05.05.2015 22:31
Video

Francúzi prelomili čakanie na výhru: Rakúšania vzdorovali statočne!

Francúzski hokejisti na MS v Česku prvýkrát bodovali.

V utorňajšom dueli pražskej A-skupiny zdolali Rakúsko 2:0 vďaka dvom gólom z tretej tretiny - presilovkovému teču Damiena Fleuryho a Meunierovemu zásahu do opustenej bránky.

Rakúšanov čaká dvojdňová pauza a po nej v piatok 8. mája o 16.15 domáce Česko, Francúzov ten istý súper v rovnakom čase o deň skôr.

Rakúsko - Francúzsko 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 47. Fleury (S. Da Costa, Auvitu), 60. Meunier (Y. Treille, Hecquefeuille). Rozhodcovia: Wehrli (Švaj.), Šindler (ČR) – Pihlblad (Švéd.), McIntyre (USA), vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Poloprázdna O2 aréna sledovala od úvodu len priemerný zápas, pričom v hlavách hráčov oboch tímov dominovala defenzíva. Hralo sa o dôležité body, ktoré by jedno či druhé mužstvo katapultovali od zostupovej priečky. Po polovici stretnutia sa priamo úmerne s hustotou hmly nad ľadom zvýšilo aj rakúske útočné úsilie. Francúzi ho však napodobnili, postupne herne vyrovnali a po ohromnom vstupe do tretej tretiny im v 47. minúte vyniesol vedenie Fleuryho teč pred Starkbaumom. Cenný triumf potvrdil 58 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky Meunier.