Streda 4. 10.
František
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
22.03.2023 13:24 | Správy | Zahraničné správy

Útok vybuchujúcich dronov: Rusi sa na Ukrajine dopustili ďalších zverstiev! Príšerné, čo najnovšie zničili

Štyria ľudia zahynuli a niekoľko ďalších utrpelo zranenia pri ruskom útoku dronmi, ktorý v noci na stredu zasiahol školu v Kyjevskej oblasti, informovali ukrajinské úrady. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.

Pohotovostné služby najprv hlásili troch zabitých pri útoku južne od ukrajinského hlavného mesta Kyjev, ale polícia neskôr oznámila ďalšiu usmrtenú obeť.

"Štvrtou obeťou je 40-ročný vodič. Muž nešiel počas leteckých poplachov do krytu," uviedol šéf polície Kyjevskej oblasti Andrij Nebytov. Medzi zabitými bol vodič sanitky privolaný na miesto, informovala ukrajinská generálna prokuratúra.

Útok vybuchujúcich dronov zasiahol strednú školu približne 80 kilometrov južne od Kyjeva, spresnili pohotovostné služby. Zverejnili aj zábery vážne poškodených budov.

Úder podľa nich "sčasti zničil" dve poschodia dvoch študentských internátov a budovu, ktorá sa využívala na štúdium. Požiar postihol vyše 300 štvorcových metrov školy, uhasili ho krátko pred 07.00 h miestneho času.


Ukrajinské vzdušné sily zasa oznámili, že Rusko zaútočilo v noci na stredu na Ukrajine 21 dronmi "iránskej výroby", pričom 16 z nich bolo zostrelených.

"Vyše 20 iránskych vražedných dronov plus rakety, početné delostrelecké paľby... a to len za jednu noc ruského teroru proti Ukrajine," napísal na Twitteri ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Rusko pravidelne útočí na Ukrajinu raketami, delostreleckou muníciou a dronmi, ktoré často spôsobujú výpadky elektriny. Tie bránia ľuďom vykurovať si domovy či dostať sa k pitnej vode.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Benátky schválili vstupné pre turistov
ilustračné foto
Aktualizované
Spišom otriasla tragédia: Detská hra sa zmenila na horor, o život mal prísť malý chlapec († 6)
An unknown criminal's hands dressed in black with tools of the trade and cash
Zlodeji roky okrádali NATO: Lúpež ako z nedupaného filmu, detaily vás prekvapia
Mercury thermometer marking 39 degrees Celsius 100 Fahrenheit in a sunny day. Summer heat shown on mercury thermometer against the blue sky. Sunlight with sun flares.
Rakúšania pri pohľade na teplomer neverili vlastným očiam: Padol historický rekord! To musíte vidieť
Bieloruský prezident Alexander Lukašenko.
Čo sa to deje? Bieloruská armáda spustila bojové cvičenie: Svet pozorne sleduje každý krok
Na snímke muž si pozerá svoje zničené auto po ruskom raketovom útoku 21. septembra 2023 v Kyjeve.
Ukrajina narazila problém! Obrana krajiny sa môže skomplikovať: Situácia, ktorá ich nepoteší
Samantha po sebe zanechala tri krásne deti.
Tri deti prišli o mamu: Žena († 27) zomrela počas kosenia trávy! Scéna ako z hororu
Combat missiles on a launcher.
Otázka, ktorá visí vo vzduchu: Kremeľ tvrdí, že Rusko sa nevzdalo moratória na jadrové testy
Obrnené vozidlo príslušníkov ruského mierového kontingentu vezie dodávku s humanitárnou pomocou do separatistického regiónu Náhorného Karabachu 23. septembra 2023.
Aktualizované
Azerbajdžanské orgány konajú: V putách skončili bývalí lídri Náhorného Karabachu! Čo s nimi bude?
Dana Droppová v seriáli Prokurátorka
Prokurátorka rieši brutálnu vraždu mamy na chate: Jedna SMS zauzlí celý prípad!
(ilustračné foto)
Dobré správy! Chcete znížiť riziko infarktu a mŕtvice? Stačia na to tieto každodenné činnosti
storm clouds with warning sign
SHMÚ vydal výstrahu! Na Slovensko sa blíži nebezpečný živel, zúriť bude najmä v týchto oblastiach