Sobota 2. 12.
Bibiana
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
10.09.2023 06:30 | Správy | Zahraničné správy
Foto

Hrôza v uliciach Maroka: V obľúbenom Marrákeši sú Slováci aj Česi! Desivé svedectvá o zemetrasení

Momenty hrôzy! Krajinu zasiahlo v noci z piatka na sobotu ničivé zemetrasenie, ktorého následky sú hrôzostrašné. Hlásia zatiaľ vyše 1037 obetí a približne 1200 ďalších je zranených. Mohutné zemetrasenie s magnitúdou 6,8 udrelo v pohorí Vysoký Atlas v strednom Maroku a zasiahlo aj historické a turistami vyhľadávané mesto Marrákeš.

Fotogaléria
13
fotiek v galérii

Nachádzate sa v Maroku alebo tam máte rodinu či známych? 
Napíšte nám na: tip@novycas.sk 
alebo nás kontaktujte na čísle: 0918 620 001
 

Zdaľeka ale ešte nie je koniec. Očakáva sa nárast v počte mŕtvych, keďže záchranári stále prehľadávajú trosky budov a snažia sa dostať do odľahlých oblastí. Podľa dostupných informácií sa v zasiahnutých miestach nachádzajú Slováci aj Češi. Ministerstvá ani jednej krajiny obete svojich občanov nepotvrdili.

„Sme však naďalej v kontakte s tamojšími úradmi a situáciu preverujeme,“ uviedli zo slovenského rezortu zahraničných vecí. V marockom Marrákeši, ktorý leží asi 70 kilometrov od epicentra zemetrasenia, sú desiatky Čechov. „V tejto chvíli je priamo v Marrákeši asi 80 ľudí,“ povedal pre ČTK podpredseda Asociácie cestovných kancelárií Ján Pápež.

Česi Kristýna a Karel boli pri tom a svoj desivý zážitok sa rozhodli zdielať na sociálnej sieti. „My sme tu relatívne v bezpečí, boli sme ďalej od toho epicentra,“ opisuje na videu a priznáva, že mu dlhšie trvalo uvedomiť si, že ide o zemetrasenie. „Sme kúsok od útesu, tak sme dúfali, nech to tu nikde nepraskne a nespadne dole,“ vyjadril emócie. Rovnako v šoku bola aj Kristýna: „Nebála som sa, že umriem. Ale ten zvuk bol strašne silný. Nič sa nám nestalo, sme v pohode, ale v noci som nemohla spať a mala som ťaživé sny.“

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas, dk

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Nikdy nelyžujte sami a neopúšťajte vyznačené trasy.
Foto
Lyžiarska sezóna sa začína: Ako sa správať na svahoch? Na tieto veci si dajte pozor!
Tomášovi sa splnil sen o dokonalej rodine.
Novopečený otecko Bezdeda v obklopení samých žien: Čo na TOTO povie jeho krásna manželka?
SMSka
Obrovský pozor na podvodné SMS! Jedno kliknutie vás môže vyjsť poriadne draho
Foto
UEFA zverejnila prémie: Koľko zarobili Slováci postupom na ME?
Erik Tomáš a Robert Fico.
Fico a Tomáš o stave 13. a rodičovského dôchodku: Čo môžete očakávať?
Júlia (zľava), Janko, Martin, Zuzka, Ajda, Nikola strávili piatok na svahu namiesto v škole.
Foto
V podtatranskom stredisku Ždiar otvorili zimnú sezónu: Žiaci dostali lyžiarske voľno!
Viki Raková, manžel Róbert Lakatos a syn.
Foto
Manžel herečky Viki Rákovej oslávil 50-ku: Čo mu herečka dala? Tajomné slová!
Ešte v lete bol z Michala statný chlap s plnými lícami.
FotoVáš Tip
Hudák má po stroskotanom vzťahu opäť na perách úsmev: Pozrite, koho zobral do kina! Po smútku niet ani stopy
Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) a predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD).
Podporil by Robert Fico Pellegriniho v prezidentskej kandidatúre? Podal mu ruku a povedal...
January Winter Blizzard New Brunswick Canada
Cestovanie si radšej dvakrát rozmyslite: Zima sa hlási o slovo! Ktoré miesta sú najviac ohrozené?
Ilustračné foto
Problematická situácia s kamiónmi zďaleka nekončí: V takej dlhej kolóne by ste sa ocitnúť nechceli!
Paviel Rochnyak
Foto
Kaderník Paviel si užíva v exotickom Thajsku: Neuveríte, aký veľký chobot má medzi nohami!