Priznala to v stredu Texaská presbyteriánska nemocnica v Dallase, ktorá svojím rozhodnutím mohla vystaviť riziku nakazenia ebolou ďalších ľudí. Pacienta hospitalizovali o niekoľko dní - po zhoršení zdravotného stavu ho tam priviezla sanitka.
Na druhý deň po potvrdení pacientovej diagnózy začal deväťčlenný zdravotnícky tím mapovať ľudí, s ktorými bol nakazený v blízkom kontakte po tom, ako 24. septembra ochorel. Medzi 12-18 ľuďmi je aj trojčlenná posádka sanitky, ktorá muža prevážala do nemocnice a niekoľko detí v školopovinnom veku z jeho príbuzenstva. Zdravotníci ich budú kontrolovať denne počas 21 dní, čo je inkubačná lehota eboly. "Musíme sa zamerať na to, aby sme prelomili reťaz prenosu," povedal v stredu pre AP riaditeľ Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) dr. Tom Frieden. CDC lekárom pripomenula, že sa majú pýtať pacientov so symptómami eboly, či sa vrátili zo zahraničia.
Pacient vo štvrtok na pohotovosti v nemocnici povedal zdravotnej sestre, že pricestoval do USA na návštevu z Afriky, ale tá túto informáciu nepostúpila ďalej, uviedol dr. Mark Lester. Dostal antibiotiká a poslali ho domov, uviedla jeho sestra Mai Wureh. Jej ebolou nainfikovaný brat sa volá Thomas Eric Duncan. Od nedele je v nemocničnej izolácii. Nachádza sa vo vážnom, ale stabilizovanom stave. Podľa epidemiológa nemocnice dr. Edwarda Goodmana mal pri prvej návšteve nemocnice horúčku a bolesti brucha, ale nevracal ani nemal hnačky.