16.10.2022 22:43 | Šport | Futbal

Le Classique priniesol jediný gól: O výhre PSG rozhodol Neymar

Futbalisti Paríža St. Germain zvýšili náskok na čele francúzskej Ligue 1. V nedeľnej "klasike" vyhrali doma v 11. kole nad Olympique Marseille 1:0 gólom Neymara v nadstavenom čase prvého polčasu. PSG vedie najvyššiu súťaž o tri body pred Lorientom.

Brankár hostí Pau Lopez podržal v úvode svoj tím pri šanciach Achrafa Hakimiho i Kyliana Mbappeho. Desať minút pred prestávkou Lionel Messi z priameho kopu z dvadsiatich metrov trafil brvno bránky Marseille. Favorit sa dočkal až tesne pred polčasom, keď po priťuknutí Mbappeho otvoril s pomocou žrde skóre Neymar. V druhej časti brankár PSG Gianluigi Donnarumma zneškodnil príležitosť Jonathana Claussa a nádej hostí na bodový zisk výrazne klesli po vylúčení striedajúceho Samuela Gigota, ktorý v 72. minúte fauloval Neymara. Domáci si tesný náskok postrážili a Marseille na štvrtej priečke zaostáva za lídrom o šesť bodov. PSG je v lige stále bez prehry.

Trénerovi Laurentovi Blancovi nevyšiel debut na lavičke Olympique Lyon. Jeho zverenci prehrali v dueli 11. kola francúzskej ligy na ihrisku Stade Rennes 2:3 a na víťazstvo čakajú už šesť zápasov. Pre Rennes to bol tretí triumf za sebou.

Hráči Toulouse uštedrili Angers tretiu prehru za sebou, keď nad ním vyhrali doma 3:2. Monaco remizovalo s tímom Clermont Foot 1:1, domáci hrali už od 17. minúty bez vylúčeného Mohameda Camaru a v prvom polčase nevyužili pokutový kop.

Ligue 1 - 11. kolo:
      FC Toulouse – SCO Angers 3:2 (2:1)
      Góly: 10. Dejaegere, 40. Van den Boomen (z 11m), 67. Spierings – 33. Bentaleb, 90.+3 Salama

AJ Auxerre – OGC Nice 1:1 (1:1)
      Góly: 42. Da Costa – 20. Delort

FC Nantes – Stade Brest 4:1 (2:1)
      Góly: 35. Simon (z 11m), 36. Ganago, 71. Mohamed, 88. Sissoko – 18. Fadiga

Stade Rennes – Olympique Lyon 3:2 (1:1)
      Góly: 38. a 77. Terrier, 47. Gouiri – 23. a 72. Lacazette

ESTAC Troyes – AC Ajaccio 1:1 (0:0)
      Góly: 76. Porozo – 88. El Idrissy