Sobota 25. 3.
Marián
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
27.01.2023 09:37 | Správy | Domáce správy

Prezidentka to povedala na plné ústa: Aj toto svedčí o tom, že potrebujeme predčasné voľby!

Aj to, že sa o termíne predčasných volieb bude rozhodovať v samom závere lehoty, v ktorej mali o tejto veci poslanci Národnej rady (NR) SR rozhodnúť, je potvrdením toho, že Slovensko potrebuje predčasné voľby. V piatok to uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Priznala, že posunutie rozhodnutia o termíne predčasných volieb na utorok (31. 1.) ju neprekvapilo. Podľa nej to iba kopíruje predchádzajúce dianie pri iných rozhodovaniach, riešených taktiež v poslednej možnej chvíli. "Či už išlo o riešenie vnútrokoaličnej krízy, problémy v nemocniciach, hlasovanie o rozpočte či odvolávanie vlády v parlamente, všetko sa dialo na konci lehoty," pripomenula.

I tento fakt podľa nej vyjadruje nevyhnutnosť predčasných volieb. "Keď už teda sa nedalo vládnuť, je dôležité aspoň dôstojne odísť," uviedla prezidentka.

Naďalej preferuje júnový termín konania predčasných volieb, je však ochotná však akceptovať aj septembrový termín. "Ak sa nájde zhoda iba na tomto termíne, budem to rešpektovať," povedala Čaputová. Upozornila však zároveň, že posunutie predčasných volieb na neskorší termín neznamená "bianko šek" pre dosluhujúcu vládu. "Pozornosť verejnosti a aj moja bude sústredená na všetky krízové oblasti, ktoré si vyžadujú dobrý manažment," zdôraznila prezidentka.

Parlament v stredu (25. 1.) schválil zmenu Ústavy SR v súvislosti s predčasnými voľbami. Skrátiť volebné obdobie parlamentu bude možné uznesením, na ktorého schválenie bude potrebných aspoň 90 hlasov poslancov. Vo štvrtok (26. 1.) viedli poslanci diskusiu, v hre je viacero termínov. Hlasovať o nich budú v utorok o 17.00 h.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
Foto
Kapitán bronzového tímu z Pekingu Marek Hrivík sa vracia do nároďáku: V repre si chcem napraviť chuť!
Umelec sa teší z dobrých správ
Foto
Poisťovňa odmietla Nemcovi uhradiť liečbu rakoviny: Čo sa stalo potom, označil za zázrak!
Restované kačacie prsia estované kačacie prsia s pomarančovo-zázvorovou omáčkou
Foto
Kombinácia pre ozajstných labužníkov: Mäso & pomaranč tvoria skvelú dvojicu! 3 recepty ako dôkaz
Francúzsky prezident Emmanuel Macron
Vysmieva sa občanom? Aha, čo urobil Macron v televíznom vysielaní: Na prezidenta sa spustila vlna kritiky
Grécko dostalo tri fragmenty zo starovekého chrámu Partenón, ktoré boli dve storočia uložené vo vatikánskych múzeách.
Foto
Po stáročiach sú opäť doma: Vatikán vrátil Aténam pamiatky z antického Partenónu
Pri výbuchu továrne na čokoládu prišli o život dvaja ľudia.
Foto
Nešťastná tragédia v továrni na čokoládu: Pri výbuchu prišli o život dvaja ľudia
A powerful thunderstorm producing a tornado and lightning.
Foto
Americkým štátom Mississippi sa prehnalo tornádo: Pod troskami zostali uväznení ľudia
(Ilustračné foto)
V nákladnom vlaku sa viezli nelegálni migranti, potom prišiel problém: Polícia našla mŕtve telá
Premiéra seriálu TV Markíza Klamstvo, na snímke Monika Horváthová.
Foto
Monika Horváthová hviezdi v seriáli Klamstvo: Prečo opustila populárnu Nemocnicu? Je za tým jedna osoba!
Cestu do Francúzska panovník zrušil, do Nemecka však príde.
Foto
Karol III. odkladá návštevu európskej krajiny: Kráľ je v strachu! Toto ho odradilo
2023. Zo schátranej národnej kultúrnej pamiatky spravili klenot Hnúšte.
Foto
Oprava secesnej pamiatky je na konci: Vzkriesili Petrivaldského vilu! Čím je jedinečná?
Geneva, Switzerland - April 15, 2019: United Nations sign located outside the United Nations Office in Geneva - image
Hrozivé prognózy OSN o budúcnosti: Prežitie ľudstva bude závisieť od jedinej veci!