Sobota 25. 3.
Marián
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
19.01.2023 19:23 | Ukrajina vojenský konflikt

Predseda eurorady sa stretol so Zelenským: Tanky Ukrajine treba dodať

Predseda Európskej rady Charles Michel vyzval krajiny, aby Ukrajine poskytli tanky.

Uviedol to po stretnutí s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Kyjeve, informuje TASR na základe správy agentúry AFP. "Pevne verím, že tanky je (Ukrajine) potrebné dodať. Chceme vás podporiť, pretože sme si vedomí, že niekoľko nasledujúcich týždňov môže rozhodnúť o tom, čo bude nasledovať," napísal Michel v príspevku na sociálnej sieti. "Počujeme váš odkaz. Potrebujete viac systémov protivzdušnej obrany a delostrelectva, viac munície," dodal.

Zelenskyj označil štvrtkový rozhovor s Michelom za "zmysluplný". "Ukrajina a Európska únia už dosiahli významné výsledky v našom historickom zblížení. Pracujeme na tom, aby sme dosiahli ešte viac," napísal na platforme Telegram. Michel vo štvrtok ocenil Ukrajincov, ktorí "bojujú za svoju vlasť, za svoju budúcnosť i budúcnosť svojich detí" a zároveň za európske hodnoty a zásady.

Prezident Zelenskyj v súčasnosti žiada svojich partnerov, aby Kyjevu poskytli účinnú vojenskú techniku, najmä moderné západné tanky. Mnohí spojenci Ukrajiny v januári oznámili, že majú v pláne zvýšiť svoju vojenskú podporu pre Kyjev.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk

Francúzsky prezident Emmanuel Macron
Vysmieva sa občanom? Aha, čo urobil Macron v televíznom vysielaní: Na prezidenta sa spustila vlna kritiky
Grécko dostalo tri fragmenty zo starovekého chrámu Partenón, ktoré boli dve storočia uložené vo vatikánskych múzeách.
Foto
Po stáročiach sú opäť doma: Vatikán vrátil Aténam pamiatky z antického Partenónu
Pri výbuchu továrne na čokoládu prišli o život dvaja ľudia.
Foto
Nešťastná tragédia v továrni na čokoládu: Pri výbuchu prišli o život dvaja ľudia
A powerful thunderstorm producing a tornado and lightning.
Foto
Americkým štátom Mississippi sa prehnalo tornádo: Pod troskami zostali uväznení ľudia
(Ilustračné foto)
V nákladnom vlaku sa viezli nelegálni migranti, potom prišiel problém: Polícia našla mŕtve telá
Na snímke poslanec NRSR Martin Klus (nezaradený).
Po blamáži v Štrasburgu sa poslanec vzdáva svojej kandidatúry: Loboval Sulík proti Klusovi?!
Poslanci dostali odporúčanie, aby sa populárnej sociálnej sieti v Národnej rade vyhli.
Kancelár NR SR nariadil blokovanie čínskej aplikácie: Zákaz TikToku v parlamente! Čo na to poslanci?
Premiéra seriálu TV Markíza Klamstvo, na snímke Monika Horváthová.
Foto
Monika Horváthová hviezdi v seriáli Klamstvo: Prečo opustila populárnu Nemocnicu? Je za tým jedna osoba!
Cestu do Francúzska panovník zrušil, do Nemecka však príde.
Foto
Karol III. odkladá návštevu európskej krajiny: Kráľ je v strachu! Toto ho odradilo
Cyklista Miro (33)
Foto
Odvážny čin cyklistu Mira na túre: Zamotaného jeleňa vyslobodil zapaľovačom
2023. Zo schátranej národnej kultúrnej pamiatky spravili klenot Hnúšte.
Foto
Oprava secesnej pamiatky je na konci: Vzkriesili Petrivaldského vilu! Čím je jedinečná?
Geneva, Switzerland - April 15, 2019: United Nations sign located outside the United Nations Office in Geneva - image
Hrozivé prognózy OSN o budúcnosti: Prežitie ľudstva bude závisieť od jedinej veci!