06.09.2022 20:47 | Šport | Futbal

Šok na úvod Ligy majstrov: Chelsea padla v Chorvátsku!

Futbalisti Dinama Záhreb sa na úvod skupinovej fázy Ligy majstrov postarali o prekvapenie.

V utorňajšom domácom zápase 1. kola E-skupiny zdolali FC Chelsea 1:0. O jediný gól stretnutia sa v 13. minúte postaral Mislav Oršič. V dueli G-skupiny si Borussia Dortmund poradila s FC Kodaň jednoznačne 3:0. Za hostí odohral celý zápas slovenský obranca Denis Vavro.

Akcia, z ktorej padol jediný gól stretnutia v chorvátskej metropole, sa začala v šestnástke domácich. Pas z pokutového územia poslal Oršičovi hlavičkou do behu Bruno Petkovič. Útočník následne prešiel s loptu viac ako polovicu ihriska a oblúčikom k pravej žrdi prekonal vybiehajúceho Kepu Arrizabalagu, ktorý dostal v bránke prednosť pred Edouardom Mendym.

Po prestávke mali jednoznačne navrch hostia, svojho súpera pustili len k jednej väčšej šanci. Nedarilo sa im však presadiť sa v malom vápne, kde smerovalo mnoho centrov z pravej strany. Aj v závere boli hráči Chelsea údernejší, no Dinamo podržal brankár Dominik Livakovič.

Premiéru v drese "The Blues" si odbil gabonský útočnák Pierre-Emerick Aubameyang, ktorý išiel dole po necelej hodine a celý čas hral so špeciálnou ochrannou maskou. Do klubu prestúpil len vo štvrtok z FC Barcelona. Koncom augusta utrpel zranenie čeľuste od zlodejov, ktorí sa vlámali do jeho domu v Španielsku.

Jednoznačnejší priebeh malo stretnutie v Dortmunde. Domáci sa dostali do vedenia po dvoch vydarených kombináciách v priebehu siedmich minút - najprv sa presadil Marco Reus, na ktorého nadviazal Raphael Guerreiro. Na konečných 3:0 upravil v závere Jude Bellingham po tom, ako Borussia prekazila rozohrávku Kodane. Tá mohla znížiť v 89. minúte, gól však neplatil po prešetrení systémom VAR.

Borussia Dortmund - FC Kodaň 3:0 (2:0)
35. Reus, 42. Guerreiro, 83. Bellingham. Rozhodoval: Letexier (Fr.)
      /D. Vavro (Kodaň) odohral celý zápas/

Robert Fico počas tlačovej konferencie po summite lídrov Slovenskej republiky, Srbska a Maďarska.
Pavol Gašpar o správe SIS o atentáte na premiéra Fica: Pozrite sa, ako to vysvetlil!
Čo sa pred Hanychovej domom naozaj stalo?!
Nečakaný ZVRAT v kauze BITKY Soukupa a Dopitu: Šokujúci DÔKAZ mení vyšetrovanie!
Na snímke obvinený Marián M. počas vynesenia rozsudku na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku 25. januára 2024.
AktualizovanéFoto
Súd rozhodol v prípade Mariána Magáta: Uznal ho vinným z extrémizmu?!
Na snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. reaguje počas zápasu 3. kola ligovej fázy Ligy majstrov vo futbale FC Girona - ŠK Slovan Bratislava v Girone.
Tréner Weiss po Girone: Mali sme riskovať, potom bolo neskoro! Vyjadril aj sa k budúcnosti syna
Krásnu atlétku čakalo v hotelovej izbe prekvapenie: Otvorila dvere a hneď utekala na recepciu
To ste ešte NIKDY nevideli: Motor lietadla na dráhe VCUCOL... Dramatické VIDEO!
Kralevich sa na pojednávaní plnom sĺz nezúčastnila.
Plač na súde! Desivé DETAILY 4 roky po nehode Kralevich: Bolestivé svedectvo ženy, ktorá sa snažila zachrániť Linh († 18)
Ilustračné foto.
Rodičia budú zúriť: Detská pohotovosť v tomto meste na Slovensku končí! Dôvod?
Astronaut so slovenskými koreňmi Eugene Cernan.
Múzeum na východe Slovenska získalo vzácny artefakt: Vystavujú autogram slovenského astronauta z Mesiaca!
Opozícia Martinu Šimkovičovú za nominácie kritizuje.
Šimkovičová chce ZMENIŤ slovenskú hymnu! Pozrite sa, KTO bude pracovať na novej verzii
Exprezident USA Donald Trump (vľavo) a ruský prezident Vladimir Putin
Trump odhalil ZVADU s Putinom: Zasiahnem ťa priamo uprostred s****enej Moskvy!
Oliver Andrásy viac po sláve nebaží.
Najťažšie PRIZNANIE Andrásyho: Šanca na NÁVRAT obľúbeného zabávača je zamietnutá!