nováčika Fortuna ligy neudržali prvoligovú príslušnosť. Prešovčania sa do najvyššej súťaže vracajú po troch rokoch, keď ju opustili po sezóne 2012/2013.

1. FC Tatran Prešov - ŠKF Sereď 3:0 (2:0)

Góly: 17. Bartek, 43. Katona, 68. Micherda
Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Mečiar, Bosý (obaja Sereď), 3164 divákov.

Prešovčania sa postupovej šance chopili od prvých minút. Od začiatku boli aktívnejší než súper a v 17. minúte sa dočkali gólovej odmeny, keď sa v pokutovom území presadil Bartek - 1:0. Aktivita Prešovčanov neutíchala a po sérii nepremenených šancí prišiel gól "do šatne." Peter Katona si po chybe hostí vychutnal brankára Kopeckého a v závere prvého polčasu sa už tribúnami prešovského štadióna nieslo "Olá, olá, prvá liga volá."

Druhý polčas priniesol podobný obraz hry ako prvý. Prešovčania kontrolovali svoj náskok a početnými protiútokmi naďalej hrozili hosťom. V 68. minúte dostal domáci Micherda dostatok času i priestoru pred brankárom Kopeckým a upravil na 3:0. Tatran si už pohodlný náskok ustrážil a jeho hráči sa s početnou diváckou mohli radovať z postupu do najvyššej súťaže.

Stanislav Varga, tréner 1. FC Tatran Prešov: "V prvom polčase sme dali dva góly a potom to už z chlapcov opadlo. Je to fantastický pocit a chcem poďakovať všetkým ľuďom, ktorí nám verili a priali, aby sme postúpili. Myslím, že sme asi aj prepísali históriu, keďže sme postúpili prakticky so samými odchovancami nášho klubu."

Patrik Jacko, kapitán Tatrana Prešov: "Bol to pre nás akoby tretí mečbal. Sme radi, že sa nám ho podarilo premeniť. Mužstvo ukázalo charakter a silu a dokázalo sa zomknúť v pravej chvíli."

Peter Katona, Tatran Prešov: "Je to super pocit a o to viac si to ceníme, že sme ten postup pre Prešov vybojovali s mnohými prešovskými odchovancami. Verili sme, že prelomíme smolu, ktorú sme mali proti Nitre i Pohroniu a že zápas zvládneme. Strelili sme rýchly gól, neskôr sme dali aj druhý a vyšlo to. Sme šťastní."