13.03.2016 16:55 | Šport | Futbal

O krok bližšie k titulu: Trenčín uspel na pôde Michaloviec!

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v zápase 23. kola Fortuna ligy na trávniku nováčika súťaže MFK Zemplín Michalovce 3:1.

Úradujúci majster víťazstvom na Zemplíne zvýšil svoj náskok na čele tabuľky pred druhým Slovanom Bratislava na šesť bodov. Michalovčania zostávajú so ziskom 18-tich bodov na predposlednej 11-tej priečke s päťbodovým náskokom na Skalicu.

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 1:3 (0:1)
Góly: 70. Lukič (11 m) - 11. Bero, 62. Maierhofer, 90.+ Opatovský
Rozhodoval: Pavlík, ČK: 85. Chubutija (Mich.) po 2. žltej, ŽK: De Marco - Bero, Kleščík, Koolwijk, 2765 divákov.
Zostavy a striedania:
      MFK Zemplín Michalovce: Kelemen – Perez, Chubutia, De Marco, Sviarčinskij - Kunca, Sedlák, Grič (46. Bayón, 72. Hamuľak), Koscelník (63. Serečin) - Votinov, Lukič
      AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Skovajsa, Kleščík, Madu – Koolwijk, Bero (85. Opatovský), Holúbek – Van Kessel, Maierhofer (83. Lawrence), Kalu (75. Guba)

Trenčania boli v pozícii favorita a o typický ofenzívny futbal sa snažili od úvodných minút. Hostia išli do vedenia v 11. minúte. Maierhofer v šestnástke vrátil loptu nekrytému Matúšovi Berovi, na ktorého strelu bez prípravy brankár Kelemen nedosiahol. Krátko na to mal brankár Trenčína Šemrinec problémy s priamym kopom De Marca, ale aj s pomocou spoluhráčov dostali loptu do bezpečia. Najväčšia šanca domácich v prvom polčase prišla v 22. minúte. Votinov sa dostal k zakončeniu hlavou, loptu však poslal iba do náručia pripraveného Šemrinca.

Otvoriť galériu

V 62. minúte využil nedôraz michalovskej obrany Stefan Maierhofer, ktorý po Berovej prihrávke najskôr trafil len žrď, no z následnej dorážky pridal druhý gól hostí. Michalovčania sa však nevzdávali a snažili sa o kontaktný gól. V 69. minúte Kleščík v šestnástke hostí fauloval Votinova a videl žltú kartu. Nariadenú penaltu premenil Nikola Lukič a to aj napriek tomu, že ju na pokyn rozhodcu musel opakovať. Búrlivá kulisa hnala vpred domácich futbalistov, no trenčianska obrana nepúšťala súpera do výhodných streleckýh pozícií. V záverečnej desaťminútovke pracovali najmä emócie a po druhej žltej karte Chubutiju domáci dohrávali s desiatimi hráčmi. Domáci sa o vyrovnanie snažili aj v oslabení, veľkú šancu mal najmä Votinov v 88. minúte, ale Šemrinec jeho pokus zmaril. Konečnú podobu výsledku dal v nadstavenom čase z protiútoku striedajúci Trenčan Opatovský.