Sobota 1. 10.
Arnold
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip

V Trenčíne si mladiství vyhodili z kopýtka: Aha, koľko neplnoletých prichytili opitých

Policajti odhalili počas represívno-bezpečnostnej akcie v niekoľkých reštauračných zariadeniach v Trenčíne deväť mladistvých pod vplyvom alkoholu. Blokovú pokutu dostali i dvaja ľudia, ktorí alkohol mladým ľuďom nalievali. Informovala o tom v utorok trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Represívno-bezpečnostnú akciu realizovali štátni policajti spolu s mestskou políciou na základe zvýšeného výskytu páchania priestupkov na úseku ochrany proti alkoholizmu a iným toxikomániám. "Počas akcie policajti celkom skontrolovali 35 osôb. Požitie alkoholických nápojov zistili u deviatich mladistvých s výsledkom do jedného promile alkoholu. Blokovým konaním na mieste vyriešili i dve osoby nad 18 rokov, ktoré umožnili požívanie alkoholu mladistvým," uviedla polícia.

Na poslednej obdobnej akcii policajti zistili šesť mladistvých, ktorí nafúkali do jedného promile alkoholu, dvaja mladí nafúkali nad jedno promile. Alkohol nad jedno promile policajti namerali aj maloletej osobe.

Polícia v tejto súvislosti pripomína, že ten, kto deťom alebo dospievajúcim predá alebo poskytne alkohol, sa dopúšťa prinajmenšom priestupku, ale aj trestného činu, ak sa tak stane opakovane. Stíhaný môže byť i človek, ktorý mladistvých v pití alkoholu podporuje, a to vrátane rodičov.

"Maloletí ani mladiství podľa zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov nesmú požívať alkohol alebo iné návykové látky. Sú tiež povinní podrobiť sa vyšetreniu na zistenie alkoholu, prípadne omamných alebo psychotropných látok, ak je dôvodné podozrenie, že ich požili," doplnila polícia.

Pre maloletých podľa nej zároveň platí, že sa nesmú zdržiavať bez dozoru svojich zákonných zástupcov po 21.00 h na verejne prístupných miestach, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje. Prevádzkovateľom reštauračných a pohostinských zariadení môže za predaj a podávanie alkoholu mládeži a osobám pod vplyvom alkoholu uložiť polícia pokutu až do 99 eur.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Foto
Šanca jedna k miliarde: Ženu Google mapy zamerali hneď dvakrát! A to ešte nie je to najlepšie
KĽDR neprestáva provokovať: Odpálila ďalšie balistické strely, dopadnúť mali do mora
Putin podpísal ďalší dekrét: Týka sa jesenného odvodu do armády
Naši susedia povedali STOP: Zakázali výrobu a predaj jednorazových plastových výrobkov
Odborníci šokujú: BMI treba zrušiť
Revolúcia v liečbe rakoviny: Odhalí ju krvný test!
Stres si vyberá na zamestnancoch svoju daň, OSN vyzýva: Toto by mala každá práca poskytovať!
Nedostatok vitamínu B12 ohrozuje zdravie a život
Situácia v Burkine Faso vrie: Armáda zvrhla prezidenta a pozastavuje ústavu!
USA nezaznamenali, že by Rusko chcelo použiť jadrové zbrane: Situáciu pozorne sledujú
Bayern prelomil štvorzápasovú sériu bez výhry: Deklasoval Leverkusen
Rezolúcia odsudzujúca referendá na Ukrajine neprešla: Rusko ju na Bezpečnostnej rade vetovalo