22.12.2015 21:00 | Šport | Hokej

Slovan získal dôležité víťazstvo nad priamym konkurentom o postup: Nová posila mala prsty v každom góle!

Hokejisti Slovana Bratislava zvládli dôležitý utorkový zápas základnej časti KHL, keď na domácom ľade zdolali priameho konkurenta v boji o postup do play off Dinamo Minsk 4:2.

Ukončili tak negatívnu sériu piatich stretnutí bez víťazstva a v tabuľke Západnej konferencie sa posunuli na 10. miesto. Na ôsmu postupovú priečku, ktorú si drží práve bieloruský Minsk, aktuálne strácajú štyri body.

Slovenský zástupca v nadnárodnej súťaži zvolil v prvom zápase po dlhej reprezentačnej prestávke od začiatku náročný štýl s aktívnym vysokým forčekingom, vďaka čomu dokázal oberať súpera o cenné puky a neúnavne sa tlačil pred Jeffa Glassa v bránke Dinama. V stretnutí dvakrát viedol, ale zakaždým prišiel o tesný náskok. Na dva presné zásahy Mareka Viedenského totiž našiel odpoveď takisto dvojgólový Jonathan Cheechoo. Až tretí gól, ktorý strelil na začiatku tretej tretiny český legionár Václav Nedorost, sa ukázal byť zlomový. Mimoriadne úspešnú premiéru v "belasom" drese absolvovala nová posila Tomáš Kundrátek, český obranca sa postaral delovkou o štvrtý gól Slovana, keď predtým pri ďalších troch asistoval. Domácim v zápase vyšli presilovky, keď využili až tri.

Zverenci trénera Miloša Říhu odohrajú ďalší duel 26. decembra na Štefana, keď opäť v domácom prostredí privítajú o 17.00 h Torpedo Nižnij Novgorod.

Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 14. Viedenský (Barker, Kundrátek), 36. Viedenský (Kundrátek, Kašpar), 41. Nedorost (Kašpar, Kundrátek), 53. Kundrátek (Barker, Kašpar) - 24. Cheechoo (Ellison), 39. Cheechoo (Ellison, Koľcov). Rozhodovali: Kadyrov, Naumov - Parfionov, Sysujev, vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše Krajčík (Dinamo) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).
zostavy:
Slovan Bratislava: Brust - Kundrátek, Barker, Starosta, Švarný, Valach, Mihálik, Sersen - Kašpar, Viedenský, Nedorost - Jeglič, Tičar, Nagy - Leblanc, Surový, Bartovič - Skokan, Lušňák, Skalický
Dinamo Minsk: Glass - Nogačjov, Šinkevič, Krajíček, Filičkin, Gunderson, Znacharenko, Ustinenko - Stepanov, Kaľužnyj, Materuchin - Cheechoo, Ellison, Vesce - Komarov, Drozd, Meleško - Michaľov, Koľcov, Pavlovič

Priebeh zápasu

Slovanisti začali aktívne, vysokým napádaním nedovolili súperovi rozvinúť útočné akcie, navyše sami robili poriadny vietor pred Glassom. V 9. min. obkrúžil bránku Kašpar, čakal na vhodný moment na strelu, napokon musel páliť z uhla, no kanadský brankár v službách Dinama bol pozorný. O tri minúty neskôr Nagy opečiatkoval ľavú žŕdku súperovej bránky. "Belasí" sa dočkali zaslúženého gólu až v 14. minúte, keď Barkerovu strelu v presilovke úspešne tečoval za Glassov chrbát Viedenský - 1:0. V závere tretiny sa rútil zboku na bránku Dinama Nagy, no Glassa neprekonal.

Domáci v prvej časti dovolili súperovi iba tri strely, v druhej však hostia herne pridali a vyrovnali hneď z prvej vážnejšej akcie. V presilovke po zakončení Ellisona dorazil puk z boku do odkrytej bránky Cheechoo - 1:1. Hráči Dinama sa chytili a Brust sa zrazu ocitol v ohni striel. Na opačnej strane sa v 27. min. krásnou sťahovačkou zbavil protihráča Jeglič, ale zblízka napálil puk iba do Glassa. Hra sa v týchto chvíľach vyrovnala, útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. V početnej výhode takmer potrestal zaváhanie súpera Nedorost, bekhendom však nedokázal zasunúť puk za Glassa. V 33. minúte spravil chybu Valach, z čoho rezultovala šanca Šinkeviča, Brust zachránil svoj tím betónom. V 35. min. unikol obrane Dinama Tičar, nenašiel ale medzierku v postoji Glassa, ktorý včas zatiahol betóny. Domácim to vyšlo až o minútu neskôr, keď totálne vyšachovali súperovu obranu a po skvelej prihrávke Kašpara zakončil nepokrytý Viedenský do odkrytej bránky - 2:1. Vzápätí ďalší gól "belasých" neuznali rozhodcovia, pretože slovanisti mali v tom momente na ľade šiestich korčuliarov. Na opačnej strane Stepanov mieril iba do bočnej siete, následne už ale Cheechoo v presilovke vyrovnal.

Říhovým zverencom sa vydaril vstup do tretej tretiny, keď po prihrávke Kašpara od zadného mantinelu skóroval zblízka Nedorost a vrátil domácim tesný náskok. Následne ho mohol zveľadiť Bartovič, ktorý sa natlačil pred Glassa po pravom krídle, jeho bekhend sa však neujal. Hráči Dinama v snahe vyrovnať začali útočiť s väčším počtom hráčov. Brust podržal svoj tím, keď dobre zakročil pri šanci Znacharenka a následne nedovolil skórovať ani Gundersonovi. Slovanisti si definitívne vydýchli v 53. minúte, Kundrátek po troch asistenciách zakončil svoje excelentné premiérové predstavenie v drese Slovana parádnym gólom, keď sa presadil príklepom od modrej a zvýšil na 4:2. Domáci už v závere nedovolili súperovi zdramatizovať duel a slávili tak cenné víťazstvo, ktorým príjemne naladili svojich fanúšikov na nadchádzajúce vianočné sviatky.