20.05.2015 19:44 | Šport | Šport mix
Video

Prekvapenie sa nekonalo: Tatran Prešov súperovi nedal šancu a získal už 9-ty titul v rade

Hádzanári Tatrana Prešov získali opäť majstrovský titul v extralige.

V treťom zápase finále play off vyhrali pred domácim publikom nad HC Sporta Hlohovec 33:25 a sériu ovládli jednoznačne 3:0. Šarišania po pohárovom triumfe zaknihovali svoj deviaty titul v rade a celkovo jedenásty v ére samostatnosti. Patrí im aj právo účinkovať v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži - Lige majstrov.

Tatran v dlhodobej časti ligovej sezóny nenašiel premožiteľa, v druhom semifinálovom zápase však prehral v Považskej Bystrici 29:30 a skončila sa tak jeho vyše dvojročná a 79 zápasov trvajúca séria bez prehry v najvyššej súťaži. Vo finále už ale ani raz nezakopli a suverénnym spôsobom obhájili titul.

Priebeh zápasu:

Obhajcovia titulu vstúpili do zápasu dobre a po góloch Rábeka a Antla vyhrávali 2:0. V 6. minúte Tomáš Urban zvýšil na 6:3 a napriek dvom gólom súpera Antl poslal Tatran v 12. minúte už do štvorgólového trháku (9:5). V 17. minúte potom Číp upravil na 11:6 a päťgólové vedenie si zeleno-bieli udržali do konca prvého polčasu - 17:12. Hosťom sa pritom podarilo v 24. minúte skresať manko na rozdiel dvoch gólov, keď sa presadil Kožík (10:12).

Hneď po zmene strán sa dvakrát presadil striedajúci Krok a Prešov vyhrával už 19:12. Na opačnej strane sa presadil trikrát Guzy a v 38. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 20:16. Hostia si štvorgólové manko udržali aj v 44. (23:19) i 47. minúte (24:20), no o tri minúty neskôr Furlan upravil na 26:20. Po ňom sa presadili Petro i Hrstka a prakticky bolo rozhodnuté o zápase i finálovej sérii. Prešov napokon triumfoval jasne o osem gólov.

Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 33:25 (17:12)

Zostavy a góly:
Prešov: Krupa, Verkič, Vernarský - Rábek 6, Kopčo, Hrstka 3/2, Krok 2, Sadovij, Radčenko, L. Urban 2, Furlan 3, Pekár, T. Urban 2, Číp 5, Antl 6/2, Petro 4
Hlohovec: Olejár, Kašťák, Žernovič - Takáč 1, Guzy 5, Kožík 2, Laho 1/1, Holdoš 1, Baláž 2, Ďuriš 4, Petrov 3, Ivanov 1, Mažár 1, Zaťko, Dudáš 1, Majbík 3
Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula, vylúčenia: 2:3, 7 m hody: 4/4 - 3/1, 1842 divákov.
/na zápasy: 3:0, titul majstra SR získal Tatran Prešov/