13.10.2022 23:21 | Šport | Futbal

Spomedzi Slovákov sa z výhry tešil iba Tomič: Skóroval na pôde francúzskeho Nice

Slovenský futbalista Michal Tomič sa gólom podieľal na triumfe 1. FC Slovácko vo štvrtkovom stretnutí D-skupiny Európskej konferenčnej ligy na trávniku OGC Nice 2:1.

Hostia prehrávali, Tomič však v 75. minúte vyrovnal a o desať minút neskôr rozhodol o cennom víťazstve Petr Reinberk. Domáci inkasovali druhý gól krátko po vylúčení Jeana-Claira Todiba.

Slovácko sa však neodlepilo od dna tabuľky, nazbieralo štyri body rovnako ako 1. FC Kolín, ktorý prehral v Belehrade s Partizanom 0:2. Nice získalo o bod viac, Partizan vedie s trojbodovým náskokom.

Hráči FC Villarreal si zabezpečili účasť v play off. V C-skupine uspeli na štadióne Austrie Viedeň 1:0 gólom striedajúceho Nicolasa Jacksona tri minúty pred koncom riadneho hracieho času a na čele tabuľky majú plný počet 12 bodov.

Stopercentný je tiež West Ham United v "béčku", po víťazstve na vlastnej pôde nad Anderlechtom Brusel 2:1 sa môže tešiť na jarné boje. Horšie ako na druhom mieste už nemôže skončiť ani Istanbul Basaksehir v A-skupine po domácom triumfe nad RFS Riga 3:0.

Európska konferenčná liga - skupinová fáza, 4. kolo:
A-skupina:
Istanbul Basaksehir - RFS Riga 3:0 (2:0)
45. a 72. Okaka, 11. Türüc

ACF Fiorentina - Heart of Midlothian 5:1 (4:0)
32. a 78. Gonzalez (druhý z 11 m), 6. Jovič, 22. Biraghi, 38. Barák - 47. Humphrys

68. a 70. Jörgensen, 12. Kusk, 16. Klynge, 63. Tengstedt

West Ham United - Anderlecht Brusel 2:1 (2:0)
14. Benrahma, 30. Bowen - 88. Esposito (z 11 m)

C-skupina:
Austria Viedeň - FC Villarreal 0:1 (0:0)
Gól:
87. Jackson

Hapoel Beer Ševa - Lech Poznaň 1:1 (1:1)
9. Hemed (z 11 m) - 44. Szymczak
/Ľ. Šatka (Lech) bol na lavičke náhradníkov/

D-skupina:
Partizan Belehrad - 1. FC Kolín 2:0 (1:0)
15. Diabate, 52. Gomes
/O. Duda (Kolín) bol na lavičke náhradníkov/

OGC Nice - 1. FC Slovácko 1:2 (1:0)
14. Diop - 75. TOMIČ, 87. Reinberk. ČK: 85. Todibo (Nice)
/M. Tomič odohral celé stretnutie a v 75. min dal gól, P. Šimko (obaja Slovácko) bol na lavičke náhradníkov/