Leonard
19.06.2022 23:30 | Šport | Futbal

Hráči La ligy budú mať nových protihráčov: Kto postúpil medzi španielku elitu?

Futbalový klub Girona sa prebojoval do španielskej najvyššej súťaže.

Futbalisti Girony si zabezpečili miestenku do La ligy po výhre nad Tenerife. Prvý zápas týchto súperov v rámci play-off o najvyššiu španielsku súťaž skončil bezgólovou remízou.

Už v prvom polčase diváci mohli vidieť viacero šancí. Skóre sa prvýkrát menilo v 42. minúte po pokutovom kope Girony. Gólovo sa presadil Stuani.

Vyrovnanie prišlo 14 minút po zmene strán, presadil sa striedajúci Ruiz - 1:1. V 68. minúte opäť vyhrávali futbalisti z katalánskeho mesta - 1:2. Gólová bodka za stretnutím prišla v 80. minúte po presnom zásahu Martineza. Girona bude hrať medzi španielskou elitou po trojročnej pauze.

Tenerife - Girona 1:3 (0:1)