Pondelok 28. 11.
Henrieta
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
06.10.2022 08:00 | Správy
Špeciálny projekt

Sulforafan proti onkodiagnózam a vnútorným zápalom

SULFORAFAN - malá, ale významná molekula s priaznivým prínosom pre zdravie človeka. Je vedecky dokázané, že pravidelným užívaním Sulforafanu EXTRA si vybudujete všeobecnú ochranu pred onkologickými a degeneratívnymi ochoreniami. Sulforafan EXTRA je jedinečný svojim zložením a obsahom glukorafanínu – až 200 mg v jednej kapsule. 

Slovenská vedkyňa Prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc., členka vedeckovýskumného tímu ITK na terajšej Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave, ako vôbec prvá na svete koncom 50. rokov 20. storočia skúmala a objavila protirakovinový účinok prírodného sulforafanu na ľudských rakovinových bunkách in vitro. Čo je ale podstatné, na základe svojich výskumov prišla na to, že ak má mať sulforafan čo najväčšiu biologickú dostupnosť a jeho účinky majú byť čo najsilnejšie, je potrebné aby sa zlúčil s enzýmom myrozináza. Výsledkom je Sulforafan EXTRA, výnimočné nutraceutikum, vyrábané na základe jej receptúry. Práve o tejto prevratnej novinke sme sa s ňou porozprávali.

Pani profesorka, vysvetlite prosím princíp účinku tejto novinky.

Sulforafan vykazuje celý rad biologických aktivít a zdravotných výhod pre ľudí. Zistilo sa, že je veľmi sľubným chemopreventívnym prostriedkom nielen proti rôznym druhom rakoviny, ale tiež proti kardiovaskulárnym a neurodegeneratívnym chorobám, diabetesu a mnohým ďalším chorobám. V brokolici sa nachádza vo forme glukorafanínu, pre ktorý je ale nutná prítomnosť enzýmu myrozináza. Tá glukorafanín v tele premení na sulforafan a zároveň zosilní jeho účinky. Jednou z hlavných výhod sulforafanu je jeho vysoká biologická dostupnosť. Vďaka chemickej štruktúre a schopnosti zlučovať sa s tukmi dostáva sa do všetkých buniek nášho tela. Preukázalo sa, že sulforafan má absolútnu biologickú dostupnosť okolo 80 %, dosiahne vrchol v krvnom obehu približne 1 hodinu po požití a pôsobí až 20 hodín!

Otvoriť galériu
Zdroj: CarnoMed

Zaujímavé! V čom spočíva jeho ochranná a liečivá sila?

Pôsobí ako zdravotná poistka pre naše bunky tým, že podporuje ochranné a detoxikačné mechanizmy v bunkách. Toto umožňuje odstrániť z ľudského tela environmentálne toxíny a látky znečisťujúce ovzdušie, opraviť poškodenia spôsobené oxidačným stresom a zápalom. Liečivá sila sulforafanu spočíva v mnohostrannosti jeho pôsobenia. Vytvára všeobecný ochranný štít proti onkologickým a chronickým degeneratívnym ochoreniam tým, že zasahuje do primárnych príčin týchto chorôb, chráni nás pred oxidačným stresom a zápalom.

Aký je rozdiel medzi liekmi a sulforafanom pri liečbe rakoviny?

Sulforafan je chemoprotektívna látka, ktorá vytvára všeobecný protirakovinový ochranný štít. Blokuje niekoľko krokov (alebo kaskádu krokov) spoločne sa podieľajúcich na tvorbe rakoviny.

Sulforafan útočí z niekoľkých strán súčasne:

zabíja kmeňové rakovinové bunky
bráni rastu ľudských rakovinových buniek
zabraňuje pôsobeniu látok podporujúcich vznik rakoviny
„Zapína“ gény, ktoré bránia vzniku rakoviny a „vypína“ tie, ktoré pomáhajú pri jej vzniku a rozširovaní.

Pri vzniku onkologických ochorení zohráva dôležitú úlohu nielen genetika a teda naše predispozície, ale aj veľa rôznych ďalších faktorov. Niektoré síce ovplyvniť nevieme, ale je veľa takých, ktoré ovplyvniť môžeme. Nesmierne dôležité je získavanie nových informácii a budovanie si povedomia najmä čo sa týka prevencie onkologických ochorení. Zdravý životný štýl, spolu s tými správnymi prírodnými výživovými doplnkami alebo nutraceutikami, je určite tou správnou cestou.

Otvoriť galériu
Zdroj: CarnoMed

Sulforafan EXTRA je pri dlhodobom užívaní zaručene jedným z nich. Pridaný enzým myrozináza nielen zosilní jeho účinky a zvýši jeho biologickú dostup-nosť, ale vysoký obsah glukorafanínu, až neuveriteľných 200 mg v jednej kapsule, dodá vášmu organizmu odporúčané množstvo sulforafanu, ktoré bunky potrebujú na vytvorenie svojej ochrany pred karcinogénmi, a to predstavuje 5 kg čerstvej brokolice. Práve enzým myro-zináza a mimoriadne vysoký obsah glukorafanínu predstavuje významnú konkurenčnú výhodu voči akýmkoľvek podobným prípravkom na trhu.

Je vedecky dokázané, že pravidelné a dlhodobé užívanie tejto chemoprotektívnej látky je skvelou prevenciou nielen pred nádorovými ochoreniami, ale aj pred chronickými degeneratívnymi ochoreniami.

Ďakujeme za rozhovor!

www.carnomed.sk
www.sulforafan-extra.sk
www.facebook.com/carnomed

Súvisiace články:
Autor: Špeciálny projekt

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Aký mali vzťah Alžbeta II. a Meghan naozaj? Kráľovná ju mala rada, vadila jej len táto vec!
Zákulisie dohody: Ako sa lekárom zvýšia platy a čo sa zmení pre pacienta?
Foto
Dílerovi Jozefovi sa obchodovanie s drogami nevyplatilo: Nehorázne, čo odhalila domová prehliadka
Škaredá nehoda v Česku: Muža zrazil nákladiak, pod autom bol zakliesnený dlhých 20 minút
Smrtiaci požiar bytovky v Prešove: Kedy sa budú môcť obyvatelia vrátiť do bytov? Primátor reaguje
Blíži sa vojna na Ukrajine ku koncu?! Nečakané vyhlásenie Rusov: Jedna vec to podľa Peskova znemožňuje
Prijali pozvanie prezidentky: Slovensko budúci rok poctia svojou návštevou kráľ s kráľovnou
Koronavírus znova úraduje! Závod Volkswagenu a čínskej spoločnosti zastavil výrobu
Na Ukrajine zomreli tisícky ruských vojakov: Včerajšie boje si vyžiadali ďalšie životy
Krásne gesto Košíc: Oceliari v špeciálnych dresoch na pomoc Jurajovi Valachovi
Foto
Návrat ako z hororu: Švajčiarsky pretekár mal ťažkú nehodu, zo svahu ho brala helikoptéra
Horecký predstavil priority, ktorým sa chce ako minister venovať: Aké zmeny chce presadiť v školách?