Utorok 28. 11.
Henrieta
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
03.09.2023 15:28 | Správy | Zahraničné správy

Pri San Franciscu chce Čech postaviť megamesto: Znepokojí vás minulosť developera

Elity zo Silicon Valley chcú postaviť nové mesto neďaleko amerického San Francisca. Ako referuje web fortune.com, investovali už takmer miliardu dolárov do projektu na získanie pozemkov pre výstavbu.

Potenciálne „megamesto“ je duchovným dieťaťom začínajúceho developera podporovaného niektorými z najvýznamnejších mien zo Silicon Valley. Tridsaťšesťročného Čecha Jana Šrámeka, bývalého obchodníka Goldman Sachs, už 800 miliónmi dolárov podporili poprední investori z najväčších technologických odvetví.

Napriek vplyvnej podpore bol však už zapletený do právnych ťahaníc, na čo poukázali ľudia z Fairfieldu a jeho okolia, mesta v okrese Solano asi 80 kilometrov severovýchodne od San Francisca. Mnohým pôvodným majiteľom sa nepozdávali rozdiely v cenách za odkúpené pozemky.

Denník New York Times v piatok informoval, že viac ako stovku nevysvetlených nákupov pôdy subjektom s názvom Flannery Associates uskutočnil práve Šrámek. Začiatkom tohto roka správy miestnych médií poznamenali, že subjekt Flannery Associates získal celkovo 52-tisíc aktov pôdy, čo z neho robí najväčšieho samostatného vlastníka pôdy v okrese Solano.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: SITA

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Fotografia z miesta požiaru.
Pri požiari v Detve utrpel popáleniny jeden človek: Páchateľ manipuloval so zapaľovačom!
Pazúr zdobil Presleyho krk na jeho viac ako tridsiatich koncertoch.
Foto
Šperk, ktorým sa hrdil legendárny Elvis († 42), ide do dražby! Z odhadovanej ceny sa vám zakrúti hlava
Foto
Šokujúce okolnosti konca veterána NHL? Mal sa vyspať s matkou Connora Bedarda!
(ilustračná foto).
Banská Bystrica zakázala predaj HHC v automatoch: Hrozivé zistenie odborníkov
Noah Cyrus na znepokojivých fotkách ukázala takmer všetko.
Foto
Strašidelné FOTO mladučkej speváčky: Nahá v lese, v temnote a... Čo to má znamenať?!
Na snímke zľava minister zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Juraj Blanár (SMER-SD) a štátny tajomník MZVaEZ Marek Eštok.
Štátny tajomník MZVaEZ prijal mimoriadneho veľvyslanca: Slovenská vláda chce túto krajinu v EÚ!
Šéf ukrajinskej vojenskej rozviedky Kyrylo Budanov
Manželku šéfa ukrajinských vojenských tajných otrávili: Je za tým Rusko?!
(ilustračné foto)
Schudnúť sa dá aj bez trápenia: Stačí 10 minút, zubná pasta a váha začne zázračne klesať
Aggressive man clenching fist in anger with crying woman in background. Concept of domestic family violence.
Nechutné praktiky sektárskeho spolku: Polícia vytrhla ženy z pazúrov úchyláka!
Na miesto tragédie zakrátko prišli policajti, ktorým sa naskytol smutný pohľad.
Krvavá dráma v Šali bude mať dohru: Vo vyšetrovaní nastal posun
Herec si posledný rok prešiel rušným obdobím.
Foto
Victor Ibara a herecká kariéra? Povedal na rovinu, čo si o svete showbiznisu myslí
Sulík hovorí, že ide o kampaň pred voľbami a odmieta, že by apartmány využil niekto z jeho tímu.
Sulík o škandále okolo Expo Dubaj: Jeho ministerstvo vraj milión ušetrilo! Ako to bolo s alkoholom?