Veľká Británia stále čaká na prvé body: Dáni rozhodli až v treťom dejstve

Hokejisti Dánska si na prebiehajúcich MS pripísali na konto druhé víťazstvo.

FOTOGALÉRIA: Veľká Británia - Dánsko

V piatkovom dueli A-skupiny zdolali v Prahe tím Veľkej Británie 4:3. O ich triumfe vo vyrovnanom súboji rozhodol osem minút pred koncom tretej tretiny Christian Wejse v presilovke. Dva góly víťazov zaznamenal Mikkel Aagaard, tri asistencie Nick Olesen. Dáni sú so šiestimi bodmi na piatej priečke neúplnej tabuľky, Briti sú po štyroch dueloch bez bodu poslední.

Veľká Británia najbližšie nastúpi v sobotu o 20.20 h proti domácemu Česku, Dáni si o osem hodín skôr zmerajú sily so Švajčiarskom.

A-skupina:
Veľká Británia - Dánsko 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
6. Kirk (Curran, Ruopp), 11. Neilson (Mosey, Lake), 39. Halbert (Lachowicz, Perlini) – 7. Aagaard (Mölgaard, Olesen), 9. Bruggisser (Olesen, Wejse), 22. Aagaard (Olesen, Mölgaard), 53. Wejse (Blichfeld, Bruggisser). Rozhodcovia: Björk (Švéd.), MacFarlane – Briganti (obaja USA), Wyonzek (Kan.), vylúčení: 7:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 16.277 divákov.

V. Británia: Whistle – O'Connor, Phillips, Batch, Mosey, Tetlow, Halbert, Ruopp, Richardson – Kirk, Perlini, Curran – Lake, Neilson, Dowd– Norris, Lachowicz, Betteridge – Shudra, Davies, Duggan

Dánsko: Dichow – Lassen, M. Lauridsen, Jensen, Bruggisser, O. Lauridsen, Larsen, Koch – True, Russell, Blichfeld – Aagaard, Mölgaard, Olesen – From, Wejse, Scheel – Andersen, Poulsen, Schultz – Andersen

Už v prvej tretine padli štyri góly, po dva na oboch stranách. Kirk poslal Britov do vedenia v 6. minúte, na jeho zásah však v priebehu ďalších troch minút odpovedali Aagaard a Bruggisser. Ostrovania vyrovnali v polovici prvej časti, keď Neilson korčuľou tečoval puk za chrbát brankára Dichowa.

Vo vyrovnanom dueli poslal Aagaard v prostrednej tretine Dánov do náskoku svojím druhým gólom v zápase, no 86 sekúnd pred druhou prestávkou vyrovnal Halbert.

Severania rozhodli o zisku troch bodov necelých osem minút pred treťou sirénou v presilovej hre - osamotený Wejse tečoval pred bránkou strieľanú prihrávku Blichfelda z ľavého kruhu. Briti nedokázali vydolovať aspoň bod ani vo vyše dvojminútovej hre bez brankára v závere duelu.

Na snímke druhý sprava hráč Nemecka Maksymilian Szuber.
Kazachstan bol bez šance: Nemci atakovali desaťgólovú hranicu Zobraziť článok