Sobota 25. 3.
Marián
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
03.11.2022 18:55 | Správy | Domáce správy

Spolu v jednej lavici: Prezidentka a premiér sa zúčastnili omše za obete tragédie na Zámockej ulici

Prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Eduard Heger (OĽANO) sa vo štvrtok večer zúčastnili na svätej omši za obete októbrovej tragédie na Zámockej ulici v Bratislave a za pokoj a porozumenie medzi ľuďmi.

Bohoslužba sa konala v Katedrále sv. Martina v Bratislave.Na omši sa zúčastnil aj bratislavský primátor Matúš Vallo či niektorí ministri.

V centre Bratislavy na Zámockej ulici došlo 12. októbra pred podnikom, ktorý navštevuje LGBTI+ komunita, k streľbe. Na mieste zomreli dvaja muži. Zranená bola jedna žena. Páchateľ z miesta činu ušiel. Polícia ho našla na druhý deň ráno mŕtveho. Prípad vyšetruje Národná kriminálna agentúra.

"Dnes vnímam, že hnevu a nenávisti je v našej spoločnosti veľmi veľa, a to nemôžeme tolerovať. Aj preto bolo hlavným úmyslom dnešnej omše modlitba za pokoj a porozumenie medzi ľuďmi," uviedol po omši na sociálnej sieti premiér. Pomodlil sa aj za mladé životy, ktoré zbytočne vyhasli pri dopravnej nehode na Zochovej ulici.

Vyzval tiež ľudí na vzájomný rešpekt. "Porozumenie, vzájomný rešpekt, láska k blížnemu, to sú hodnoty, ktoré potrebujeme k sebe prechovávať, tie prinášajú rozmach a prospech pre nás všetkých. Preukazujme si porozumenie, úctu. (...) Verím, že máme spoločný cieľ. Demokratickú krajinu, v ktorej sa každý cíti slobodne a bezpečne," dodal Heger.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.



Odporúčame z TIVI.sk


Odporúčame z TIVI.sk
„Som optimistka, to je jasné!“ hovorí o sebe.
Foto
Zuzana Mauréry kriticky o Slovensku a politike: Chýba nám tu jedna vec! Ľudí to ovplyvňuje aj vo voľbách
Foto
Po vypadnutí Nitry mu sezóna nekončí: Adam Sýkora mieri do zámoria!
Na archívnej snímke z 21. decembra 2021 generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres.
Šéf OSN žiada pri príležitosti Hodiny Zeme výraznejšie konanie v oblasti klímy: Počíta sa každá minúta i hodina
Novozélandská ministerka zahraničných vecí Nanaia Mahutová.
Šéfka novozélandskej diplomacie vyzvala Čínu, aby využila vplyv na Rusko: Vojnu treba ukončiť
Predseda KBS Bernard Bober.
Od Sviečkovej manifestácie prešlo 35 rokov, biskupi: Hľadajme to, čo nás spája
Ďalšia lakrosová paráda v NHL: Mladík z Columbusu sa postaral o exhibičný kúsok!
Mužík je od januára novým vedúcim oddelenia vzťahov s verejnosťou.
Váš Tip
Šok na bratislavskom magistráte: Unikol porno obsah šéfa vzťahov s verejnosťou!
Umelec sa teší z dobrých správ
Foto
Poisťovňa odmietla Nemcovi uhradiť liečbu rakoviny: Čo sa stalo potom, označil za zázrak!
Foto
Kapitán bronzového tímu z Pekingu Marek Hrivík sa vracia do nároďáku: V repre si chcem napraviť chuť!
Bratislavský hrad sa zahalil do tmy.
Aj Slovensko si pripomenie Hodinu Zeme: Tieto známe budovy sa zahalia do tmy
Bolesť hlavy dokáže odhaliť aj vážne problémy (ilustračné foto).
Váš Tip
Lekárka prezradila, čo je kľúčové v boji s migrénou: Pacient musí urobiť v prvom rade toto
Simona Salátová a Joe Trendy
Komička Salátová má problém, ktorý isto poznáte: Jej riešenie vám vyrazí dych! Na toto nemá každý