Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
03.06.2022 11:58 | Šport | Hokej
Foto

Slafkovský si pred draftom verí: Nemec sám seba považuje za najlepšieho mladého obrancu

Slovenskí hokejisti Juraj Slafkovský (18) a Šimon Nemec (18) už majú za sebou rozhovory so zástupcami klubov zámorskej NHL na preddraftovom testovaní hráčov NHL Combine v americkom Buffale.

Fotogaléria
6
fotiek v galérii

Slafkovský absolvoval spolu 14 stretnutí, boli medzi nimi aj zástupcovia klubov New Jersey Devils, Montreal Canadiens a Arizona Coyotes, ktoré majú prvé tri voľby na tohtoročnom drafte nováčikov. Nemec komunikoval s členmi 21 mužstiev profiligy. Obaja vynechali kondičné testovanie pred vstupným draftom, ktorý sa uskutoční 7. a 8. júla v kanadskom Montreale.

Očakáva sa, že Slafkovského by si mohli z celkovej druhej pozície vybrať "diabli", za ktorých hráva aj Tomáš Tatar. Obaja boli spoluhráčmi na MS vo Fínsku. "Pýtal som sa ho, ako to funguje v New Jersey. Viem, že tam hrajú aj Jack Hughes a Nico Hischier. Nepoznám ich osobne, ale sledoval som ich. Tomáš mi povedal, že by bolo pekné, keby som s ním mohol hrať v jednom tíme, ale uvidíme. Keď som ľuďom z New Jersey povedal, že poznám Tatara, spýtali sa ma, čo mi o nich hovoril. Boli to len dobré veci," povedal 18-ročný útočník z Košíc pre oficiálny web NHL.

Najužitočnejší hráč a najlepší strelec olympijského hokejového turnaja v Pekingu sa vyjadril aj na adresu Hughesa: "Má šikovné ruky, rád korčuľuje a tvorí hru." Líder konečného preddraftového rebríčka hráčov pôsobiacich v Európe napokon prezradil aj niečo o svojom hernom štýle: "Rád hrám tvrdo v rohoch klziska, som dobrý v práci s pukom a dokážem aj tvoriť hru. Veľa ľudí si podľa mňa myslí, že nedokážem tvoriť hru alebo že moje hokejové IQ nie je také vysoké, ale ja som s tým celkom spokojný. Samozrejme, stále na tom môžem trochu popracovať, ale myslím si, že to pre mňa vyzerá dobre."

Nemec priznal, že by chcel pokračovať v kariére v Severnej Amerike: "Možno v AHL alebo možno aj v NHL, nikdy neviete." V kanadskej juniorskej lige CHL vlastní jeho hráčske práva tím Cape Breton Eagles z quebeckej podsúťaže QMJHL, no úradujúci vicemajster slovenskej extraligy s HK Nitra chce hrať medzi mužmi. "Odohral som dve sezóny proti mužom v extralige, takže si myslím, že je pre mňa lepšie hrať minimálne v AHL. Pýtali sa ma na to aj skauti NHL pri rozhovoroch a povedal som im, že chcem hrať tu," pokračoval 18-ročný rodák z Liptovského Mikuláša.

Držiteľ extraligového rekordu v počte bodov obrancu v jednom play-off je pred draftom sebavedomý. "Myslím si, že som najlepším obrancom na tohtoročnom drafte. Som obojsmerný bek, hrám naozaj dobre v presilových hrách, moje hokejové IQ je veľmi vysoké a dobre korčuľujem," vymenoval svoje silné stránky Nemec, ktorý tiež prezradil mená svojich obľúbených hráčov v NHL: "Rád sledujem Calea Makara, Adama Foxa alebo Romana Josiho."

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: SITA

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk

ilustračné foto
Bezpečnostné zložky sú v POHOTOVOSTI: Nad FARMAMI zasiahnutými slintačkou lietajú DRONY
(ilustračná foto)
Šialená naháňačka v Paríži si vyžiadala 13 ranených: V akcii boli 3 policajné autá PREČO?
Pomoc záchranárov potreboval muž, ktorý spadol z výšky 4 metre
Foto
Vo Volkovciach museli záchranári zasahovať zo vzduchu: Muž SPADOL z výšky 4 metre
Polícia informovala o komediálnom prípade.
Zlodej ako z komédie: Neuveríte, kam sa utekal skryť po krádeži! To vás rozosmeje
(ilustračné foto)
5 NAJMENEJ obľúbených znamení zverokruhu: Ste medzi nimi aj vy?
(ilustračné foto)
Tragédia v Rakúsku! MINIBUS sa skotúľal z HORSKEJ cesty
Slovenský hokejový útočník Tomáš Marcinko.
Slovan ulovil zvučnú posilu: Káder na novú sezónu sa už buduje!
Americký prezident Donald Trump.
500.000 ľudí prišlo o ochranu v USA z jediného dôvodu: Majú MESIAC na to, aby...
Zdravotný stav pápeža Františka je naďalej kritický
Aktualizované
Dobrá správa! Pápeža Františka PREPUSTIA z nemocnice už v NEDEĽU
Palestínsky prezident Mahmúd Abbás.
Palestínsky prezident vyzýva Hamas aby sa vzdal moci: Musí urobiť TOTO
Južná Kórea zápasí s lesnými požiarmi.
Mohutné lesné požiare v krajine: Evakuovali stovky osôb, 4 ľudia sú mŕtvi
Hasiči zasahovali pri požiari trávy a porastu.
Mohutný požiar porastu na Orave: Náročný zásah hasičov! Aha, čo všetko zachránili